استقبال از نمایشگاه کتاب تبریز بالاتر از حد انتظار بود

استقبال از نمایشگاه کتاب تبریز بالاتر از حد انتظار بود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی گفت: استقبال از نمایشگاه کتاب تبریز بالاتر از حد انتظار بود.

محمد محمدپور امشب در مکالمه با خبرنگار فارس از تبریز بیان کرد: امسال در نمایشگاه بین المللی کتاب تبریز، در حدود یک هزار ناشر داخلی در 6 تالار نمایشگاهی به محیط 2 هزار و 500 متر مربع و با حضور 90 ناشر از 23 کشور جهان و با 18 هزار عنوان کتاب از 26 مهرماه آغاز شده و تا یکم آبان ماه ادامه خواهد داشت.

وی ادامه داد: طبق قبل نگاه کنی که قبل از برپایی نمایشگاه در رابطه با استقبال مردمی از چهاردهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تبریز صورت گرفته بود، این استقبال بیش از حد انتظار بوده و مردمان به صورت گروهی و خانوادگی در این محل حاضر شده و مراجعه کنندگان به آسانی با تهیه منابع مورد نیاز خود از این جا طلاق میگیرند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به این که با برگزاری این نمایشگاه سهمی در رابطه با افزایش فرهنگی، علمی و ... سبد کالایی خانواده های استان و کشور داشته باشیم.

وی با بیان این که بخشی از اهداف این نمایشگاه با حضور مردمان که انتظاراتی از برپایی نمایشگاه دارند تأمین این نیازها است، گفت: به این هدف نزدیک شده ایم و این استقبال پرشور نشان از درست بودن مسیر است و برزگترین رویداد فرهنگی را در شمال غرب کشور را رقم زده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خاطر نشان کرد: میزان بن به فروش رسانده شده نمایان میکند که استقبال بی نظیر بوده و علاقه مند به تهیه کتب مورد نظر خود هستند و با توجه به آماری که از غرفه ها داریم مردمان به تمامی غرفه ها مراجعه و خریداری کرده اند و این باعث می شود ناشران و غرفه داران پس از اتمام برپایی نمایشگاه راضی از این نمایشگاه باشند.

وی به برگزاری چهارمین نمایشگاه قرآن در کنار نمایشگاه کتاب اشاره و تصریح کرد: در این نمایشگاه برنامه های متنوعی وجود دارد و آثاری که در حوزه قرآن و عترت توزیع شده که این آثار هنری بی مانند توسط هنرمندان بوده و در معرض نگاه کرد عموم قرار گرفته است.

محمدپور ادامه داد: در این نمایشگاه نگاه کرد ابتکار آمیز نسبت به برنامه های حوزه قرآن و هنر به ثمر رسیده و هر روز این برنامه ها به ثمر میرسد.

وی خاطرنشان کرد: در کنار این نمایشگاه قسمتی را برای برنامه های جنبی در راستای مسائل فرهنگی اختصاص داده شده است و هر روز اجرا شده و در آن انتقاد و بررسی های کتاب، همایش های گوناگون، ایستگاه های نقاشی، ایستگاه های کاریکاتور، تولید مستقیم در محل نمایشگاه در حوزه های آثار حجمی و تصویرگری قصص قرآن از جمله برنامه های متنوع بوده که محیط نمایشگاه را به محیط فرهنگی هنری مبدل کرده است.

محمدپور همچنین افزود: در کنار تمامی برنامه های فرهنگی در نمایشگاه کتاب امسال، حال و هوای محرم در این نمایشگاه حس می شود؛ زیرا برپایی این نمایشگاه با ایام ماه محرم مقارن بوده از این رو برنامه های متنوعی در جهت معرفی کردن شهیدان نیز اجراء شده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، به تشریح ویژگی های گوناگون این نمایشگاه توجه کرد و ادامه داد: در این نمایشگاه از مولفان کتاب های انتخاب کرده ملی فرا خوانده تا در جریان انتقاد و بررسی حاضر بوده باشند و این یکی از بارزترین نوآوری در این دوره از نمایشگاه بوده است.

وی افزود: یکی دیگر از ویژگی های برجسته در این نمایشگاه که موجب رضایت خاطر همه اقشار مردمی شده است،نوع عرضه بن، افزایش رقم بن ها بوده که در حدود یک میلیارد و 200 میلیون تومان بن با تخفیف 20 درصد یارانه ای از طرف وزارت ارشاد اسلامی به مردمان بوده که اعمال شد.

محمدپور یادآور شد: از 10 روز قبل برپایی نمایشگاه امکان نام نویسی علاقه مندان از طریق دستگاه آنلاین فراهم آمد تا بتوانند بن مورد نیاز خود را به تصویب رسانند و همچنین در داخل نمایشگاه بانک عامل فضا را به صورت مطلوب فراهم کرده و تعداد کاربران متناسب با جمعیت و دستگاه نوبت دهی باعث شد مردمان با به صورت راحت و تکریم به بن مورد نیاز دست کشف کنند.

--نظرات شما براى ما بسيار مهم و سازنده خواهد بود--

نگارنده: شادی س.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

هر سرو که در چمن درآيد ««« »»» در خدمت قامتت نگون باداستقبال از نمایشگاه کتاب تبریز بالاتر از حد انتظار بود


TT / 76 --- TP / 11%

گردآوری شده توسط : شادی س.
تاریخ گردآوری : 2016-10-20
در دسته بندی : نمایشگاه
برچسب ها : تبریز , کتاب

مطالب مرتبط