اسلام به مدعیان صلح دست دوستی می دهد

اسلام به مدعیان صلح دست دوستی می دهد

یکی از مراجع تقلید گفت: اسلام هوادار صلح بوده، هست و خواهد بود و به هر فردی که هوادار صلح باشد، دست دوستی می‌دهد و نسبت به این موضوع هیچ تردیدی وجود ندارد.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد از قم، آیت الله ناصر مکارم شیرازی عصر امروز در دیدار با رئیس دهکده جهانی قبرس که در دفتر این مرجع تقلید انجام شد، با بیان این که صلح اصلیترین موضوع برای دنیا بشریت است، بیان کرد: مشکلاتی کنونی دنیا بشریت برگرفته از جنگ، نزاع، تخریب و خونریزی است.

وی افزود: اگه صلح در دنیا برقرار شود سرمایه های جنگ و سلاح برای عمران، آبادی و رفاه مردمان مخارج می شود به همین دلیل نه تنها مسلمانان بلکه هر فرد عاقل در دنیا باید هوادار صلح باشد.

این مرجع تقلید با اشاره به این که اسلام برای برقراری صلح تاکیدات بسیاری داشته است، مطرح کرد: بر اساس پیام آیات قرآن مجید مردمان دنیا باید در صلح، صفا و آشتی در کنار یکدیگر زیند.

وی با تاکید بر این که سوء استفاده قیمتی از جنگ ها به اختلافات دامن می زنند، عنوان کرد: این افراد برای رسیدن به اهداف خود مدعیان صلح جهانی را به مدعیان جنگ متهم می کنند؛ چراکه بر اساس دستورات اسلام هر فرد ظلم نگاه کرده که مسلمان نباشد و از مسلمان خواست یاری رساند، باید به او یاری رسانیم.

مکارم شیرازی خاطرنشان کرد: اسلام با تکفیری ها که هوادار جنگ، خونریزی و خشونت هستند مخالفت می کند و در این راستا طی دو سال اخیر دو کنگره را با حضور شخصیت های برجسته 80 کشور دنیا به انجام رسانده ایم تا بر مسلمان نبودن تکفیری ها و محوریت واقع بودن مهربانی و رحمت در دین مبین اسلام تاکید کنند.

وی با اشاره به این که دشمنان اسلام بر اساس منافع سیاسی خود ضد اسلام تبلیغ می کنند، گفت: نقل کرده های دشمنان در رابطه با خشونت اسلام دروغ و باطل است چراکه گردشگرهای خارجی با حضور در کشورمان به خوبی میبینند که مردمان با ادیان گوناگون مذهبی در کنار یکدیگر زیسته و نمایندگان آنها در مجلس شورای اسلامی برای تحقق اهداف نظام اسلامی گام برمی دارند.

این استاد برجسته یادآور شد: اسلام هوادار صلح بوده، هست و خواهد بود و به هر فردی که هوادار صلح باشد، دست دوستی می دهد و نسبت به این موضوع هیچ تردیدی وجود ندارد.

**نظرات شما مايه دلگرمى ماست**

نگارش: شايگان ز.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

بيا که ترک فلک خوان روزه غارت کرد ««« »»» هلال عيد به دور قدح اشارت کرداسلام به مدعیان صلح دست دوستی می دهد


TT / 63 --- TP / 16%

گردآوری شده توسط : شايگان ز.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : مدعیان
برچسب ها :

مطالب مرتبط