استان های سیستان و بلوچستان، کرمان و خوزستان در صدر خرید خدمات آموزشی

استان های سیستان و بلوچستان، کرمان و خوزستان در صدر خرید خدمات آموزشی

مدیرکل مدارس غیردولتی وزارت آموزش و پرورش با برشمردن شروط تهیه کرد خدمات تعلیمی در مناطق گوناگون، گفت: بیش‌ترین تهیه کرد خدمات تعلیمی در استان‌های سیستان و بلوچستان، کرمان و خوزستان صورت گرفته است.

مجتبی زینی وند مدیرکل مدارس غیردولتی وزارت آموزش و پرورش در مکالمه با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، در واکنش به این سوال که «عنوان می شود ارائه تهیه کرد خدمات تعلیمی به مکان مدارس کم برخوردار در مدارس برخوردار صورت می گیرد»، بیان داشت: اولین شرط انتخاب مدرسه برای تهیه کرد خدمات تعلیمی در کشور، این است که مرکز تعلیمی نیروی انسانی وزارت آموزش و پرورش، معاونان پژوهشی و منابع انسانی در مناطق و استان ها اعلام کنند که با کمبود نیروی انسانی مواجه هستند.

وی ادامه داد: اگه در منطقه ای نیروی تعلیمی کم و کلاس درس خالی بود، قادر هستند از ظرفیت تهیه کرد خدمات تعلیمی بهره گیرند.

زینی وند اضافه کرد: معمولاً در مناطق برخوردار به تهیه کرد خدمات تعلیمی کمتر نیاز است و اصلاً چیزی به نام رانت در این خصوص وجود ندارد؛ چرا که شرایط به شکلی است که کسی قادر نیست اعمال نفوذ کند و حتماً باید رئیس آموزش و پرورش منطقه، کمبود نیروی خود را اعلام کند.

وی با بیان این که در طی سه سال گذشته یکی از سیاست های عمده وزیر آموزش و پرورش، ساماندهی نیروی انسانی بوده است، تأکید کرد: افرادی که در مرکز آموزش نیروی انسانی آموزش و پرورش کار میکنند، در این خصوص سختگیرانه عمل می کنند و این موضوع در اختیار مؤسسان مدارس غیردولتی و رئیس اداره مشارکت ها و مدیرکل استان نیست.

مدیرکل مدارس غیردولتی وزارت آموزش و پرورش یاد آور شد: بنده به عنوان مسئول اعلام می کنم که به هیچ عنوان اعمال نفوذ و رانتی که عده ای در خصوص تهیه کرد خدمات تعلیمی بیان می کنند، وجود ندارد.

وی اضافه کرد: در مناطق مرزی و محروم، تهیه کرد خدمات تعلیمی انجام می شود و اگه در بعضی از مناطق مرکز استان ها انجام شده باشد، در حواشی شهر است که با کمبود جدی نیروی انسانی مواجه بوده اند.

زینی وند تصریح کرد: به رغم این که در تهران با معضلات جدی روبه رو هستم، اما نقش تهیه کرد خدمات تعلیمی کمتر انجام شده است و بیشترین تهیه کرد خدمات تعلیمی در استان های سیستان و بلوچستان، کرمان و خوزستان و مکان هایی که آموزش و پرورش به طور جدی با کمبود نیروی انسانی مواجه است، صورت گرفته است.

--- براى مشاهده مطالب مرتبط به بالای مطلب رجوع کنيد ---

نگارش توسط : اردوان ی.

اجتماعی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

کام خود آخر عمر از می و معشوق بگير ««« »»» حيف اوقات که يک سر به بطالت بروداستان های سیستان و بلوچستان، کرمان و خوزستان در صدر خرید خدمات آموزشی


TT / 66 --- TP / 17%

گردآوری شده توسط : اردوان ی.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : بلوچستان
برچسب ها : خدمات , سیستان

مطالب مرتبط