اغلب کُردها با تقسیم سوریه مخالف هستند

اغلب کُردها با تقسیم سوریه مخالف هستند

رئیس پارلمان کشور سوریه با تاکید بر این که کردهای بخش لاینفک ملت کشور سوریه هستند، گفت: اغلب کردها مخالف تقسیم کشور سوریه و طلاق مناطق کردنشین هستند.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد، «هدیه عباس» رئیس پارلمان کشور سوریه اعلام کرد که بیشتر کردها مخالف طلاق از کشور سوریه هستند و دمشق تمام تلاش خود را برای حمایت از حقوق همه شهروندان سوری از جمله کردها به کار می‎گیرد.

هدیه عباس در مکالمه ی مخصوص با خبرگزاری اسپوتنیک در پاسخ به پرسشی درباره اقدام کردها در آزادسازی مناطق گوناگون کشور سوریه از دست عناصر تروریستی و بعد از آن اعلام خودمختاری برخی از مناطق کردنشین گفت: ما با کردها معضلی نداریم و کردها بخشی از ملت کشور سوریه هستند. آنچه در شمال کشور سوریه روی می دهد، آمال و آروزهای شخصی برخی از رهبران منطقه است که مستقیما از ایالات متحده دستور می گیرند.

وی با تاکید بر این که به هیچ کس اجازه تقسیم کشور سوریه بر مبنای طایفه و نژاد را نمی دهد، اضافه کرد: یک وجب از خاک کشور سوریه را نمی دهیم و این کشور بوده و به عنوان یک دولت باقی خواهد ماند.

رئیس پارلمان کشور سوریه در ادامه تصریح کرد: کردهای کشور سوریه تقسیم این کشور را نمی خواهند، بلکه برای کشور سوریه واحد مبارزه می کنند. مشکل کنونی تعدادی رهبران کرد طلاق طلب هستند.

*********************

تهیه شده توسط : سامان ط.

بین المللی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

نرگس ساقی بخواند آيت افسونگری ««« »»» حلقه اوراد ما مجلس افسانه شداغلب کُردها با تقسیم سوریه مخالف هستند


TT / 59 --- TP / 28%

گردآوری شده توسط : سامان ط.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : تقسیم
برچسب ها : مخالف , کُردها

مطالب مرتبط