اصحاب فتنه خط قرمز جامعه دانشگاهی هستند

اصحاب فتنه خط قرمز جامعه دانشگاهی هستند

مسئول نهاد رهبری در دانشگاه علامه طباطبایی با بیان اینکه پیگیری عدم حضور فعالین فتنه در دانشگاه‌ها غیر از ساز و کارهای قانونی باعث تشدید ماجرا می‌شود، گفت: اصحاب فتنه و اشخاصی که نقش راهبری در حوادث سال ۸۸ داشتند، خط قرمز ما در جامعه دانشگاهی هستند.

به گزارش گروه دانشگاه باشگاه خبرنگاران تسنیم«پویا» حجت الاسلام صادق اکبری اقدم مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علامه طباطبایی(ره) به مناسبت مراسم روز هفتم شهادت امام حسین (علیه السلام) در جمع نمازگزاران این دانشگاه در ابتدای سخنانشان ضمن عرض تسلیت به مناسبت ایام سوگواری سالار شهیدان به نقش و مقام والای حضرت امام سجاد(ع) و حضرت زینب(س) در تبلیغ و تبیین حادثه و واقعه عاشورا اشاره کرد و همگان را به درک صحیح و عقلانی از واقعه عاشورا دعوت کرد و از مبلغان دینی نیز خواست که حقیقت را تبلبغ کنند.

وی اضافه کرد: همه باید مواظب باشند تا خدای ناکرده اعمالشان خواسته یا ناخواسته موجب سوء استفاده جریانات انحرافی و جنجال آفرین قرار نگیرد و از طرفی نیز موجب شادی دشمنان، مغرضان و معاندان واقع نشود.

مسئول نهاد رهبری در دانشگاه علامه طباطبایی با اشاره به این حدیث امام علی(ع) که فرمودند؛ کن فی الفتنه کابن اللبون، لاضرع فیحلب و لا ظهر غیر کب، اظهارکرد: در حوادث و وقایع مراقب واکنشها و رفتارمان باشیم و بر توصیه حضرت توجه جدی داشته باشیم.

حجت الاسلام اکبری اقدم با اشاره به دامنه دار شدن واکنش جریانهای مختلف درباره مباحث اخیر و حضور ویدئو کنفرانسی یکی از فعالین فتنه در این دانشگاه، خاطر نشان کرد: هر چه فضای دانشگاه آرام تر باشد، مجموعه دانشگاهی بهتر می تواند به جایگاه رفیع خود در فضای علمی دست یافته و به رسالت اصلی خویش به حوزه علوم اسلامی بپردازد.

وی، پیگیری این دسته قضایا خارج از چارچوب و ساز و کار قانونی را به صلاح دانشگاه ندانست و گفت: پیگیری عدم حضور فعالین فتنه در دانشگاه ها غیر از ساز و کارهای قانونی باعث تشدید ماجرا می شود.

مسئول نهاد رهبری در دانشگاه علامه طباطبایی با اشاره به این مطلب که امام حسین(ع) قصد بیعت با یزید را نداشتند و هدفشان از مذاکره با افراد مختلف در جریان واقعه عاشورا را دعوت این افراد به راه حق و ارشاد آنان از موضع عزت، قدرت و حقانیت دانست.

حجت الاسلام اکبری اقدم، ضمن دعوت به مطالعه رفتاری افرادی چون حضرت عباس(ع) و حضرت زینب (س) در حضور ولی امر خود، اظهارکرد: اصحاب فتنه و اشخاصی که نقش راهبری در حوادث سال 88 داشتند، خط قرمز ما در جامعه دانشگاهی محسوب می شوند و جایگاهی در دانشگاه ها ندارند.

وی ادامه داد: حضور افراد مختلف از طیف های گوناگون به شرطی که در فضای علمی و در چارچوب بحثهای نخبگی باشد، خالی از اشکال است، زیرا دانشگاه، خاستگاه اینگونه مباحث می تواند باشد که در قالبهایی همچون کرسی آزاداندیشی و هم اندیشی اساتید و کرسی نظریه پردازی و ... قابل اجرا است و قطعاً نهادهای مربوطه از این حضور به شرطی که باعث ایجاد تنش و جنجال نشود، حمایت می کنند.

********************************

نگارنده : پرهام ش.

سیاسی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

اگر چه رسم خوبان تندخوييست ««« »»» چه باشد گر بسازد با غمينیاصحاب فتنه خط قرمز جامعه دانشگاهی هستند


TT / 0 --- TP / 0%

گردآوری شده توسط : پرهام ش.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : سیاسی
برچسب ها : اصحاب , فتنه , جامعه , قرمز

مطالب مرتبط