اعتیاد به روش فضای مجازی!

اعتیاد به سبک اینترنت!

امیر باقری روان‌شناس با بیان این که محیط جایزی تمام وقت جوانان را پر کرده است، بیان داشت: هر چیزی که بیش از اندازه بهره گرفته شود اعتیاد می آورد و محیط جایزی مستثنی از این قاعده نیست.

وی با تأکید بر این که محیط جایزی به روز برای همه لازم است، تصریح کرد: اگه بهره گیری از اینترنت برای کاربران نامحدود نباشد نتیجه‌ای جز اعتیاد ندارد.

باقری نقل کرد: اعتیاد آنلاین، نوعی آشفتگی و بی نظمی‌وسواسی است که برخی ویژگیهای آن مشابه شرایط‌ آسیب‌شناسانه است. در واقع، وقتی می‌توان نقل کرد که فرد دچار اعتیاد به اینترنت شده است که در بر می داری علایم خستگی زودرس، تنهایی، افسردگی و غیره باشد.
وی با اشاره به راهکارهای برخورد با این معضلات اذعان کرد: آسیب‌های تازه آسیب‌هایی هستند که از ارتباط زیاد جوانان و نوجوانان با تکنولوژی‌های تازه امکان می دارد برای او رقم خورد و مسیر تحصیل، تربیت و آینده او را از جهت عمده راند. بنابراین یکی از راه‌های پیش‌گیری از بروز این‌گونه آسیب‌ها در نوجوانان توجه مخصوص به تربیت و تقویت مسائل مذهبی آنان از سوی مسئولان تعلیمی و خانواده‌ها است. حین این که نقش مدیریتی والدین را هم در نحوه استفاده صحیح از این ابزار نباید نادیده گرفت.

باقری با تأکید براینکه جهان جوانی و نوجوانی، جهان هیجان است، نقل کرد: اولویت های تعلیمی باید عوض شود و خلاءهای عاطفی و عاطفی نگاه کن نوجوان و خانواده و مدرسه پر شود. اعتیاد و وابستگی به شبکه‌های جایزی می‌تواند مخاطراتی نظیر ارتباط با جنس مخالف و یا همجنس‌هایی که نباید با آنها مرتبط باشند را فراهم کند.


***نظرات شما مايه دلگرمى ماست***

نگارنده: سرافراز ث.

آسیب های خانواده در بخش خانه و خانواده سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

من ار چه عاشقم و رند و مست و نامه سياه ««« »»» هزار شکر که ياران شهر بی‌گنهنداعتیاد به روش فضای مجازی!


TT / 63 --- TP / 25%

گردآوری شده توسط : سرافراز ث.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : اعتیاد
برچسب ها : اینترنت

مطالب مرتبط