از استیضاح تا عزل فانی

از استیضاح تا عزل فانی

فانی روز گذشته خبر استعفایش را تکذیب می‌کند اما امروز در نامه‌ای به رئیس‌جمهور می‌گوید «آمادگی خود را برای عمل به هرگونه تصمیم حضرت‌عالی در خصوص ادامه کار خویش اعلام می‌کنم» این در حالی است که امروز از سمت خود عزل شد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، سرانجام پس از اعلام اخبار ضد و نقیض در خصوص استعفا یا عدم استعفای علی اصغر فانی، امروز و پس از ارسال نامه - پرمضمون- فانی به رئیس جمهور، روحانی وی را عزل کرد.

فانی روز گذشته خبر استعفایش را که به نقل از منابع آگاه دولت در رسانه ها منتشر شده بود، تکذیب و امروز در نامه ای به رئیس جمهور اعلام کرد بدین وسیله آمادگی خود را برای عمل به هرگونه تصمیم حضرت عالی درخصوص ادامه کار خویش نیز اعلام می کنم.

هر چند محتوای سخنان فانی القاء کننده متن یک استعفا نبود اما پس از انتشار نامه فانی اعلام شد رئیس جمهور با استعفای وی موافقت کرده است.

خبر عزل ابتدا از سوی نمایندگان مجلس رسانه ای شد و پس از سکوت مسئولان آموزش وپرورش در برابر این موضوع سرانجام شاهپور محمدزاده مدیرکل امور حقوقی و مجلس وزارت آموزش وپرورش به تسنیم گفت: سید محمد بطحایی معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش وپرورش، به عنوان سرپرست این وزارتخانه انتخاب شد.

با انتشار نامه فانی، گمانه زنی ها درخصوص تحمیل استعفا به وی پُررنگ تر شد و این سؤال مطرح است که آیا او با میل خود استعفا داد یا مجبور به پذیرش استعفای تحمیلی شد؟

برخی کارشناسان تغییر وزیر آموز ش وپرورش در ماه های پایانی فعالیت دولت یازدهم را گامی تبلیغاتی برای جلب حمایت فرهنگیان و جلب آرای آنها برای انتخابات ریاست جمهوری سال 96 می دانند.

ضمن تشکر از حسن انتخاب شما، لطفا نظرات خود را در انتهاى صفحه براى ما بنويسيد

تهیه از: زری ع.

اجتماعی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

نسيم صبح سعادت بدان نشان که تو دانی ««« »»» گذر به کوی فلان کن در آن زمان که تو دانیاز استیضاح تا عزل فانی


TT / 0 --- TP / 0%

گردآوری شده توسط : زری ع.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : اجتماعی
برچسب ها : استیضاح , فانی

مطالب مرتبط