اعزام 600 نیروی خدمات شهری به عراق در اربعین حسینی/ افزایش 30 درصدی خدمت رسانی به زائران در اربعین امسال

اعزام 600 نیروی خدمات شهری به عراق در اربعین حسینی/ افزایش 30 درصدی خدمت رسانی به زائران در اربعین امسال

رئیس ستاد دائمی اربعین حسینی شهرداری مشهد نقل کرد: در ایام اربعین حسینی 600 نیروی خدمات شهری و پاکبان جهت خدمت‌رسانی به زائران به عراق اعزام می‌شوند.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد از مشهد، سید وحید موسویان چهارشنبه شب در نشست خبری که در محل تالار جلسات شهرداری مشهد به انجام رسانده شد، بیان کرد: نسبت به ارائه خدماتی که شهرداری مشهد در اربعین سال گذشته در عراق ارائه کرد، در سال جاری با 30 درصد افزایش وارد میدان خواهیم شد.

وی افزود: برای نخستین سال از جوانان شیعه ساکن اروپا که تحت اجلاس اربعین در اتحادیه اروپا کار میکنند نیز در اربعین عراق حمایت خواهیم کرد و به آن ها اسکان و تغذیه ارائه خواهیم کرد.

وی تصریح کرد: اربعین حسینی در بر می داری سه شاخصه میلیونی، مردمی و فراملی است که در بر می داری ابعاد سیاسی، اقتصادی، امنیتی و اجتماعی می باشد، تنها افرادی که به مسائل سیاسی روز دنیا و منطقه واقف باشند از اهمیت آن در این مقطع وقتی خبر دارند و آن را مهم میشمارند.

رئیس ستاد دائمی اربعین حسینی شهرداری مشهد یادآور شد: در اربعین، عراق بزرگ ترین سفره سیار با طول 80 کیلومتر توسط ایرانی و عراقی برپا می شود که در این میان شهرداری مشهد به اندازه وسع خود برای دومین سال متوالی قصد حضور دارد چراکه بر این باوریم اربعین حسینی در واقع زمینه ساز انقلابی بزرگ در سطح منطقه به رهبری حضرت صاحب الزمان(عج) است.

وی خاطرنشان کرد: بیش از 3 ماه است که تشکیل کمیته های ستاد اربعین در شهرداری مشهد و اقدامات آغاز شده و در 17 آبان ماه کاروان 1200 نفره خدام الحسین (ع) را از مشهد الرضا(ع) رهسپار خواهیم کرد.

موسویان نقل کرد: با حکم استاندار خراسان رضوی، شهرداری مشهد ریاست حوزه های اسکان، حمل ونقل و خدمات شهری اربعین عراق را تحت پوشش می گیرد حین این که در کنار این فعالیت ها بنا به نیاز موجود در حوزه اطعام و مباحث فرهنگی نیز مشارکت هایی خواهیم داشت، از 15 روز قبل از اربعین نخستین قافله های پیاده وارد عراق می شوند و به همین منظور قبل ازاین ها باید در عراق آماده و مجهز باشیم تا بتوانیم از شهروندان مشهدی در این کشور نیز پذیرایی به عمل آوریم.

رئیس ستاد دائمی اربعین حسینی شهرداری مشهد افزود: مواکبی بزرگ در شهرهای کاظمین، نجف و کربلا دایر خواهد شد تا شبانه روز بیش از 30 هزار نفر زائر را اسکان دهیم، در این قسمت نیروهای مردمی مدد بزرگی کرده اند و با اعلام آمادگی حاضر به مشارکت در اداره و رسیدگی به امور مواکب بوده اند.

وی افزود: برای رفت وروب، پاکبانی، نظافت و تمام حوزه خدمات شهری تعداد 600 نفر از نیروهای شهرداری مشهد در اربعین امسال به شهرهای نجف و کاظمین اعزام خواهند شد که 50 نفر از آن ها در کاظمین و مابقی در شهر نجف به فعالیت و خدمت منتقل کنی توجه خواهند کرد، همچنین مطابق سال گذشته پیروی تکلیف وضع شده در خصوص حمل ونقل زائران از 200 سیستم اتوبوس شهرداری مشهد در این خصوص استفاده خواهیم نمود که برای آن تنها 350 اتوبوس ران را اعزام خواهیم کرد.

موسویان یادآور شد: 250 نفر دیگر در حوزه مواکب، رسانه، پشتیبانی، ستاد و فرهنگی هستند که از دیگر نفرات اعزامی به عراق در ایام اربعین خواهند بود، البته تمامی پرسنلی که اعزام می شوند حق الزحمه یا حق مأموریت نمیگیرند و هیچ بار مالی برای شهرداری مشهد نخواهد داشت.

وی تصریح کرد: در کنار کاروان 1200 نفره شهرداری مشهد، 220 نفر مبلغ از سوی حوزه علمیه خراسان رضوی همراه خواهند شد تا پیوست تبلیغی فرهنگی این حرکت بزرگ تکمیل شود و آن ها به بیان واقعه و ضرورت های زنده نگه داشتن این حرکت بزرگ توجه بکنند.

رئیس ستاد دائمی اربعین حسینی شهرداری مشهد نقل کرد: تمامی فعالیت های ستاد اربعین شهرداری مشهد در بر می داری پیوست های بهداشتی، درمانی، رسانه ای، تبلیغی، فرهنگی و امنیتی هست، این بدین معناست که برای تک تک لحظات و معضلات احتمالی تدابیر فکر شده است.

موسویان با اشاره به فعالیت گسترده کمیته مشارکت های مردمی و جذب نذورات مردمی افزود: در جدول اعتبارات سالیانه شهرداری مشهد، 4 میلیارد تومان برای ستاد اربعین قبل نگاه کنی شده است که بخش اصلی آن از محل صرفه جویی های دیگر حوزه های شهرداری هست، به غیر از این مبلغ هیچ بار مالی دیگری شهرداری در این حوزه به عهده نگرفته است.

وی در خصوص کمپین نذر پتو نیز نقل کرد: تمامی مردمان کشورمان و شهروندان مشهدی در منازل خود در بر می داری پتوهای مازادی هستند که سال هاست از آن کسی بهره نگرفته است به همین منظور کمپین نذر پتو برای زائر پیاده را افتتاح کردیم تا در سرمای استخوان شکن عراق زائران بتوانند از نعمت آسایش و گرما بهره مند شوند، به همین منظور از تمام شهروندان تقاضا داریم برای نقش فوق مشارکت جدی داشته باشند تا در اجر زیارت اربعین شریک باشند.

--- پيشنهادات شما مايه دلگرمى ماست ---

نگارش توسط : فرداد ط.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

عکس خوی بر عارضش بين کفتاب گرم رو ««« »»» در هوای آن عرق تا هست هر روزش تب استاعزام 600 نیروی خدمات شهری به عراق در اربعین حسینی/ افزایش 30 درصدی خدمت رسانی به زائران در اربعین امسال


TT / 84 --- TP / 10%

گردآوری شده توسط : فرداد ط.
تاریخ گردآوری : 2016-10-20
در دسته بندی : نیروی
برچسب ها : خدمات , اربعین , امسال , عراق , حسینی

مطالب مرتبط