اشخاص کم درآمد بیشتر وزن اضافه می کنند!

افراد کم درآمد بیشتر چاق می شوند!


براساس اعلام یک استاد دانشگاه, افراد کم درآمد شانس اضافه وزن پیدا کردن بیشتری دارند!

تاثیر درآمد برروی اضافه وزن می‌ داری

استاد دانشگاه upstate ایالات متحده نقل کرد: افرادی که کم درآمد هستند شانس اضافه وزن پیدا کردن در آن ها بیشتر است.
پروفسور منوچهر کارجو 27 مهرماه در همایش کودکان چاق و بیماری های مرتبط با آنکه در بیمارستان قائم مشهد به انجام رسانده شد، بیان کرد: افرادی که کم درآمد هستند شانس اضافه وزن پیدا کردن در آن ها بیشتر است زیرا اکثر این افراد از مواد غذایی که در بر می داری چربی و شیرینی است، بهره میگیرند.

وی افزود: عده ای از افراد باور دارند که کودکان چاق از تغذیه عالی ای برخوردار بوده و افرادی سالم هستند و همچنین رسیدگی مطلوبی از سوی والدین انجام شده است؛ در صورتی که این موضوع درست نیست، زیرا این کودکان در آینده دچار معضلات زیادی می شوند.
این فوق تخصص گوارش کودکان اضافه کرد: کمبود استراحت کن و مصرف غذاها و نوشیدنی های ناسالم از جمله عوامل اضافه وزن می‌ داری در کودکان است و کودکان چاق در آینده با بیماری های زیادی از جمله دیابت نوع دو، معضلات تنفسی، روانی و یا با بیماری قلبی مواجه می شوند.

کارجو با بیان این که اگه مادری در وقت حاملگی اضافه وزن داشته باشد، 50 درصد امکان دارد که فرزند نیز دچار چنین معضلی شود، تصریح کرد: اگه والدین دچار بیماری اضافه وزن می‌ داری باشند، 80 درصد احتمال دارد که بچه شان در آینده فرد اضافه وزن می‌ داری باشد.
وی با اشاره به مریضیهایی که مادران باردار نباید به آن دچار شوند، عنوان کرد: مادر باردار قادر هستند بیماری فشارخون، قند، چربی و اضافه وزن را به خردسال خود رساند.

استاد دانشگاه upstate ایالات متحده بیان کرد: با توجه به زندگی آپارتمانشینی امروزه، مصرف زیاد غذا و بی تحرکی از عوامل اصلی در اضافه وزن می‌ داری کودکان است. مصرف غذاهای پرچرب و نوشیدنی های شیرین از دیگر عوامل چاقیست و اگه مادر به مصرف چنین غذاهایی ادامه دهد، باعث می شود تا خردسال علاوه بر اضافه وزن می‌ داری به بیماری های گوناگونی دچار شود.

کارجو ادامه داد: تماشای تلویزیون بیش از دو ساعت جایز باعث افزایش وزن کودکان می شود؛ چراکه هنگام نشستن مقابل آن خوراکی های گوناگونی به کار میبرند و این امر باعث می شود که تا آنان در معرض اضافه وزن می‌ داری قرار بگیرند.

وی با بیان این که دلیل اضافه وزن می‌ داری تنها غذا نیست و عوامل مختلف دیگری وجود دارد که پزشک قادر هست آن ها را موردبررسی گذارد، خاطر نشان کرد: هنگامی که طفل به دنیا مییاید، اگه در بر می داری وزن کمی باشد، در مدت دو سال رشد نمی کند و بعد از آن اشتهای خردسال به طور ناگهانی زیاد و این امر باعث اضافه وزن می‌ داری او می شود.

این فوق تخصص گوارش کودکان با اشاره به راهکارهای کاهش اضافه وزن می‌ داری در کودکان، تصریح کرد: والدین باید از همان اوایل زندگی خود به فکر این باشند که وزن خود را کم کنند، زیرا به احتمال 80 درصد اضافه وزن می‌ داری را به فرزندان خود میرسانند.
کارجو افزودن مواد غیرمجاز در غذا و همچنین بعضی از داروها از جمله داروهایی که برای بیماری قلبی تجویز می شوند را یکی دیگر از عوامل اضافه وزن می‌ داری در فرد آگاهی داشت.

وی خاطرنشان کرد: افرادی که اضافه وزن می‌ دارند، به دلیل فشاری که به مغز آن ها وارد می شود، دچار معضلات عصبی و روانی و نیز بیماری های تنفسی می شوند.
این فوق تخصص گوارش کودکان عنوان کرد: چربی زیاد موجب تجمع آن در پیرامون قلب می شود و این امر به قلب فشار بیشتری وارد می کند و گاهی اوقات باعث می شود خون به بعضی از بخش های بدن نرسد و فرد دچار سکته قلبی و یا مغزی شود.

کارجو تصریح کرد: افراد چاق عمر کوتاه تری دارند و اگه اضافه وزن می‌ داری تا بزرگسالی ادامه داشته باشد، در زنها منجر به سرطان سینه و در آقایان سبب بیماری قلبی می شود.
وی بیان کرد: افرادی که اضافه وزن می‌ دارند، فعالیت های کمتری به لحاظ فیزیکی و روانی دارند و به دنبال آن فعالیت های اجتماعی آنان کاهش کشف میکند و حتی اشتیاقی برای ازدواج ندارند به مخصوص آقایان، نسبت به جنس مخالف چندان علاقه ای نمایان نمیکنند.


---با تشکر از انتخاب شما کاربر عزيز---

تهیه از : رخشا ث.

دانستنی ها در بخش دانش و فناوری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

گر چه می‌گفت که زارت بکشم می‌ديدم ««« »»» که نهانش نظری با من دلسوخته بوداشخاص کم درآمد بیشتر وزن اضافه می کنند!


TT / 165 --- TP / 25%

گردآوری شده توسط : رخشا ث.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
Notice: Undefined offset: 1 in /www/serze/index.php on line 140

در دسته بندی :
برچسب ها :

مطالب مرتبط