استقرار ناوگان دریایی روسیه در سوریه بزرگترین تحرک دریایی مسکو از زمان جنگ سرد است

استقرار ناوگان دریایی روسیه در سوریه بزرگترین تحرک دریایی مسکو از زمان جنگ سرد است

یک مقام ارشد ناتو روز چهارشنبه حضور کشتی‌های جنگی روس در سواحل کشور سوریه را بزرگترین تحرک دریایی روسیه در چندین دهه اخیر آگاهی داشت.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد، یک مقام ارشد پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) روز چهارشنبه اعزام ناوگان بزرگی از کشتی های جنگی روسیه به سمت کشور سوریه را گسترده ترین تحرک دریایی مسکو از وقت پایان جنگ خنک توصیف کرد.

به نگاشته خبرگزاری رویترز، وی گفت: «این اقدام روسیه گسترده ای تحرک نیروی دریایی این کشور از وقت پایان جنگ خنک حساب میشود.»

این مقام ناتو گفت روسیه تمام ناوگان شمالی و بخشی از ناوگان بالکان نیروی دریایی اش را به سمت سواحل کشور سوریه اعزام کرده است.

به نقل کرده وی، این کشتی ها حامل مهمات جنگی هستند و امکان می دارد هدف از اعزام آن ها انجام عملیات نهایی برای آزادسازی حلب باشد.

این دیپلمات ارشد عضو ناتو گفت: «این یک اقدام دوستانه نیست. ظرف دو هفته آینده، شاهد انبوهی از حملات هوایی به حلب خواهیم بود. این بخشی از راهبرد روسیه برای اعلام پیروزی در آن منطقه است.»

روسیه هفته گذشته تنها ناو هواپیمابر خود با نام «کوزنتسوف» را همراه با هفت کشتی جنگی دیگر راهی سواحل کشور سوریه کرد.

*براى مشاهده مطالب مرتبط به بالای مطلب رجوع کنيد*

گردآوری توسط: آمي‌تيس ط.

بین المللی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

ساقی به نور باده برافروز جام ما ««« »»» مطرب بگو که کار جهان شد به کام مااستقرار ناوگان دریایی روسیه در سوریه بزرگترین تحرک دریایی مسکو از زمان جنگ سرد است


TT / 41 --- TP / 21%

گردآوری شده توسط : آمي‌تيس ط.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : ناوگان
برچسب ها : روسیه , مسکو , تحرک

مطالب مرتبط