اشتغالزایی ۱۱۰۰ نفری با تزریق ۵۱۸ میلیارد تومانی در رزن

اشتغالزایی ۱۱۰۰ نفری با تزریق ۵۱۸ میلیارد تومانی در رزن

فرماندار رزن از اشتغالزایی ۱۱۰۰ نفری با تزریق ۵۱۸ میلیارد تومانی در رزن خبر داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از همدان، فتحعلی حسینی عصر امروز در کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان همدان اظهار داشت: براساس انسداد چاه های غیرمجاز استان همدان در دو سال گذشته 150 میلیون مترمکعب صرفه جویی شده که 71 میلیون مترمکعب صرفه جویی مربوط به انسداد چاه های شهرستان رزن بوده است.

وی با اعلام اینکه واحدهای تولیدی بزرگ شهرستان رزن 28 واحد است که برای هزار و 328 نفر اشتغالزایی داشته است، افزود: دو هزار و 47 واحد تولیدی در شهرستان رزن وجود دارد که ظرفیت اشتغالزایی 20 هزار و 48 نفری دارد.

حسینی عنوان کرد: براساس آمار سازمان تامین اجتماعی استان همدان در سال 93، هزار و 337 نفر، در سال94، هزار و 501 و در نیمه نخست امسال 514 شغل جدید در شهرستان رزن ایجاد شده است.

وی تصریح کرد: در حال حاضر واحدهایی در دست اجراست که در صورت بهره برداری نزدیک به 2 هزار شغل جدید تا پایان امسال و نیمه نخست سال آینده در شهرستان رزن ایجاد می شود.

فرماندار رزن تشکیل اتاق فکر برای واحدهای تولیدی با حضور کارآفرینان و تولیدکنندگان، تهیه و تدوین فرآیندهای انجام کار در دستگاه های اجرایی صادرکننده مجوز، تهیه و تدوین ظرفیت های مربوط به سرمایه گذاری اقتصادی به صورت شفاف، دقیق و کاربردی و نیازسنجی در خصوص تسهیلات موردنیاز واحدهای اقتصادی شهرستان رزن را از جمله اقدامات اساسی در زمینه تولید و اشتغالزایی برشمرد.

وی با اعلام اینکه یکی از نیازهای اساسی واحدهای تولیدی و صنعتی شهرستان رزن تسهیلات بانکی و منابع مالی است، عنوان کرد: اگر 518 میلیارد تومان تسهیلات بانکی و مالی به واحدهای تولیدی تزریق شود یک هزار و 100 شغل جدید ایجاد می شود.

حسینی کاهش زمینه های اشتغال در بخش کشاورزی با توجه به محدودیت منابع آبی را از جمله چالش های شهرستان رزن دانست و گفت: کمبود آموزش های کوتاه مدت هماهنگ با نیاز به علت نبود برنامه جامع صنعتی به چالش مهمی در رزن تبدیل شده است.

وی با بیان اینکه یکی از مشکلات شهرستان رزن خروج سرمایه به طور مستقیم و غیرمستقیم است، عنوان کرد: کشاورزان رزن 150 میلیارد تومان پول گندم دریافت کرده اند که باید ساماندهی مناسبی برای استفاده از آن صورت گیرد.

فرماندار رزن کمبود آگاهی عمومی از وضعیت گردش کار بخش های دولتی در هدایت و حمایت تولید، ضعف آموزش و شفاف سازی قوانین در دستگاه های اجرایی اعم از امور مالیاتی، تامین اجتماعی، کار و قوانین بانکی را از دیگر مشکلات شهرستان دانست و گفت: برخی از استعلامات استانی شده و دیگر در شهرستان انجام نمی شود که سبب طولانی شدن روند پیگیری امور می شود و باید اصلاح شود.

وی افزایش سهم اعتبار مشاغل خانگی دستگاه های حمایتی، روان سازی فرآیند دریافت وام در بانک ها، حل معضل بدهی مردم رزن بابت وام زلزله و مقام سازی(11 هزار نفر وام مقاوم سازی و 9 هزار نفر وام زلزله دریافت کردند که وام 6 هزار خانوار رسوب شده است)، حل مشکل سهم 5 درصدی سازمان برنامه و بودجه در خصوصی وام های مشارکتی و غیرمشارکتی، ایجاد سیستم انگیزشی در ادارات کل استان و بانک ها در راستای ایجاد سرعت در صدور مجوزها و پرداخت ها و افزایش سهم خدمات و صنعت در اشتغال منطقه و کشاورزی هدفمند از جمله راهکارهای پیشنهادی در زمینه حفظ و توسعه اشتغال است.

---پيشنهادات شما براى ما بسيار مهم و سازنده خواهد بود---

تهیه از : سايه ض.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

تا کی می صبوح و شکرخواب بامداد ««« »»» هشيار گرد هان که گذشت اختيار عمراشتغالزایی ۱۱۰۰ نفری با تزریق ۵۱۸ میلیارد تومانی در رزن


TT / 0 --- TP / 0%

گردآوری شده توسط : سايه ض.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : استان ها
برچسب ها : نفری , تزریق , اشتغالزایی

مطالب مرتبط