بخش استاندارد در ایران به عنوان نمونه جهانی مطرح شود

بخش استاندارد در ایران به عنوان نمونه جهانی مطرح شود

نایب رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران گفت: باید بخش استاندارد در ایران به عنوان یک ایزو و نمونه جهانی مطرح باشد.

عکس   بخش استاندارد در ایران به عنوان نمونه جهانی مطرح شود

به گزارش خبرگزاری تسنیم ازمشهد مقدس، حسن حسینی امشب در همایش بزرگداشت روز ملی استاندارد که در هتل ثامن مشهدبرگزار شد اظهار داشت: برای اجباری کردن استاندارد تلاش شود و باید بخش استاندارد در ایران به عنوان یک ایزو و نمونه جهانی مطرح باشد.

وی با بیان اینکه باید تولیدات را به سمت کیفی و با استاندارد در تمامی بخش های صنعتی سوق دهیم افزود: در برخی از علوم قوانینی حاکم است که اهمیت ویژه بر موضوع استانداردها قائل هستند و استاندارد را باید در همه چیز از جمله رفتارهای اجتماعی و برخورد مسئولان باشیم.

نایب رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران تصریح کرد: اگر مسئولی استاندارد اخلاقی و رفتاری را رعایت نکند خطایی بزرگ کرده و باید همگان ملزم به اجرای استاندارد در تمامی زمینه ها به ویژه در بحث اخلاقی و رفتاری باشند.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی نیز گفت: از 16 هزار میلیارد تومان در حوزه اقتصاد مقاومتی کشور 763 میلیارد تومان آن سهم خراسان رضوی است که بخش عمده ای از آن محقق شده است.

راضیه علیرضایی افزود:بحث استاندارد ارتباط با بازار بین المللی باید مورد توجه باشد و در این رابطه نیازمند هماهنگی سازمان ملی استاندارد ایران با کشورهای دیگر هستیم.

وی بیان کرد: مجموعه های استاندارد نیازمند تعامل همکاری خوبی با کشورهای هدف هستند و به طور مثال بسیاری از لوازم براساس استاندارد تعریف شده عادت هایی را به وجود می آورد و سبب ارتباط سازی با دیگر کشورها در بحث صادرات و واردات هستند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی خاطرنشان کرد: استانداردهای محصولات و تولیدات یکی از گرفتاری های موجود در بازار هدف است و باید براساس استانداردهای بین المللی حرکت کنیم تا صادرات کالاها و تولیدات داخلی رشد یابد.
متاسفانه امروز بازارها انسجام یافته و نظام مند نیستند و استاندارد می تواند کلید حل این مشکل باشد.

— اگر پيشنهادى داريد در قسمت نظر بنويسيد —

نگارش : شهداد ه.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

درويش را نباشد برگ سرای سلطان
««« »»»
ماييم و کهنه دلقی کتش در آن توان زد

بخش استاندارد در ایران به عنوان نمونه جهانی مطرح شود

TT / 0 — TP / 0%

نظر دهید