افتتاح نوع خاصی از فضای مجازی در کشور روسیه

راه اندازی نوع خاصی از اینترنت در روسیه

براساس اطلاعات پخش کشف کرده، بستر شبکه اینترنت ارتشی روسیه مستقل است، زیرا بخش عمده مدیریت و برنامه ریزی های کاری محیط سایبری جهانی در اختیار شرکت های آمریکایی است که همکاری های گسترده ای با سازمان های جاسوسی و اطلاعاتی ایالات متحده دارند.

به گزارش کلیک، روزنامه ایزوستیا در باره اقدام تازه روسیه نگاشت: دیزاین اینترنت ارتشی که اواخر تابستان پایان یافت بعد از موفقیت امتحانی و کسب اطمینان از کارآمدی آن افتتاح شد.

رسانه روسی روز چهارشنبه به نقل از یک مقام ارتشی در این حوزه بدون ذکر نام اضافه کرده است: براساس برنامه ریزی ها واحدهای رزمی و یگان های بیشتری در مناطق گوناگون زیر پوشش شبکه اینترنت ارتشی قرار خواهند گرفت تا امنیت رابطه ای بیش از گذشته حفظ شود.

این مقام اضافه کرده است: زیرساخت های مخابراتی ضروری برای ایجاد شبکه امن و مستقل آنلاین در اختیار وزارت پاسداری قرار گرفته که با شبکه جهانی محیط جایزی ارتباط ندارد.

در این شبکه امن که «بخش بسته ارتباطات و انتقال اطلاعات» نام گرفته با وجود برخورداری از نرم افزارها و ارتباط آنلاین نکته نیاز ارتشی، امکان هر گونه تخلیه اطلاعات از فلش ها یا حافظه های همراه (هارد) امکان نمی دارد و به صورت متمرکز مدیریت و نظارت خواهد شد.

این مزیت سبب می شود، امکان هر گونه نفوذ احتمالی یا بهره گیری از بدافزارها برای در اختیار گرفتن اطلاعات اصلی و حساس ارتشی روسیه که یکی از قدرت های برتر دنیا در این عرصه به حساب مییاید، کاهش کشف کند.

قبل از این نیز اطلاعاتی از تدوین نقش ممنوعیت بهره گیری از شبکه های پیام منتقل کن اجتماعی بدون مجوز شامل واتس آپ، وایبر و تلگرام برای مقام های روسیه پخش کشف کرده بود که انتظار می رود از اوایل سال آینده میلادی اجرا شود.

افتتاح موتور جست وجوی ملی یاندکس که در جمع پنج موتور برتر جهانی قرار گرفته است و همچنین شبکه های اجتماعی نیز یکی دیگر از برنامه های کامیاب روسیه برای وابستگی هر چه کمتر به خدمات ارائه شده از سوی شرکت های آمریکایی در عرصه آنلاین است.

*******************

تهیه شده توسط : مژگان ث.

اینترنت و وب در بخش کامپیوتر , اینترنت و موبایل سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

زاهد ار رندی حافظ نکند فهم چه شد ««« »»» ديو بگريزد از آن قوم که قرآن خوانندافتتاح نوع خاصی از فضای مجازی در کشور روسیه


TT / 69 --- TP / 20%

گردآوری شده توسط : مژگان ث.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : اینترنت و وب
برچسب ها : خاصی , روسیه , اینترنت

مطالب مرتبط