اشتغال سبب خروج افراد از امداد می‎شود/ نگاه مردم به کمیته امداد همانند گرفتن یارانه‎ها است

اشتغال سبب خروج افراد از امداد می‎شود/ نگاه مردم به کمیته امداد همانند گرفتن یارانه‎ها است

خبرگزاری فارس: اشتغال سبب خروج افراد از امداد می‎شود/ نگاه مردمان به کمیته امداد همانند گرفتن یارانه‎ها است

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) ‌گفت: اشتغال از محورهایی است که سبب خروج بیشتر افراد از امداد می‎شود.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد از بیرجند، پرویز فتاح شامگاه سه شنبه در دیدار با استاندار خراسان جنوبی، هدف از مسافرت خود به خراسان جنوبی را آگاه شدن به آخرین حالت امداد استان اعلام کرد و بیان داشت: باید حالت امداد منطبق بر شرایط روز باشد.

وی متوسط تحت پوشش استان از نظر جمعیت را 10 درصد و از نظر خانوار 17 درصد نسبت به نرم کشوری بیان کرد و افزود: نرم کشوری تحت پوشش امداد 5.7 درصد است بنابراین آمار تحت پوشش امداد خراسان جنوبی نسبت به جمعیت خوب نیست.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) با تأکید بر این که بیان محرومیت های استان سبب جلب امکانات نمی‎شود، افزود: این تفکر در کشور جواب نمی‎دهد لذا باید جنبه‎های مثبت و استعدادها و ظرفیت‎های استان تبیین شود اگه معادن استان ظرفیتی است که مابقی استان‎ها از آن محروم هستند.

فتاح با بیان این که در تاریخ امداد همیشه آمار تحت پوشش بالا است، افزود: نگاه مردمان به امداد همانند گرفتن یارانه‎ها است و عده‎ای می‎گویند چرا وقتی می‎دهند نباید بگیریم.

وی با تأکید بر این که این نهاد انقلابی مکان دائم نیست و جاای موقت است، اذعان داشت: باید آمار تحت پوشش این نهاد را با مدد مسؤولان کم کنیم.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره)با اشاره به این که در دو سال گذشته قادر بوده ایم 5 درصد از جمعیت زیرپوشش این نهاد را کم کنیم، اذعان داشت: در کمیته امداد امام(ره) هر خدمت منتقل کنی که انجام می‎شود باید جهت گیری آن خروج باشد و در این راستا کار اساسی امداد اشتغال و توانمندسازی مددجو است.

فتاح ادامه داد: براساس آمار در تاریخ امداد همیشه با رشد منفی مواجه بوده‎ایم در حالی که جمعیت زیرپوشش این نهاد زیاد شده لذا امداد با رویکردهای توانمندی و اشتغالزایی در راستای کاهش جمعیت زیرپوشش خود تلاش می‎کند.

وی با اشاره به این که طبق آمار بیان شده در شهرستان طبس هزار و 400 فقره وام اشتغالزایی به مددجویان پرداخت شده است، ادامه داد: باید بر اساس وام‎های توجه کردی 300 خانوار از چرخه امداد بیرون میرفتند که این چنین نیست لذا وام اشتغالزایی که منجربه خروج نشود، خوب نیست.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) اذعان داشت: در سال گذشته در خراسان جنوبی 84 درصد وام‎ها در زمینه امداد نسبت به نرم استان به سوی خود کشیده شد که اتفاق خوبی برای استان بود لذا با همت بیشتر مسؤولان باید 100 درصد این اعتبارات از منابع امدادی و منابع استانی به سوی خود کشیده شود.

فتاح با تأکید بر این که از طریق وام خوداشتغالی و خود کفایی می‎توانیم به هدفمان برسیم، تصریح کرد: اشتغال از محورهایی است که سبب خروج بیشتر افراد از امداد می‎شود.

وی به تأمین مسکن مددجویان اشاره کرد و گفت: اگه در این راستا دولت زمین با مجوز بدهد خانه و ساخت آن توسط امداد فراهم می شود و این امر نیز شدنی است لذا با این اصلی یک حرکت جهادی در خانه‎سازی انجام می‎دهیم.

رئیس کمیته امداد امام خمینی ادامه داد: اگه مجوز و زمین تأمین شود ما وعده می‎دهیم زمین‎ها را با مدد خیرین و خود نهاد بسازیم چرا که وقتی که مشکل خانه مددجو حل شود به تبع سایر مسائل نیز حل می شود.

فتاح وابستگی به بانک‎ها را از معضلات این نهاد در راستای اعطای وام ‎های قرض‎الحسنه گفت و بیان داشت: در دولت یازدهم با توجه به همه معضلات، مجوز صندوق قرض‎الحسنه به امداد داده شده است و این اتفاق خوبی است.

وی از اعلام آمادگی خیرین در راستای سپرده قرار دهی در این صندوق قرض‎الحسنه گزارش کرد و خاطرنشان کرد: باید هر چه زودتر یک شعبه صندوق قرض‎الحسنه آن در استان افتتاح شود چرا که با انجام این کار بیشتر مراجعات مردمان با اعطای وام حل می شود.

– براى بالا بردن کيفيت سايت سرزه لطفا نظرات سازنده خود را در انتهاى صفحه براى ما بفرستيد –

گردآوری توسط : فراز م.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

گرت هواست که معشوق نگسلد پيمان
««« »»»
نگاه دار سر رشته تا نگه دارد

اشتغال سبب خروج افراد از امداد می‎شود/ نگاه مردم به کمیته امداد همانند گرفتن یارانه‎ها است

TT / 74 — TP / 12%

نظر دهید