جیل استاین: آیا آمریکا به تسلیح و تامین مالی ناقضان حقوق بشر پایان خواهد داد؟

جیل استاین: آیا آمریکا به تسلیح و تامین مالی ناقضان حقوق بشر پایان خواهد داد؟

خبرگزاری فارس: جیل استاین: آیا ایالات متحده به تسلیح و تامین مالی ناقضان حقوق بشر پایان خواهد داد؟

نامزد حزب سبزها در انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده با اشاره به بیانات جان کری درباره کشور سوریه، پرسش کرد: «آیا ایالات متحده تامین مالی و تسلیح ناقضان حقوق بشر را متوقف خواهد کرد؟».

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد، در حالی که انتقادات نامزد حزب سبزها در انتخابات ریاست جمهوری 2016 ایالات متحده درباره مواضع سیاست خارجی واشنگتن ادامه دارد، او در یک اظهارنظر جدید، مستقیما جان کری را مخاطب گذاشته است.

«جیل استاین» نامزد حزب سبزها در انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده، روی کاغذ با هیلاری کلینتون، آقای دونالد ترامپ و «گریه کن جانسون» نامزد حزب آزادیخواه برای جانشینی باراک اوباما رقابت دارد.

اما با توجه به تسلط ساختار دو حزبی دموکرات و جمهوریخواه بر انتخابات و محیط سیاسی ایالات متحده، نامزدهای حزب سبزها و آزادیخواه عملا شانس بسیار کمی برای مطرح شدن به عنوان نامزد انتخابات ریاست جمهوری دارند.

حال در این فضا، «جیل استاین» نامزد حزب سبزها در تلاش برای جلب آرا است؛ کسی که حتی طبق قوانین رای گیری ای موجود ایالات متحده، فرصت حضور در مناظره ها را هم کشف نکرد.

این نامزد انتخابات همواره انتقادات تندی علیه مواضع سیاست خارجی ایالات متحده مطرح کرده و تیغ تند انتقاداتش هم متوجه مواضع واشنگتن در خاورمیانه به مخصوص در قبال عربستان سعودی و رژیم صهیونیستی بوده است.

استاین در جدیدترین انتقاداتش، وزیر خارجه ایالات متحده را مستقیما مخاطب گذاشته و درباره کشور سوریه اظهارنظر کرده است.

او در صفحه توییتر خود، خلال بازنشر توئیت جان کری درباره بحران کشور سوریه، از تداوم حمایت های مالی و تسلیحاتی ایالات متحده از کشورهای ناقض حقوق بشر نقد کرده است.

وزیر خارجه ایالات متحده نگاشته بود: «هیچ راه حل ارتشی در کشور سوریه وجود ندارد. من در لندن با کشورهای شریکمان پیشنهادات جدید به منظور حصول به توقف چالشها را چک کردیم».

نامزد حزب سبزها که پیشتر به صریحگویی تاکید کرده بود، عربستان سعودی از تروریسم حمایت و آشکارا نقض آشکار حقوق بشر می کند، به توئیت وزیر خارجه ایالات متحده واکنش نمایان کرد.

او در پاسخ وزیر خارجه ایالات متحده نوشت: «جان کری! شما درست می گویید(هیچ راه حل ارتشی در کشور سوریه وجود ندارد) اما آیا ایالات متحده تامین مالی و تسلیح ناقضان حقوق بشر را متوقف خواهد کرد؟»

______________________

تهیه و تدوین : مرجان و.

بین المللی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

سرمست در قبای زرافشان چو بگذری
««« »»»
يک بوسه نذر حافظ پشمينه پوش کن

جیل استاین: آیا آمریکا به تسلیح و تامین مالی ناقضان حقوق بشر پایان خواهد داد؟

TT / 79 — TP / 22%

نظر دهید