طیب نیا در اصفهان : غربی ها مجبور به رفع تمام تحریم ها علیه ایران می شوند

طیب نیا در اصفهان : غربی ها مجبور به رفع تمام تحریم ها علیه ایران می شوند

اصفهان - ایرنا نگاشت:وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: ایران به تعهدات خود در مذاکرات اتمی عمل کرده است و طرف های غربی نیز در آینده ناچار خواهند شد که تحریم ها علیه ایران را به طور کامل برچینند.

علی طیب نیا دوشنبه شب در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان با اشاره به این که وابستگی به نفت و زیان پذیری اقتصاد کشور در برابر هجمه های خارجی، تهدیدی برای کشور است؛ افزود: کمتر کشوری در جهان توانسته است همانند ایران از معضلات کمرشکن اقتصادی عبور و مقابل تحریم ها مقاومت کند اما ایران با استفاده از رهنمودهای رهبر انقلاب توانست از تحریم های ظالمانه عبور کند.
وزیرامور اقتصادی و دارایی تاکید کرد: دشمن بعد از این که نگاه کرد ملت ایران توانست بر معضلات ناشی از تحریم ها شکست دهد، تسلیم خواسته ملت و وادار به مذاکره با ایران شد.
طیب نیا افزود: به رغم همه معضلات اقتصادی وکاهش قیمت نفت قادر بوده ایم به رشد اقتصادی مثبت دست یابیم و آرامش به اقتصاد کشور بازگشته است.
وی افزود: دولت تدبیر و امید مصمم به اجرایی کردن اقتصاد مقاومتی با هدف دستیابی به رشد اقتصادی مستمر و پایدار و مقاوم است.
وزیر امور اقتصادی و دارایی افزود: ما به دنبال رشد اقتصادی مبتنی بر دانش هستیم که منافع آن بطور عادلانه در جامعه توزیع شود و زمینه را برای بهره وری کشور فراهم کند.
وی با اشاره به این که بر اساس گزارش بانک مرکزی رشد اقتصادی امسال به 5.4 درصد رسیده است، افزود: ما مصمم هستیم با استفاده از امکانات و فرصت های موجود در کشور و اقتصاد بین الملل زمینه را برای رشد کشور فراهم کنیم.
طیب نیا گفت: ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در سطح ملی به ریاست معاون نخست رئیس جمهوری و در سطح استان ها به ریاست استانداران تشکیل شده است.
وی گفت: دولت تدبیر و امید درصدد است تا با کمک به واحدهایی که در زمان تحریم با مشکل مواجه شدند، آنها را از رکود و تعطیلی خارج کند.
وی افزود: امیدواریم در راستای منویات رهبر انقلاب بتوانیم واحدهای کوچولو و متوسط را ازرکود خارج کنیم و تاکنون کامیاب به انجام این اصلی برای بیش از هفت هزار واحد صنعتی شده ایم.
طیب نیا افزود: در استان اصفهان نیز بر اساس گفتمانهایی که با استاندار شده بخش اصلی ای از اهداف محقق و به بسیاری از واحدهای تولیدی یاری رسانده شده است.
وزیرامور اقتصادی و دارایی با بیان این که هر یک از وزرا مسئولیت یک یا دو استان را در زمینه اقتصاد مقاومتی برعهده گرفته اند گفت: از این طریق دولت از نزدیک با معضلات استان ها آشنایی پیدا میکند.
وی یادآوری کرد: سعی دولت تدبیر و امید این است که چنانچه مشکلاتی در استان وجود دارد در خود استان از بین برده شود.
نماینده ولی فقیه و امام جمعه اصفهان نیز با اشاره به روایتی از امام حسین (ع) گفت: هرکس بخواهد به هدفی برسد با نافرمانی خدا هرگز به هدف خود نخواهد رسید.
آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد افزود: بر این اساس چنانچه هدف مقدسی دارید با وسیله صحیح و مقدس قادر هستید به آن هدف دست کشف کنید.
وی بیان کرد: در اجرای برنامه ها نباید به مردمان فشار وارد نکنیم زیرا طبق دستورات دین ما و ائمه معصومین (ع)، حکومت برای دست یابی به اهداف خود باید حال مردمان را مراعات و با کمک آنها برنامه های خود را عملیاتی کند.
علی طیب نیا وزیر اقتصاد و دارایی دوشنبه شب به منظور بررسی اقدام های انجام شده در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی وارد استان اصفهان شد.
شرکت در نشست ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان اصفهان، نشست با مدیران و فعالان اقتصادی استان در محل اتاق تبلیغاتی اصفهان و بازدید از پروژه های دانش بنیان اقتصاد مقاومتی شهرک علمی تحقیقاتی استان از دیگر برنامه های وزیر اقتصاد و دارایی در مسافرت به اصفهان است.

46

-----------------------------------------------------

مسئول متن : پاكزاد ر.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

ای صبا امشبم مدد فرمای ««« »»» که سحرگه شکفتنم هوس استطیب نیا در اصفهان : غربی ها مجبور به رفع تمام تحریم ها علیه ایران می شوند


TT / 73 --- TP / 11%

گردآوری شده توسط : پاكزاد ر.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : مجبور
برچسب ها : تحریم , ایران

مطالب مرتبط