استراتژی ایران صلح و ثبات جهانی است

استراتژی ایران صلح و ثبات جهانی است

مشاور عالی فرمانده کل قوا تاکید کرد: ایران به دنبال صلح و ثبات جهانی است و این استراتژی ایران در برابر سلطه گرانی چون آمریکا و هم پیمانان آن است.

به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری تسنیم، سرلشکر سید یحیی رحیم صفوی مشاور عالی فرمانده کل قوا عصر امروز (چهارشنبه) در حاشیه مراسم دومین سالگرد ارتحال آیت الله مهدوی کنی با اشاره به عملیات آزاد سازی موصل توسط ارتش عراق، اظهارکرد: آمریکایی ها برای پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری به این عملیات موصل نیاز داشتند.در حقیقت دموکرات ها برای پیروزی بر جمهوری خواهان احتیاج به انجام این عملیات داشتند.

وی افزود: اگرچه این عملیات سبب شد مردم عراق در مهمترین پایگاه داعش که همان موصل است با شکست مواجه شوند اما تبعات آن قابل تامل است که با از بین رفتن آنها در موصل و حضور آن ها در سوریه افزایش می یابد و این بازی بزرگی است که آمریکایی ها درمنطقه ایجاد کرده اند تا معادله سیاسی آن ها و روسها را تغییر دهد.

مشاور عالی فرمانده کل قوا ادامه داد: البته روسها تا به حال خوب ایستاده اند ولی جنگ نهایی و تقابل راهبردها تکلیفش در سوریه مشخص خواهد شد.

رحیم صفوی ابراز امیدواری کرد: در این تقابل راهبردها هرآنچه که نتیجه کار است، ملت سوریه از چنگال تروریست ها نجات یابند و با خروج و شکست تکفیری ها در دو کشور عراق و سوریه صلح و امنیتی که ایران به دنبال آن است در این دو کشور ایجاد شود.

وی تاکید کرد: ایران به دنبال صلح و ثبات جهانی است و این استراتژی ایران در برابر سلطه گرانی چون آمریکا و هم پیمانان آن است.

**انتها**

نگارش از : پارسا ز.

سیاسی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

صوفی صومعه عالم قدسم ليکن ««« »»» حاليا دير مغان است حوالتگاهماستراتژی ایران صلح و ثبات جهانی است


TT / 0 --- TP / 0%

گردآوری شده توسط : پارسا ز.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : سیاسی
برچسب ها : ایران , استراتژی , ثبات

مطالب مرتبط