استراتژی ویژه ارتش در شمال سوریه/ تروریست ها در حلب غافلگیر شدند

استراتژی ویژه ارتش در شمال سوریه/ تروریست ها در حلب غافلگیر شدند

منابع سوری از نزدیک شدن نیروهای ارتش سوریه به مناطق تحت اشغال تروریست‌های تکفیری در شرق حلب و استراتژی ارتش برای تقسیم شهر حلب به سه بخش در شمال ، مرکز و جنوب خبر دادند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری تسنیم در سوریه، نیروهای ارتش سوریه به زودی شرق حلب را به سه بخش تقسیم خواهند کرد تا کار پاکسازی آن از لوث تروریست های تکفیری آسان تر و ایمن تر انجام شود.

بر اساس این گزارش، نیروهای ارتش سوریه یک و نیم تا دو کیلومتر تا شرق حلب یعنی مکانی که تحت اشغال تروریست های تکفیری قرار دارد، فاصله دارند، ارتش به دنبال آن است تا گروه های تروریستی را با تقسیم مناطق شرقی به سه بخش در شمال، مرکز و جنوب از یکدیگر جدا کند.

ارتش سوریه در آستانه ورود به محله های شرقی از سمت شمال و جنوب است و در حال حاضر برای گسترش محدوده کنترل جبهه جنوب غربی حلب به ویژه در بخش نزدیک به خان طومان و گردان دفاع هوایی فعالیت می کند، نیروهای ارتش، تروریست ها و خطوط کمک رسانی به آنها را هدف قرار داده اند که سبب غافلگیرشدن گروه های تروریستی شده اند که برای حمله به جبهه جنوب غربی آماده می شدند.

ارتش سوریه سیاست فرسایشی و تضعیف گروه های تروریستی در محله های شرقی حلب و نیز امتحان کردن قدرت دفاعی تروریست ها در برخی جبهه ها را که ارتش وارد خواهد شد، در پیش گرفته است، ارتش به دنبال اطلاعات دقیق از اماکن حضور تروریست ها و استحکامات آنهاست.

نیروهای ارتش سوریه طی دو روز گذشته موفق شده اند بیش از سه ستون از خودروهای تروریست ها را پیش از رسیدن به اهدافشان منهدم کند که این خودروها از سمت غرب به طور مشخص در محله جمعیه الزهرا و مدرسه حرکت می کردند که این مسئله حداقل به ارتش این امکان را داده است تا هرگونه تهدید یا حمله به جبهه هایش در سمت غرب را حداقل به تاخیر اندازد به ویژه با توجه به این که تنها جبهه ای که گروه های تروریستی ممکن است به آن حمله کنند، جبهه غربی و جنوب غربی است.

در ارتباط با شهر الباب در شمال شرقی حلب هم این شهر حساسیت زیادی برای ارتش سوریه دارد که در فاصله حدودا سه کیلومتری آن مستقر شده است که با پیشروی تروریست های مورد حمایت ترکیه به سمت این شهر همزمان شده است که این تحولات احتمال تقابل و حساسیت میان ارتش سوریه وگروه های تروریستی ای را که به سمت الباب با پشتیبانی ترکیه حرکت می کنند، افزایش داده است، البته ارتش سوریه از حمایت های جنگنده های روسی برخوردار است.

--------------------------------

گردآوری از: مژده ل.

بین المللی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

حافظ ار خصم خطا گفت نگيريم بر او ««« »»» ور به حق گفت جدل با سخن حق نکنيماستراتژی ویژه ارتش در شمال سوریه/ تروریست ها در حلب غافلگیر شدند


TT / 0 --- TP / 0%

گردآوری شده توسط : مژده ل.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : بین المللی
برچسب ها : تروریست , غافلگیر , شمال , استراتژی

مطالب مرتبط