اشاعه ویروس اس ام اسی پر خطر برای گوشیها (4 عکس)

شیوع ویروس پیامکی خطرناک برای موبایل ها

تصویر شماره 1 ⇩

اشاعه ویروس اس ام اسی پر خطر برای گوشیها 

یک نوع ویروس خیلی پر خطر داخل کشور در حال انتشار هست که در آن فرد با کلیک روی لینک پیامک شده گوشی خود را ناپاک می کند. به تازگی یک ویروس اس ام اسی پر خطر برای موبایلهای موبایل انتشار داده شده که با ارسال اس ام اس هایی با سوژه دریافت دو گیگ اینترنت مجانی در یک کانال, گوشی کاربران را ناپاک کرده و بعد از نصب به تمام مخاطبان قربانی همین پیامک را انتقال می دهد.

از ساعاتی پیش یک ویروس اس ام اسی پر خطر ایرانی در حال انتشار و ناپاک کردن موبایلهای کاربران هست. این ویروس که با قول دریافت دو گیگ اینترنت مجانی کاربران را مجاب به کلیک بر روی یک لینک می کند, پس از نصب در گوشی کاربر به صورت خودکار آغاز به ارسال پیامک با گوشی قربانی کرده و به تمام مخاطبان وی, اس ام اسی با همین سوژه انتقال میدهد.

طریقه عملکرد ویروس اس ام اسی ایرانی
همه ی چیز از یک پیامک « اس ام اس – SMS » آغاز می شود؛ آغاز یک پیامک از شخصی که عدد شما را در مخاطبان خود ذخیره کرده می گیرید. تماشایی اینجاست که نوشته پیامک مربوطه تکراری نبوده و جملات مختلفی در ویروس گذاشته شده هست تا طبیعی جلوه دهد؛ اما محتوی تمام پیامک ها مانند هم بوده

و یک لینک در آنها قرار دارد. محتوی مربوطه طوری نگاشته شده که اضافه بر صمیمی بودن, قول 2 Gigabyte اینترنت مجانی را به کاربر داده و او را مجاب به کلیک بر روی لینک داخل آن نماید. اما قسمت بد داستان این هست که شما امکان می دارد پیامک را از یکی از اطرافیان یا اشخاص مورد اعتماد خود گیرید؛ اینجاست

که کاملا به لینک داخل پیامک اعتماد کرده و آن را میگشایید. مالک گوشی انتقال دهنده پیامک هم از همۀ جا ناآگاه اصلا از این بحث نداند و گوشی شما به سادگی به این ویروس ناپاک خواهد شد. بد تر از همۀ, صحیح بعد از نصب ویروس بر روی گوشی شما, خود شما هم به یکی از انتشار دهندگان این ویروس تبدیل خواهید شد!

همانگونه که اشاره شده, جملات متفاوتی در پیامک ارسالی بدست ویروس تمجید شده که جهت آشنایی شما با آن, در زیر به چند مورد از آنها اشاره می داریم. «جهت پیش گیری از اشاعه ویروس, بخشی از لینک ناپاک کنار زده شده هست»

برو تو این کانال www.sl.qbia… آزمون کردم دوگیگ اینترنت میدن
بیا تو این کانال www.sl.qbia… آزمون کردم دوگیگ اینترنت هدیه میدن
درود این جا 2گیگ اینترنت مجانی میدن من گرفتم برو بگیر www.sl.qbia…

تصویر شماره 2 ⇩
تصویر اشاعه ویروس اس ام اسی پر خطر برای گوشیهااین ها بعضی از جملاتی هست که این ویروس در قالب پیامک برای ناپاک کردن گوشی کاربران انتقال می دهد؛ به احتمال خیلی چندان, جملات فراوان و متفاوتی برای این ویروس تمجید شده و حتی امکان می دارد آدرس لینک هم عوض شود, پس لازم هست خیلی هوشیار باشین.

درصورتی که اس ام اسی با این سوژه گرفتید, به هیچ وجه لینک داخل آن را نگشوده و انتقال دهنده پیامک رااز ناپاک شدن گوشی وی به این ویروس آگاه سازید.

پس از گشودن لینک چه پیش می آید؟

تصویر شماره 3 ⇩
تصویر اشاعه ویروس اس ام اسی پر خطر برای گوشیهالینک داخل پیامک شما را به یک سایت ارجاع می دهد «تصویر بالا» که پس از 5 ثانیه آن وب سایت لینک عضویت یک کانال اپلیکیشن تلگرام را برایتان می گشاید «تصویر زیر», اما عضویت در کانال تلگرامی تنها یک کلک برای گمراه کردن و انحراف ذهن کاربر هست تا توسعه دهنده ویروس بدین وسیله هدف شوم خود که همان نصب ویروس بر روی گوشی شما است را عملی سازد.

هم وقت با گشوده شدن لینک عضویت در کانال مربوطه, فایل نصب ویروس هم بر روی گوشی شما دانلود شده و چنانچه آن را نصب کنید کار تمام هست.

تصویر شماره 4 ⇩
تصویر اشاعه ویروس اس ام اسی پر خطر برای گوشیهاتماشایی هست بدانید, این ویروس پس از نصب «که در وقت خیلی کوتاهی صورت میگیرد» هیچ گونه آیکونی در منوی گوشی شما بوجود نخواهد آورد, به این دلیل اغلب کاربران اصلا متوجه نصب آن نخواهند شد.

پس از نصب ویروس چه می شه؟
پس از این که ویروس بر روی گوشی شما نصب شد, گوشی به حال سایلنت رفته و آغاز به ارسال پیامک به تمام مخاطبان داخل موبایل شما خواهد کرد. اینکار خلال انتشار ویروس بین مخاطبان مالک گوشی, خرج ارسال پیامک سنگینی هم برای گوشی قربانی درپی خواهد داشت

به چه صورت ویروس اس ام اسی را از گوشی خود کنار زنیم؟
طی وارسیهای صورت گرفته متوجه شدیم که هر چند آیکون برنامه «ویروس» نصب شده در منوی گوشی قربانی وجود ندارد, اما هم چنان قادر هستیم آن را در بخش برنامه های نصب شده «Apps» از منوی تنظیمات «Setting» Operating System Android یافته و از همان منو برنامه را از گوشی کنار زنیم.

توجه کرده باشین که ویروس مربوطه هیچ آیکونی در بخش برنامه های نصب شده ندارد و چنانچه تعداد برنامه های شما چندان باشد, امکان می دارد یافتن آن در لیست اپلیکیشن ها کمی سخت باشد.روش بعدی, ریست فکتوری یا همان تنظیمات کارخانه ای گوشی هست که گرچه با دقت به این که از روش بالا امکان حذف ویروس وجود دارد, لازم به استفاده از این طریق نمی باشد. اما چنانچه به هر دلیلی از روش نخست پیروز به حذف ویروس نشدید,

ریست فکتوری قطعا ترفند حل سخت شما خواهد بود.شایان توجه هست که تا به این زمان, ویروس مربوطه کاربران Operating System Android رو مورد نشانه گرفته و گزارشی از انتشار آن برای سایر Operating System های گوشی گرفته نشده هست.

-----------------------------------------

گردآوری از: بهنوش ن.

تبلت و موبایل در بخش آموزش و ترفند سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

جان نقد محقر است حافظ ««« »»» از بهر نثار خوش نباشداشاعه ویروس اس ام اسی پر خطر برای گوشیها (4 عکس)


TT / 302 --- TP / 33%گردآوری شده توسط : بهنوش ن.
تاریخ گردآوری : 2018-01-23
در دسته بندی : ویروس
برچسب ها : موبایل
مطالب مرتبط

نظرات

لطفا نظرات خود را در مورد فیلم و مطلب بالا بنویسید :