افزایش 10 برابری تولید انگور به شکل مدرن و روسیمی در مشگین شهر

افزایش 10 برابری تولید انگور به شکل مدرن و روسیمی در مشگین شهر

مدیر جهاد کشاورزش شهرستان مشگین‌شهر نقل کرد: با مدرن‌سازی تاکستان‌های مشگین‌شهر و کشت مکانیزه و روسیمی تولید انگور در مشگین‌شهر تا 10 برابر قابل افزایش است.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد از اردبیل، احمد شهریار عصر امروز در جریان بازدید از مراحل برداشت انگور از تاکستان های مشگین شهر بیان کرد: با مدرن سازی تاکستان های مشگین شهر و کشت مکانیزه و روسیمی تولید انگور در مشگین شهر تا 10 برابر قابل افزایش است.

وی تصریح کرد: شهرستان مشگین شهر در بر می داری 14 هزار هکتار باغ مثمر و متنوع است که سالانه 300 هزار تن محصولات سردرختی از آن استخراج میشود.

مدیر جهاد کشاورزش شهرستان مشگین شهر نقل کرد: دو هزار هکتار از این باغات را تاکستان های حاصلخیزی تشکیل می دهد که 300 هکتار از این تاکستان ها مکانیزه و روسیمی بوده و مابقی به شکل باستانی عمل آوری می شود.

شهریار با بیان این که در توسعه مکانیزه کشت و عمل آوری تاکستان ها 10 برابر محصول برداشتی به نسبت روش باستانی افزایش کشف میکند، اضافه کرد: بسیاری از باغداران منطقه با استفاده از روش روسیمی و مکانیزه تولید خود را در هر هکتار تا 40 تن زیاد کردند در حالی که در روش باستانی این میزان بسیار رقم پایینی است.

وی دیگر مزایای استفاده از روش های روسیمی را کاهش زیان پذیری تاکستان ها به علل شرایط ویژه جوی منطقه و بارش های اواخر فصل برداشت انگور اعلام کرد و ادامه داد: با استفاده از روش های روسیمی مدرن میزان زیان پذیری تا حد زیادی کاهش کشف میکند.

شهریار بیان کرد: امسال حدس میزنیم از تاکستان های مشگین شهر 14 هزار تن انگور استخراج شود که در اغلب موارد این برداشت ها انجام شده و عملیات برداشت انگور روزهای پایانی خود را در مشگین شهر با تنوع تولید سپری می کند.

_____________________

تهیه و تدوین: افسون غ.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

گرد بيت الحرام خم حافظ ««« »»» گر نميرد به سر بپويد بازافزایش 10 برابری تولید انگور به شکل مدرن و روسیمی در مشگین شهر


TT / 46 --- TP / 15%

گردآوری شده توسط : افسون غ.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : انگور
برچسب ها : مدرن , مشگین , روسیمی

مطالب مرتبط