افزایش 3 درصدی فوت ناشی از مسمومیت با قرص برنج

افزایش 3 درصدی فوت ناشی از مسمومیت با قرص برنج

پزشکی قانونی استان تهران اعلام کرد: فوت ناشی از مسمومیت با قرص برنج در پنج ماه سال‌جاری نسبت به مدت مشابه سال پیش ۳ درصد افزایش کشف کرده است.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد، پزشکی قانونی استان تهران اعلام کرد: در پنج ماه سال جاری 63 نفر در اثر مسمومیت با قرص برنج جان خود را از دست داده اند که این تعداد در مقایسه با مدت مشابه سال پیش که تعداد فوت ناشی از مسمومیت با قرص برنج61 نفر اعلام شده بود 3 درصد افزایش کشف کرده است.

بنابر این گزارش از کل فوت شدگان ناشی از مسمومیت با قرص برنج در پنج ماه امسال 36 نفر مرد و 27نفر خانم بوده اند.

آلومینیوم فسفاد که از آن برای ضد عفونی نمودن و پیش گیری از آفت زدگی غلاتی چون برنج به کار گرفته می شود،ب ه نام های تجاری گوناگونی همچون کوئیک فوس (Quickphos) و سلفوس (Celphos) وجود دارد که در کشورمان به نام قرص برنج نامدار است.

این قرص ظرف مدت 3 تا چهار ساعت دستگاه تنفسی و قلب را دچار آشفتگی کرده و فرد در اثر مرگی دردآور فوت خواهد شد.در صورتیکه فرد قرص برنج را بخورد یا بوی آن را استشمام کند دچار مسمومست خواهد شد که اگه سم از بدن وی بیرون نرود موجب مرگ وی خواهد شد.

علل عمده مسمومیت با قرص برنج شامل مصرف اشتباه قرص موجود در برنج، مصرف داروهای قلابی توهم زا که در بر می داری ترکیبات قرص برنج و یا خود قرص برنج هستند و خوکشی است.

**با تشکر از انتخاب شما**

نگارش از : سرافراز ث.

اجتماعی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

با يار شکرلب گل اندام ««« »»» بی بوس و کنار خوش نباشدافزایش 3 درصدی فوت ناشی از مسمومیت با قرص برنج


TT / 43 --- TP / 17%

گردآوری شده توسط : سرافراز ث.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : برنج
برچسب ها : مسمومیت

مطالب مرتبط