افتتاح 5 زمین چمن مصنوعی در قم

افتتاح 5 زمین چمن مصنوعی در قم

سرپرست سازمان فرهنگی، هنری و ورزشی شهرداری قم نقل کرد: شهرداری 5 زمین چمن مصنوعی را تهیه کرده است که در هفته آینده راه اندازی می‌شوند.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد از قم، سید رسول موسوی نژادیان ظهر امروز در نشست شورای هماهنگی ورزش همگانی استان قم که در تالار امام جواد(ع) در آپارتمان استانداری به انجام رسانده شد، با اشاره به رویکرد شهرداری در حوزه ورزش همگانی بیان کرد: طی سال های گذشته ورزش یکی از حوزه های مغفول برای شهرداری قم بود، اما شهرداری در یک سال اخیر به صورت گسترده در عرصه ورزش همگانی ورود کرده است و شهرداری در این خصوص علاوه بر اداره ورزش و جوانان با هیأت های ورزشی و سیستم های گوناگون استان همکاری زیاد داشته است.

وی ادامه داد: ما بحث ایجاد زیرساخت ها در سطح شهر قم را دنبال می کنیم و در این راستا یک سری تالارهای ورزشی را در سطح شهر تهیه کردیم، به عنوان مثال سالن شهید شیرازی را در انتهای بلوار انصارالحسین راه اندازی کردیم، همچنین شهرداری سالن جوادالائمه(ع) را در حاشیه راه آهن تهیه کرده است، یک باشگاه ورزشی هم در شهرک ایثار توسط شهرداری قم نو سازی شد، همچنین نقش تجهیز و نو سازی سالن جوانمرد در بلوار یادگار امام را در شهرداری دنبال کردیم.

سرپرست سازمان فرهنگی، هنری و ورزشی شهرداری قم اضافه کرد: ما در بحث ورزش همگانی بنابر گرفتن پول از مردمان نداریم، اما هیأت ورزش همگانی استان مربیانی را در سطح بوستان ها مورد استفاده قرار داد که این مربیان از مردمان پول خواست کردند، این موضوع باعث ریختن در ایستگاه های ورزش همگانی شهر قم شد و حتی برخی از این ایستگاه ها تعطیل شد.

موسوی نژادیان بیان کرد: شهرداری 17 ایستگاه را برای ورزش همگانی در سطح شهر بوجود آورده که مربیان به کارگرفته شده در این ایستگاه ها همه تحصیلات ورزشی دارند، در سطح شهر قم 11 ایستگاه ورزشی برای زنان و 6 ایستگاه هم برای آقایان است.

وی ادامه داد: شهرداری پنج زمین چمن مصنوعی را تهیه کرده است که این زمین ها در هفته آینده راه اندازی می شود، همچنین نقش تجهیز سالن شهر قائم در دستور کار شهرداری است که این سالن به زودی راه اندازی می شود، برگزاری همایش های فرهنگی و ورزشی ازجمله همایش مطمئنی غذا از مزرعه تا سفره و همایش پیاده روی با مشارکت نهادهای دیگر ازجمله برنامه های شهرداری بود.

سرپرست سازمان فرهنگی، هنری و ورزشی شهرداری قم اضافه کرد: در طول عید نوروز فستیوال فرهنگی، هنری و ورزشی بهار فاطمی را در بوستان شهر قم به انجام رساندیم، همچنین در ماه رمضان هم فستیوال فرهنگی، هنری و ورزشی برکت توسط شهرداری در قم به انجام رسانده شد، برگزاری مسابقه دوگانه در بوستان نرگس با همکاری نیروی انتظامی و همایش جانبازان و معلولین در بوستان علوی از دیگر برنامه های شهرداری بود.

موسوی نژادیان گسترش ورزش در سطح محلات و مساجد را از برنامه های شهرداری آگاهی داشت و تصریح کرد: المپیاد ورزشی مساجد و محلات با شرکت چهار هزار و 600 شرکت کننده توسط شهرداری با همکاری دبیرخانه مؤسسه های فرهنگی مساجد در قم به انجام رسانده شد که برگزاری این المپیاد برکات خوبی را برای شهر به دنبال داشت.

وی در خصوص جایگاه ورزش در شهرداری قم نقل کرد: در چارت سازمانی شهرداری، جایگاه خوبی را برای ورزش نگاه کردیم، همچنین سه زمین ورزشی را تهیه کردیم و آن ها را به سپاه دادیم تا این نهاد سالن ورزشی را در این زمین ها احداث کند، ما از برنامه های ورزشی نهادهای گوناگون استان با در اختیار دادن تجهیزات و ملزومات ورزشی و سالن حمایت می کنیم.

سرپرست سازمان فرهنگی، هنری و ورزشی شهرداری قم ادامه داد: ست های ورزشی را تهیه کردیم تا در بوستان ها بگذاریم، همچنین ایستگاه های دوچرخه سواری در سطح شهر قم حالت خوبی ندارد و قرار است که سازمان فرهنگی، هنری و ورزشی شهرداری متولی این ایستگاه ها باشد و قصد داریم که به صورت جدی در این موضوع ورود کنیم.

موسوی نژادیان در پایان خاطرنشان کرد: از مدیران اداره های گوناگون استان همچون ورزش و جوانان و هلال احمر به دلیل همکاری که با شهرداری داشتند، تشکر می کنم و امیدوارم که با تلاش مدیران حالت خوب تری را در حوزه ورزش همگانی در استان قم در آینده شاهد باشیم.

_________________________

تهیه و تدوین: پريناز ژ.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

ساقيا می ده که رندی‌های حافظ فهم کرد ««« »»» آصف صاحب قران جرم بخش عيب پوشافتتاح 5 زمین چمن مصنوعی در قم


TT / 99 --- TP / 14%

گردآوری شده توسط : پريناز ژ.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : افتتاح
برچسب ها : زمین , مصنوعی

مطالب مرتبط