بخش استاندارد در ایران به عنوان نمونه جهانی مطرح شود

بخش استاندارد در ایران به عنوان نمونه جهانی مطرح شود

نایب رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران گفت: باید بخش استاندارد در ایران به عنوان یک ایزو و نمونه جهانی مطرح باشد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم ازمشهد مقدس، حسن حسینی امشب در همایش بزرگداشت روز ملی استاندارد که در هتل ثامن مشهدبرگزار شد اظهار داشت: برای اجباری کردن استاندارد تلاش شود و باید بخش استاندارد در ایران به عنوان یک ایزو و نمونه جهانی مطرح باشد.

وی با بیان اینکه باید تولیدات را به سمت کیفی و با استاندارد در تمامی بخش های صنعتی سوق دهیم افزود: در برخی از علوم قوانینی حاکم است که اهمیت ویژه بر موضوع استانداردها قائل هستند و استاندارد را باید در همه چیز از جمله رفتارهای اجتماعی و برخورد مسئولان باشیم.

نایب رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران تصریح کرد: اگر مسئولی استاندارد اخلاقی و رفتاری را رعایت نکند خطایی بزرگ کرده و باید همگان ملزم به اجرای استاندارد در تمامی زمینه ها به ویژه در بحث اخلاقی و رفتاری باشند.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی نیز گفت: از 16 هزار میلیارد تومان در حوزه اقتصاد مقاومتی کشور 763 میلیارد تومان آن سهم خراسان رضوی است که بخش عمده ای از آن محقق شده است.

راضیه علیرضایی افزود:بحث استاندارد ارتباط با بازار بین المللی باید مورد توجه باشد و در این رابطه نیازمند هماهنگی سازمان ملی استاندارد ایران با کشورهای دیگر هستیم.

وی بیان کرد: مجموعه های استاندارد نیازمند تعامل همکاری خوبی با کشورهای هدف هستند و به طور مثال بسیاری از لوازم براساس استاندارد تعریف شده عادت هایی را به وجود می آورد و سبب ارتباط سازی با دیگر کشورها در بحث صادرات و واردات هستند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی خاطرنشان کرد: استانداردهای محصولات و تولیدات یکی از گرفتاری های موجود در بازار هدف است و باید براساس استانداردهای بین المللی حرکت کنیم تا صادرات کالاها و تولیدات داخلی رشد یابد.
متاسفانه امروز بازارها انسجام یافته و نظام مند نیستند و استاندارد می تواند کلید حل این مشکل باشد.

-- اگر پيشنهادى داريد در قسمت نظر بنويسيد --

نگارش : شهداد ه.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

درويش را نباشد برگ سرای سلطان ««« »»» ماييم و کهنه دلقی کتش در آن توان زدبخش استاندارد در ایران به عنوان نمونه جهانی مطرح شود


TT / 0 --- TP / 0%

گردآوری شده توسط : شهداد ه.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : استان ها
برچسب ها : نمونه , عنوان , ایران

مطالب مرتبط