اعزام اساتید اخلاق به مدارس علمیه کشور

اعزام اساتید اخلاق به مدارس علمیه کشور

کارشناس اعزام اساتید اخلاق معاونت تهذیب حوزه های علمیه از اعزام متمرکز بیش از ۱۵۰۰ نفر روز استاد اخلاق در سال گذشته به مدارس علمیه کشور خبرداد.

به گزارش خبرگزاری «حوزه» حجت الاسلام علوی راد، با اشاره به این که امروز اخلاق از ضروریات اصلی در حوزه های علمیه است، اظهارداشت :در همین زمینه معاونت تهذیب در طول سال اقدام به اعزام اساتید اخلاق مطرح کشوری به مدارس علمیه سر تا سر کشور می نماید.
کارشناس اعزام اساتید اخلاق معاونت تهذیب حوزه های علمیه اضافه کرد: در همین راستا در شش ماهه نخست سال جاری بیش از 300 نفر روز استاد اخلاق به مدارس علمیه سر تا سر کشور اعزام شدند.
وی در همین زمینه به آمار اعزام های سال گذشته اشاره و اظهار داشت: در طول سال 94 نیز قریب به 1500 نفر روز اعزام استاد اخلاق به مدارس علمیه صورت گرفت که تمام استان ها در این نقش پوشش داده شدند.
حجت الاسلام علوی راد در ادامه با اشاره به آغاز اعزام های استاد اخلاق به استان ها با شروع سال تحصیلی تازه نقل کرد: در سال آتی بنا داریم با ارائه برنامه مدون اعزام های استانی به صورت متمرکز ، فعالیت های منسجمی را در این عرصه به مرحله انجام منتقل بکنیم .
وی با اشاره به نیاز شدید مدارس علمیه استانها به اساتید اخلاق و مطالبه طلاب در این زمینه، نقل کرد: با توجه به برخی از مسائل مربوط به بودجه مصوب این فعالیت و دیگر معضلات موجود، امکان پاسخ به تمام این مطالبه ها نیست لذا با پیگیری های مکرر و معرفی اساتید اخلاق در هر استان تلاش کردیم از ظرفیت های استانی در حوزه اخلاق بهره ببریم که خوشبختانه این امر با همکاری معاونین تهذیب استانی به وقوع پیوسته و امروز در کنار اساتید اعزامی از قم از ظرفیت های اساتید بومی نیز استفاده می گردد.

-- نظرات شما کاربران عزيز براى ما بسيار مهم و سازنده خواهد بود --

نگارنده : فروزان گ.

حوزه در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

بدان هوس که به مستی ببوسم آن لب لعل ««« »»» چه خون که در دلم افتاد همچو جام و نشداعزام اساتید اخلاق به مدارس علمیه کشور


TT / 26 --- TP / 8%

گردآوری شده توسط : فروزان گ.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : حوزه
برچسب ها : اساتید , اخلاق , مدارس

مطالب مرتبط