افزایش چشمگیر خشونت راست افراطی در آلمان

افزایش چشمگیر خشونت راست افراطی در آلمان

هفته نامه اشپیگل با استناد به پاسخ وزارت کشور آلمان به یک درخواست حزب چپ، از افزایش چشمگیر خشونت راست افراطی به ویژه علیه مهاجران و پناهندگان در این کشور در سال جاری میلادی خبر داد.

عکس   افزایش چشمگیر خشونت راست افراطی در آلمان

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از هفته نامه "اشپیگل"، بر اساس آمارهای منتشر شده خشونت راست افراطی در آلمان افزایش یافته و شکل افسار گسیخته تری به خود می گیرد.

بر این اساس نئونازی ها و دیگر گروه های راستگرای افراطی در آلمان در سال جاری میلادی نسبت به سال گذشته اقدام به قتل و جرائم این چنینی بیشتری را مرتکب شده اند.

پلیس آلمان تا اوایل اکتبر امسال حدود ۱۱ مورد تلاش برای ارتکاب به قتل را توسط عاملان جناح راست افراطی ثبت کرده است که نسبت به سال ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ افزایش چشمگیری داشته است. بسیاری از این حملات علیه پناهندگان و مهاجران بوده است و تنها در یک مورد قربانی از جناح راست افراطی بوده است.

وزارت کشور آلمان در پاسخ به درخواست کتبی یکی از نمایندگان حزب چپ پارلمان آلمان این آمارها را ارائه داده است.

اواخر ماه سپتامبر نیز هفته نامه اشپیگل با استناد به پاسخ وزارت کشور آلمان از افزایش چشمگیر خشونت راست افراطی در این کشور خبر داد.

بر این اساس بین ژانویه و سپتامبر سال جاری میلادی حدود ۵۰۷ مورد خشونت بیگانه ستیزانه ثبت شده بود که در مقایسه با سال ۲۰۱۵ تقریبا افزایش دو برابری را نشان می داد.

_________________________________

گردآوری از : آزاده ی.

بین المللی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

حافظ چو ترک غمزه ترکان نمی‌کنی
««« »»»
دانی کجاست جای تو خوارزم يا خجند

افزایش چشمگیر خشونت راست افراطی در آلمان

TT / 0 — TP / 0%

نظر دهید

لطفا جواب سئوال زیر را بدهید *