نرخ طلا ازدیاد پیدا کرد

قیمت طلا افزایش یافت

در صورتیکه ابهامات اقتصادی و سیاسی سایه افکنده بر بازارهای مالی باعث ازدیاد تقاضا برای سرمایه گذاری در بازار طلا شده، نرخ فلز زردرنگ امروز در نزدیکی بالاترین رقم ۶ هفته پیش که روز پیش ثبت شده بود باقی ماند.

سرزه به نقل از تسنیم خبر می دهد به نقل از رویترز، بازارها در انتظارند تا نگاه بکنند، جناب دونالد ترامپ، ریاست جمهوری آتی آمریکا در نخستین کنفرانس مطبوعاتی خود بعد از پیروزی در رای گیری در خصوص سیاست های دولت آینده آمریکا چه نقل خواهد کرد. این کنفرانس مطبوعاتی اواخر امروز به انجام رسانده خواهد شد.
بارناباس گان، تحلیلگر او سی بی سی بانک سنگاپور در این باره گفت: «بازارها نگران می باشند. دغدغه هایی در کوتاه مدت و دست کم در6 ماه نخست 2017 متوجه اقتصاد بین المللی است.»
وی اضافه کرد، بازارها عمدتا روی تحولاتی نظیر خروج بریتانیا از انجمن قاره اروپا، رای گیری کشور فرانسه در ماه آوریل و اثر سیاست های تجاری دولت ترامپ تمرکز کرده اند.
به واسطه این گزارش، نرخ هر اونس طلا امروز با 0.1 درصد ازدیاد به 1188 دلار و 86 سنت رسید. بازار فلز زردرنگ اکثر در هنگام بروز حالتهای مبهم سیاسی و اقتصادی به عنوان مکانی امن برای سرمایه گذاری به حساب مییاید.نرخ طلا دیرلوز به بالاترین رقم از 30 نوامبر، یعنی 1190 دلار و 46 سنت رسید.
نرخ طلای آمریکا هم امروز 0.3 درصد ازدیاد داشت و به 1188 دلار و 70 سنت رسید.
جیمز استیل، تحلیلگر بازار طلا در این باره گفت: «حساسیت بیش از اندازه متداول بازار به بیانات و اقدامات ترامپ امکان می دارد تا وقت عادت کردن سرمایه گذاران به سیاست های وی ادامه پیدا کند. این امکان می دارد چندین ماهی طول بکشد. پس امکان می دارد قمیت طلا پر نوسان تر از حد متداول باشد.»

****لطفا نظر خود را در مورد سايت سرزه در انتهاي صفحه بنويسيد****

نگارش از: فيروز ح.

اقتصادی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

ور چو پروانه دهد دست فراغ بالی ««« »»» جز بدان عارض شمعی نبود پروازمنرخ طلا ازدیاد پیدا کرد


TT / 107 --- TP / 39%

گردآوری شده توسط : فيروز ح.
تاریخ گردآوری : 2017-01-11
در دسته بندی : اقتصادی
برچسب ها :

مطالب مرتبط