استارت ساخت "منزلهای ضدزلزله با سازه های مدرن نوآور ایرانی" زده شد اخبار تسنیم Serze (6 عکس)

استارت ساخت "خانه های ضدزلزله با سازه های نوین مخترع ایرانی" زده شد اخبار تسنیم Tasnim

یکی از سؤالات اساسی برای ساخت خانه‌های ضدزلزله این بود که کدامین نقطه از ایران برای شروع ساخت خانه‌های ضدزلزله با سازه‌های مدرن نوآور ایرانی انتخاب میشود؛ "کرمانشاه و نواحی زلزله‌زده سر پل زهاب" انتخاب نخست این نوآور است.

به اعلان سرزه و به نقل از روزنامه نگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ اواخر سال 96 بود که دکتر "ناصر صائبی" به عنوان نوآور منزلهای ضدزلزله و ضدحریق که 24ساعته ساخته میشوند، توانست مجوز اصولی خود برای فعالیت در کشورمان را به دست آورد.

از جمله خصوصیت های بینظیر سازه های ضدزلزله نوآوری ای دکتر صائبی که در دنیا بنام ( SABS (Saebi Alternative Building System شناخته می شود، میشود به نکات زیر اشاره داشت:

1. وزن سبک؛ بیشتر حجم این دستگاه را "پلی استایرن" منبسط شده تشکیل میدهد که در حدود 95.8 در صد آن هوا است.

2. عایق حرارتی و صوتی

3. مستحکم درمقابل زلزله

4. صددرصد قابل بازیافت (سازگار با زیستگاه طبیعی)

5. مستحکم دربرابر توفان

6. توانایی طراحى و اجرا به هرشکلى

7. سرعت عمل و اجراى خیلی بالا.

بیشتر بخوانید: ایرانیان 24ساعته صاحب "منزلهای ضدزلزله ارزان" میشوند + فیلم و عکس ها و تصاویر

این نوآور ایرانی در سال 2004 یعنی 14 سال پیش موفق به ساخت اولین خانه خود با بهره گیری از این فناوری در ایالات متحده و در سال 2008 موفق به اخذ گواهی ICC ایالات متحده شده و تابحال با بهره گیری از این فناوری مدرن، منزلهای فراوانی را در کشور های گوناگون دنیا از جمله کشور مکزیک، کشور فیلیپین، کشور چین، کشور ژاپن و هائیتی ساخته است؛ وی از سال 93 درخواست خود برای دریافت مجوز فعالیت داخل کشور را به موسسه تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی در اختیار قرار داد و بعد از 3 سال پیگیری پی در پی، موفق به اخذ مجوز خود از این موسسه در وزارت راه و مسکن شد.

اما بعد از اخذ مجوز اصولی و فراهم شدن امکان فعالیت این نوآور بزرگ در کشورمان، یکی از سؤالات اساسی این بود که وی کدامین نقطه از ایران را برای شروع فعالیت خود در ساخت منزلهای ضدزلزله بر خواهد گزید؛ دکتر صائبی به صریحگویی جواب به این پرسش را داده است: "کرمانشاه و نواحی زلزله دیده سر پل زهاب" انتخاب نخست این نوآور است تا مردم دردمند این نواحی بعد از تحمل ضایعات سنگین جانی و مالی زلزله سال گذشته، اکنون مزه شیرین صاحب منزلهای ضدزلزله شدن آن هم با توسعه یافته ترین سازه های مدرن دنیا را بچشند.

عاقبت بعد از این وعده دکتر صائبی، در این هفته اولین مسافرت وی به نواحی زلزله دیده سر پل زهاب در کرمانشاه صورت گرفت و وی به گرمی مورد استقبال مردم دو روستاى "مشکنار قلعه شاهین و سراب ذهاب" قرار گرفت.

عکس شماره 1 ⇩

عکس شماره 2 ⇩
عکس استارت ساخت "منزلهای ضدزلزله با سازه های مدرن نوآور ایرانی" زده شد   اخبار تسنیم   Serze

عکس شماره 3 ⇩
عکس استارت ساخت "منزلهای ضدزلزله با سازه های مدرن نوآور ایرانی" زده شد   اخبار تسنیم   Serze

عکس شماره 4 ⇩
عکس استارت ساخت "منزلهای ضدزلزله با سازه های مدرن نوآور ایرانی" زده شد   اخبار تسنیم   Serze

عکس شماره 5 ⇩
عکس استارت ساخت "منزلهای ضدزلزله با سازه های مدرن نوآور ایرانی" زده شد   اخبار تسنیم   Serze

عکس شماره 6 ⇩
عکس استارت ساخت "منزلهای ضدزلزله با سازه های مدرن نوآور ایرانی" زده شد   اخبار تسنیم   Serze

این نوآور کشورمان بعد از نگاهی به این نواحی و مصاحبه با دهیار و اهالى این روستاها به مردم خونگرم این نواحی گفت: به امید ایزد با اجرایى شدن سازه سبز ( SABS) در این نواحی دیگر امنیت جانى شما و خانواده ها تأمین می شود و تحولى بزرگی در ناحیه و کشورمان را مشاهده خواهیم کرد همچنین امکان صادرات این سازه های مدرن به کشورهاى همجوار، آسیاى مرکزى و دیگر کشور هاى دنیا فراهم میشود.

دکتر صائبی تأکید کرد: نیاز به دارایی گذارى جدى و فورى از سوی دولت ، بنیاد مسکن ، پارت خصوصى و خیران در این نواحی یافت می شود و بایستی هر چیزی پرسرعتتر این نواحی باز سازى شود و امید است بودجه لازم در اختیار مردم ناحیه قرار گیرد تا عملیات ساختمانى روستاها تکمیل شود تا در زلزله هاى آتیه دیگر شاهد چنین مخاطراتی نباشیم.

مردم نواحی زلزله دیده سر پل زهاب هم با درخواست مجدّانه از دکتر صائبی براى شروع هر چیزی پرسرعت تر ساخت منزلهای ضدزلزله خواستار همراهی هر چیزی بیشتر دستندرکاران امر و نهاد های متولی در این حوزه شدند.

در رابطه با وقت لازم برای ساخت خانه ها با بهره گیری از این فناوری و سازه های مدرن بایستی گفت که در صورت فراهم بودن امکانات و شروط در ناحیه دل خواه، واحدهایی با متراژ 55 تا 85 متر ظرف مدت یک تا سه روز و واحدهایی با متراژ 250 تا 1000 متر بین یک تا سه ماه قابل ساخت و تحویل می باشند.

با تشکر از انتخاب شما

تهیه از: سياوش م.

تازه های علمی در بخش دانش و فناوری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

ساقی بيا که شد قدح لاله پر ز می ««« »»» طامات تا به چند و خرافات تا به کیاستارت ساخت "منزلهای ضدزلزله با سازه های مدرن نوآور ایرانی" زده شد اخبار تسنیم Serze (6 عکس)


TT / 265 --- TP / 38%گردآوری شده توسط : سياوش م.
تاریخ گردآوری : 2018-04-11
در دسته بندی : مخترع
برچسب ها : سازه , استارت , تسنیم , اخبار , ضدزلزله , Tasnim
مطالب مرتبط

نظرات

لطفا نظرات خود را در مورد فیلم و مطلب بالا بنویسید :