استقرار مزدوران پولی آل سعود در نجران؛ جنوب یمن مأمن جدید القاعده

استقرار مزدوران پولی آل سعود در نجران؛ جنوب یمن مأمن جدید القاعده

عربستان با فریب مالی برخی از افراد در استان‌های جنوبی یمن آنها را برای حفظ جان نظامیانش و رویارویی با رزمندگان یمنی در مرزهای خود به خدمت گرفته آن هم در حالی که جنوب یمن را برای عناصر القاعده ول کرده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در صنعا، منابع آگاه یمنی می گویند عربستان با فریب دادن برخی از ساکنان استان های جنوبی یمن آنها را برای پاسداری از نظامیانش در نبرد مرزی با رزمندگان یمنی به خدمت گرفته تا بار دیگر دروغ بودن شعارهایی را که طی مدت اخیر درباره حمایت از مردمان یمن سر می دهد، لو داده شود.

در همین راستا عربستان از چندین ماه قبل پادگانی را برای تجمع برخی مزدوران خود از استان های گوناگون جنوب یمن در صحرای نجران تاسیس کرده که با نصب ده ها چادر صحرایی آنجا را به منطقه ای برای بسیج و تعلیم ارتشی جوانان یمنی تبدیل کرده که فریب قول های مالی سعودی ها را خورده اند.

به نقل کرده منابع آگاه، هدف آشکار عربستان از جذب جوانان یمنی این است که بعد از اثبات ناتوانی یگان های ارتشی عربستان در محافظت از مواضع ارتشی این کشور نزدیک مرز با یمن، جوانان یمنی را برای رزم زیر لوای عربستان در مناطق نجران، جیزان و میدی به به خدمت گرفته تا آنها سپر بلای نظامیان سعودی شوند.

اصلی این نیست که عربستان توانسته صدها مزدور را به خدمت بگیرد اصلی این است که آیا اهالی و جامعه این جوانان فریب خورده یمنی آگاهی میدارند که سعودی ها کجا و به چه صورت فرزندان آنها را به خدمت می گیرد و چه سرنوشتی در نبردهای بیهوده در انتظارشان است بخصوص که عربستان طی یک سال و نیم گذشته قادر نبوده به هیچ دستاورد ارتشی در یمن دست کشف کند و حملات شکست خورده اش صرفا تلافی جویانه و تحت عناوین گمراه کننده است.

این منابع نقل کردند: آل سعود در حالی فرزندان جنوب یمن را برای پاسداری از خاک عربستان به خدمت گرفته که بیشتر این منطقه (جنوب یمن) را به چراگاه عناصر القاعده تبدیل کرده تا با ایجاد هرج و مرج و ناامنی و چالشهای داخلی مکان پای ایالات متحده را برای ورود مستقیم به یمن گشاید.

با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما عزيزان، يارى نماييد

گردآورنده: آرميتا د.

بین المللی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

هر آن کو خاطر مجموع و يار نازنين دارد ««« »»» سعادت همدم او گشت و دولت همنشين دارداستقرار مزدوران پولی آل سعود در نجران؛ جنوب یمن مأمن جدید القاعده


TT / 47 --- TP / 13%

گردآوری شده توسط : آرميتا د.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : سعود
برچسب ها : پولی , جنوب , نجران , القاعده , مأمن

مطالب مرتبط