افزایش 5 برابری درآمدهای غیرشهریه ای استان آذربایجان غربی

افزایش 5 برابری درآمدهای غیرشهریه ای استان آذربایجان غربی

دکتر عزیز جوانپور هروی، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان غربی در نشست شورای دانشگاه آزاد اسلامی این استان میزان درآمد غیرشهریه‌ای این استان در سال 94 را 82میلیارد تومان اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، عزیز جوانپور، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان غربی، در نشست شورای دانشگاه آزاد اسلامی این استان گزارشی از فعالیت های این استان ارائه کرد و نقل کرد: «این استان یک واحد جامع، دو واحد بسیار بزرگ، سه واحد متوسط، سه واحد کوچولو و یک مرکز دارد. تعداد هیات علمی تمام زمان این استان 786 نفر، تعداد اعضای هیات علمی نیمه زمان 24 نفر و تعداد استادان حق التدریس این استان 2756 نفر است. در واقع 43درصد اعضای هیات علمی استان آذربایجان غربی مربوط به دانشگاه آزاد اسلامی است.»

او اضافه کرد: «تا 31 شهریور ماه 95 تعداد دانشجویان این استان 44هزار و 814 نفر بود که 12هزار و 288 نفر آن ها در مقطع کاردانی، 22هزار و 34 نفر آن ها در مقطع کارشناسی، 9 هزار و 915 نفر در مقطع کارشناسی ارشد، 417 نفر در مقطع دکتری حرفه ای و 160 نفر در مقطع دکترای تخصصی درس میخوانند.»

جوانپور تعداد رشته محل های موجود در واحدها، مراکز و آموزشکده های سما این استان را در مجموع 807 رشته محل اعلام کرد و نقل کرد: «272 رشته محل مربوط به مقطع کاردانی، 308 رشته محل مربوط به مقطع کارشناسی، 197 رشته محل مربوط به مقطع کارشناسی ارشد، یک رشته محل مربوط به مقطع دکتری حرفه ای و 29 رشته محل مربوط به دکتری تخصصی است.»

او درباره حالت پیشرفت طرح ساها در استان آذربایجان غربی نقل کرد: «برای فعال کردن ساها کمیته پیگیری در مرکز استان تشکیل و تاکنون 3 نشست به انجام رسانده شده است. واحدها و مراکز تعلیمی استان حساب بانکی با نام ساها در واحد یا مرکز مربوط راه اندازی و شماره حساب آن را به استان اعلام کردند. به علاوه کتابچه ساهای واحدهای استان نیز چاپ شد. این استان در بر می داری 281 آزمایشگاه است.»

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان غربی درآمدهای غیرشهریه ای استان آذربایجان غربی در سال 92 را حدود 7میلیارد تومان، در سال 93 حدود 17میلیارد تومان و در سال 94، 82میلیارد تومان اعلام کرد و نقل کرد: «درآمد غیرشهریه ای واحدهای این استان در سال 94 نسبت به سال های گذشته 5 برابر افزایش داشت.»

او برگزاری یادواره پدران آسمانی، احداث خانه فرهنگ و هنر، ساخت یادمان شهدای گمنام، نصب تندیس شهید باکری در محل دانشگاه آزاد اسلامی واحد میاندوآب را از جمله نقشهای ماندگار فرهنگی این استان اعلام کرد و نقل کرد: «احداث زمین فوتبال چمن مصنوعی، احداث زمین تنیس خاکی، طرح مسیر تندرست برای کارکنان، برگزاری همایش پیاده روی خانوادگی و... نیز از اصلی ترین فعالیت های ورزشی دانشگاه آزاد اسلامی این استان است.»

جوانپور نقل کرد: «خوشبختانه با تدبیر دکتر میرزاده و معاون تعلیمی دانشگاه آزاد اسلامی تحصیلات تکمیلی در واحدهای این استان رشد خوبی داشت. البته هنوز به میزان ایده آل نرسیدیم و باید تحصیلات تکمیلی را گسترش دهیم زیرا در حال حاضر تنها 21درصد دانشجویان تحصیلات تکمیلی استان متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی هستند. تعداد فارغ التحصیلان واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی این استان 96 هزار و 794 نفر و تعداد دانشجویان تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی این استان نیز 10 هزار و 492 نفر است.»

او نسبت استاد به دانشجوی غیرهمگن را نیز 1 به 57، نسبت استاد به دانشجوی همگن را 1 به 26 و نسبت استاد به دانشجو در کل استان را 1 به 61 اعلام کرد.

_____________________

تهیه و تدوین: آناهيتا د.

دانشگاه در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

حافظ ببر تو گوی فصاحت که مدعی ««« »»» هيچش هنر نبود و خبر نيز هم نداشتافزایش 5 برابری درآمدهای غیرشهریه ای استان آذربایجان غربی


TT / 44 --- TP / 7%

گردآوری شده توسط : آناهيتا د.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : دانشگاه
برچسب ها : آذربایجان

مطالب مرتبط