اطلاعات ترکیه نسبت به احتمال حمله تروریستی در آنتالیا هشدار داد

اطلاعات ترکیه نسبت به احتمال حمله تروریستی در آنتالیا هشدار داد

سازمان امنیت و اطلاعات کشور ترکیه در یک هشدار سراسری اعلام کرد احتمال دارد گروهک تروریستی داعش به مکان‌های عمومی در پنج استان این کشور از جمله آنتالیا و ازمیر حملات تروریستی به انجام رساند.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد، دستگاه امنیتی کشور ترکیه هشدار داد گروه تروریستی گروهک تروریستی داعش امکان می دارد در پنج استان این کشور عملیات تروریستی به انجام رساند.

در بیانیه انتشار داده شده از سوی سازمان اطلاعات کشور ترکیه (میت) به استان های این کشور آمده است که گروهک تروریستی داعش امکان می دارد در استانبول، غازی عینتاب، آنکارا، آنتالیا و ازمیر هجوم تروریستی به انجام رساند.

به نگاشته وبگاه روزنامه «حریت» این سازمان هشدار داد لوازم حمل و نقل عمومی، تونل اوراسیا، تونل متصل کننده ی بخش آسیایی و اروپایی استانبول که هنوز راه اندازی نشده از جمله اهداف گروهک تروریستی داعش هستند.

این بیانیه ادامه می دهد: «گروهک تروریستی داعش قصد دارد در بخش هوایی کشور ترکیه نیز عملیات تروریستی به انجام رساند. اطلاعات محرمانه نمایان میکند تروریست ها در حال برنامه ریزی برای پوشانیدن مواد منفجره یا اشیای تیز مانند چاقو داخل سیستم های الکترونیکی هواپیماها هستند.»

دستگاه امنیتی کشور ترکیه تاکید می کند احتمال وقوع این حملات در روزهای اخیر افزایش کشف کرده است.

پیشتر نیز مقامات دولت کشور ترکیه هرگونه تجمعات عمومی و راهپیمایی در استان آنکارا را به خاطر خطر هجوم گروهک تروریستی داعش ممنوع کردند.

-----------------------------------------

نگارنده : پريدخت ح.

بین المللی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

حسن خلقی ز خدا می‌طلبم خوی تو را ««« »»» تا دگر خاطر ما از تو پريشان نشوداطلاعات ترکیه نسبت به احتمال حمله تروریستی در آنتالیا هشدار داد


TT / 82 --- TP / 39%

گردآوری شده توسط : پريدخت ح.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : آنتالیا
برچسب ها : تروریستی , اطلاعات , ترکیه

مطالب مرتبط