استعفاهای درِگوشی وزرا در خواب زمستانی تیم اطلاع رسانی دولت/ وقتی کسی پاسخگو نیست!

استعفاهای درِگوشی وزرا در خواب زمستانی تیم اطلاع رسانی دولت/ وقتی کسی پاسخگو نیست!

عدم موضع‌گیری دولتمردان درخصوص استعفای وزرا را باید ضعف تیم اطلاع‌رسانی دولت آگاهی داشت چرا که این امر مسبوق به سابقه است و در طول عمر دولت یازدهم بارها دیده شده است.

به گزارش حوزه دولت خبرگزاری فارس، روز پیش برخی رسانه‌ها از استعفای دو وزیر «ارشاد» و «ورزش و جوانان» گزارش کردند. همچنین وزیر 4 کارته تعلیم و روش را هم به دو وزیر مستعفی افزودند تا عنوان «هتریک» برای این حالت بهره گیرند.

سورنا ستاری معاون علمی و تکنولوژی رئیس جمهور در دیدار جمعی از نخبگان کشور با آیت الله علی خامنه ای در غیاب فانی خلال قدردانی از فعالیت‌های وزیر تعلیم و پرورش تلویحاً خاطرنشان کرد «آقای فانی روزهای آخر خدمت خود را سپری می‌کند». این درحالی است که علی‌اصغر فانی وزیر تعلیم و پرورش در حاشیه نشست شورای مناسب انقلاب فرهنگی استعفای خود را انکار کرد .

در کنار این سخنان ضد و نقیض، موضوع استعفاء به دیگر وزارتخانه‌ها نیز کشانده شد و حوزه اقتصاد و صنعت هم به سونامی تحول در کابینه یازدهم افزوده شدند. البته در کنار اخبار استعفای وزرا، بحث جایگزینی نیز به صدر اخبار نقل جا کرد. این درحالی است که هیچ یک از اعضا و رسانه‌های شورای اطلاع‌رسانی دولت و نهاد ریاست جمهوری بطور مجلسی خبری از وقایع رخ داده در کابینه را اعلام نکردند و تنها از بیرون ناظر اتفاقات رخ داده بودند.

در ابتدا یک سایت خبری آن هم به نقل از یک منبع آگاه، از استعفای گودرزی، فانی و جنتی پرده برداشت ، سپس برخی رسانه‌های غیر دولتی نیز این خبر را انتشار دادند اما همچنان دولت در استراحت کن خبر دهی به سر می‌برد. بعد از استعفای گودرزی و جنتی که امروز نیز در نشست هیأت وزیران حاضر نبودند، هیچ خبری از این نشست اطراف استعفای این دو وزیر مخابره نشد.

در حالی خبر استعفای وزرا یکی بعد از دیگری اعلام می‌شود که اگه همین موضوع چندی پیش از طرف برخی رسانه‌ها اعلام می‌شد طرفداران دولت خلال هجمه به این رسانه‌ها اقدامات آنان را اخلال در کار دولت عنوان می‌کردند این در حالی است که امروز مشاهده می‌شود خود طرفداران دولت برای کابینه یازدهم حاشیه‌سازی می‌کنند و به دنبال استعفای وزرای دولت هستند.

یکی از وعده‌های رای گیری ای دولت یازدهم پاسخگویی به مردمان آن هم با شعار «دولت یازدهم؛ دولت پاسخگو» بود. اما دولت در عین عدم پایبندی به وعده‌اش و پاسخگویی به مردمان، با خروار خروار اخبار غیر مجلسی از استعفای وزرایش روبرو است که هر روز به تعداد آنان نیز افزوده می‌شود. گویی دولت دیگر پاسخگویی را ضروری و شعار خود که باید آگاهی دار پایبند باشد، آگاهی نمیدارد و این که مردمان نامحرم هستند و باید اخبار استعفا، درِگوشی نگاه کن آقایان بچرخد و هرکه درخواست در این خصوص گمانه‌زنی کند.

دولتی که چندین زمانی است با استعفای وزرای خود دوران می‌گذراند، در کنار قول پاسخگویی، قول «دولت باثبات را نیز در ایام انتخابات سر داده بود اما توخالی بودن این شعار هم بر همگان اثبات شد، و اگه تغییراتی که آگاهی دار اشاره می شود، در دولت رخ دهد که هنوز دولت در این خصوص موضع مجلسی اتخاذ نکرده، نشان از این دارد که از ابتدا هم قرار نبود ژنرال‌ها وارد شوند و ثباتی در کابینه موجود موجود باشد.

برخی معتقدند روحانی با تحول در کابینه آن هم در آستانه انتخابات به دنبال ایجاد امید کاذب در مردمان برای ترمیم چهره آسیب‌ دیده دولت یازدهم است تا بتواند کور سوی امیدی برای باقی ماندن در قدرت داشته باشد. البته این تغییرات در حوزه‌هایی صورت گرفت که نکته انتظار مردمان نبود. با توجه به معضلات عدیده در امر اقتصاد و این که مردمان بهبود حالت اقتصادی را با روی کار آمدن دولت یازدهم آن هم با وعده‌های برجامی‌اش طلب می‌کردند، اما این تغییرات در دیگر حوزه‌ها رخ داد.

با این حال عدم موضع‌گیری دولتمردان درخصوص استعفای وزرا را باید ضعف تیم اطلاع‌رسانی دولت آگاهی داشت چرا که این امر مسبوق به سابقه است و در طول عمر دولت یازدهم بارها دیده شده است.

****با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما، يارى دهيد****

نگارش از: زيبا ت.

سیاسی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

طرف چمن و طواف بستان ««« »»» بی لاله عذار خوش نباشداستعفاهای درِگوشی وزرا در خواب زمستانی تیم اطلاع رسانی دولت/ وقتی کسی پاسخگو نیست!


TT / 97 --- TP / 15%

گردآوری شده توسط : زيبا ت.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : وزرا
برچسب ها : اطلاع , زمستانی , پاسخگو , استعفاهای

مطالب مرتبط