استقبال وزارت ارتباطات از تولید تلفن همراه مخصوص مسوولان

محمود واعظی در پاسخ به پرسش ایسنا درباره تولید گوشی تلفن همراه ویژه مسئولان و توضیحات رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور در این باره اظهار کرد: ما همواره نقل کردیم که مقامات دولتی نباید برای مطالب طبقه بندی شده و حساس از تلفن همراه عادی بهره گیرند و این همواره توصیه ما بوده است.
وزیر ارتباطات و تکنولوژی اطلاعات ادامه داد: بنابراین چنانچه بتوانیم گوشی هایی به وجود بیاوریم که مسئولان بتوانند آسانتر با هم حرف زنند، قطعا وزارتخانه ما استقبال می کند و چنانچه بخشهای ذیربط که روی این گوشی ها فعالیت میکنند، نیاز به حمایت بیشتر داشته باشند، ما آمادگی خود را اعلام می کنیم.
مخابرات با مردمان مدارا کند
واعظی با اشاره به قبضهای مخابرات و شنیده هایی مبنی بر دریافت مخارجهای مربوط به دو سال گذشته اظهار کرد: مخابرات چنانچه میخواست طلب خود را بگیرد باید از پیش اطلاع می داد، زیرا همه مردمان از نظر مالی شبیه هم نیستند، به همین خاطر ما به آنها پیغام دادیم در مورد طلب های گذشته با مردمان مدارا کنند.
وی در ادامه با اظهار این که در حال حاضر حدود هفت میلیون تلفن در سر تا سر کشور وجود دارد که از آن استفاده ای نمی شود، گفت: شرکت مخابرات بارها اعلام کرده که چنانچه افراد تلفن هایی را که از آنها بهره نمیگیرند بازگردانند، قادر هستند آنها را به افراد تازه بدهند.
وزیر ارتباطات و تکنولوژی اطلاعات همچنین با اظهار این که رحلت کرده خطهای تلفن مخارجی نداشت، اضافه کرد: ما کمیته ای تشکیل داده و چک کردیم و متوجه شدیم هر خط تلفن چه از آن بهره گرفته شود و چه بهره گرفته نشود، برای شرکت مخابرات کشورمان رقم قابل توجهی هزینه نگهداری دارد.
مردمان تلفنهایی که بهره نمیگیرند را پس بدهند
واعظی ادامه داد: ما هزینه نگهداری تلفنهایی که بهره گرفته نمیشود را در شهرها که رقم بالاتری دارد و در روستاها که رقم پایین تری دارد حساب و اعلام کردیم هر خط تلفن در طول ماه باید حداقل حدود ۱۴۸۵ تومان در شهرها و حدود ۹۰۰ تومان در روستاها بهره گرفته شود.
وی با تاکید بر نبود تصمیم برای گرفتن پول مازاد بر هزینه مکالمات اظهار کرد: ما اعلام کردیم که افراد باید حدود ۳۳۰ دقیقه در شهر و حدود ۲۰۰ دقیقه در روستا به صورت رایگان، بدین معنا که تنها هزینه گفتگو را توجه بکنند، بهره گیرند.
وزیر ارتباطات و تکنولوژی اطلاعات در ادامه خاطرنشان کرد: بنابراین خواهش من این است چنانچه مردمان بیش از یک تلفن دارند که از آن بهره نمی گیرند، آنها را پس دهند تا دیگران بهره گیرند و در غیر این صورت باید ۱۴۸۵ تومانی را که حداقل هزینه نگهداری است، توجه بکنند.
صداو سیما سعه صدر داشته باشد
او با اشاره به تلویزیون آنلاین و شرایط آن اظهار کرد: در جهان امروز این اتفاقات سریع جلو میرود. OTTها و سیاست بهره گیری از چندرسانه ای هم در کشورمان و هم سایر کشورهای دنیا به سرعت در حال گسترش است. بنابراین سیاستهایی که رحلت کرده بوده و این که بخواهیم مانع شویم، صحیح نیست، بلکه باید فضا را گشاییم که تولید محتوای سالم انجام شود.
وی با اشاره به نقش سازمان صدا و سیما در راهبرد تلویزیون آنلاین اظهار کرد: وقتی افراد از صدا و سیما برای IPTV بهره میگیرند، خاطرمان جمع است محتوای سالم دارد، البته باید سازوکاری باشد که این کار با حمایت صدا و سیما بین پیشنهاد کننده و این سازمان صورت گیرد و از این محتوا که متعلق به صدا و سیماست، بهره گرفته شود.
وزیر ارتباطات و تکنولوژی اطلاعات با اظهار این که این موضوع در حال رونق گرفتن است و هرچه تاخیر در آن باشد، در نتیجه مردمان محروم می شوند، گفت: لذا ما پیشنهاد میدهیم اولا هرچه با سرعت تر مرکز ملی محیط جایزی سیاست تولید محتوا را به شورای عالی محیط جایزی ببرند تا درباره آن بر آن شوی شود و دوم این که صدا و سیما نیز سعه صدر بیشتری در برخورد با شرکت های تولیدکننده محتوا داشته باشد که امروز پیام را به جای نوشته و تصویر و عکس، با ویدیو برای مردمان ارسال می کنند.
واعظی همچنین با اشاره به سیاست های تولید محتوا اظهار کرد: تولید محتوا در دستور کار مرکز ملی محیط جایزی است و جلسات متعددی در این زمینه به انجام رسانده میشود. انشاالله این موضوع در شورای عالی محیط جایزی مطرح شود و هر سیاستی که شورا بر آن بشود، برای همه ضروری الاجراست.
در حال حل معضلات رجیستری هستیم
واعظی که در حاشیه دیدار با وزیر اقتصاد کشور لوکزامبورگ سخن نقل می کرد، همچنین با اشاره به نقش رجیستری اظهار کرد: وزارت صنعت معدن تجارت این نقش را به ما داد و ما آن را با چارچوبی که در کمیته ای با حضور گمرک، ستاد مبارزه با قاچاق کالا و وزارت صنعت است، نهایی کردیم و برای سه اپراتور فرستادیم که آنها نقش را به صورت پایلوت اجرا می کنند و به محض از بین برده شدن معضلات آن را اجرا خواهیم کرد.
وی با اظهار این که هدف ما این است که نقش را وقتی اجرا کنیم که مردمان با مشکل مواجه نشوند، اضافه کرد: حدود ۸۰ میلیون گوشی دست مردمان هست و ما نمیخواهیم اقدامی کنیم که مردمان با مشکل روبه رو شوند، لذا نخست باید یک فکر اساسی برای کسانی که از این موبایلها بهره میگیرند و از سوی دیگر برای کسانی که در آینده تلفن وارد می کنند، سیاستی فکر شود.
وزیر ارتباطات و تکنولوژی اطلاعات در پاسخ به زمان اجرایی شدن نقش رجیستری اظهار کرد: ما به این دلیل برای اجرای نقش زمان ندادیم که پایلوت این نقش را دو بار رحلت کرده به انجام نرساندند که به خاطر تعجیل در کار با شکست مواجه شد، بنابراین این بار با توجه به آنچه در دولت مطرح شد، تصمیم بر این است که وقتی که مطمئن شدیم نقش با مشکل مواجه نمی شود، آن را اعلام کنیم.

--براى مشاهده مطالب مرتبط به بالای مطلب رجوع کنيد--

گردآورنده : پانته‌آ ش.

تلفن های هوشمند در بخش کامپیوتر , اینترنت و موبایل سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

کسی به وصل تو چون شمع يافت پروانه ««« »»» که زير تيغ تو هر دم سری دگر دارداستقبال وزارت ارتباطات از تولید تلفن همراه مخصوص مسوولان


TT / 187 --- TP / 19%

گردآوری شده توسط : پانته‌آ ش.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : ارتباطات
برچسب ها : وزارت , گوشی , مسوولان

مطالب مرتبط