هند و افغانستان به دنبال اخلال در طرح کریدور اقتصادی چین پاکستان هستند

هند و افغانستان به دنبال اخلال در طرح کریدور اقتصادی چین پاکستان هستند

رئیس سازمان اطلاعات داخلی پاکستان گفت که هند و افغانستان و گروه لشکر جهنگوی به دنبال ضربه زدن به طرح اقتصادی کریدور پکن - اسلام‌آباد هستند.

به گزارش دفتر منطقه ای خبرگزاری تسنیم، «آفتاب سلطان» رئیس سازمان اطلاعات و امنیت دولت پاکستان (IB)، هند و افغانستان را به تلاش برای ضربه زدن به طرح بزرگ کریدور اقتصادی مشترک چین - پاکستان (CPEC) متهم کرد.

وی در نشست توجیهی با اعضای کمیسیون بررسی عملکرد کابینه در مجلس سنا، گفت که سرویس های اطلاعاتی هند، افغانستان و گروه های تروریستی لشکر جهنگوی و تحریک طالبان برای ضربه زدن به طرح راهروی اقتصادی مشترک چین - پاکستان فعال هستند.

رئیس سازمان اطلاعات و امنیت دولت پاکستان افزود: سازمان اطلاعات دولتی پاکستان پست های ویژه ای در مسیر طرح های کریدور مشترک اقتصادی تأسیس کرده است.

آفتاب سلطان ادامه داد: بین سال های 2013 تا 2016 نیروهای سازمان اطلاعات دولتی پاکستان پنج هزار عملیات انجام دادند که طی آن 865 تروریست خطرناک و تحت تعقیب بازداشت و 171 تروریست دیگر نیز کشته شدند.

مقامات دفاعی پاکستان در سنای این کشور فاش کرده بودند که مراکز سازمان اطلاعاتی هند (راو) در کنسولگریهای این کشور در جلال آباد، قندهار و مزار شریف افغانستان برای هدف قرار دادن کریدور اقتصادی چین و پاکستان برنامه ریزی کرده اند.

«نفیس زکریا» سخنگوی وزارت امور خارجه پاکستان در واکنش به افزایش همکاری افغانستان و هند گفته بود که کشورش اکنون در مورد این روابط اظهارنظری نمی کند.

در ادامه تاکید کرد که خاک افغانستان نباید توسط هند علیه منافع پاکستان استفاده شود.

زکریا اظهارداشت که اسلام آباد به کسی اجازه نمی دهد که از قلمرو یک کشور خارجی علیه منافع پاکستان استفاده شود.

----------------------------------------------------

نگارنده : بامشاد ا.

بین المللی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

محل نور تجليست رای انور شاه ««« »»» چو قرب او طلبی در صفای نيت کوشهند و افغانستان به دنبال اخلال در طرح کریدور اقتصادی چین پاکستان هستند


TT / 0 --- TP / 0%

گردآوری شده توسط : بامشاد ا.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : بین المللی
برچسب ها : پاکستان , اخلال

مطالب مرتبط