80 اقتصاددان کشور دیدگاه های اقتصاد اسلامی در تدوین برنامه ششم توسعه را بررسی می کنند

80 اقتصاددان کشور دیدگاه های اقتصاد اسلامی در تدوین برنامه ششم توسعه را بررسی می کنند

دبیر همایش برنامه ششم توسعه از دیدگاه اقتصاد اسلامی در اردبیل گفت: 80 اقتصاد‌دان مطرح ایران در اردبیل گردهم آمدند تا دیدگاه‌های اقتصادی اسلام را با محوریت عدالت در برنامه ششم توسعه نکته کنکاش و بررسی گذارند.

محمد حسن زاده امروز در مکالمه با خبرنگار فارس در اردبیل بیان کرد: این همایش با اولویت نقش دیدگاه های نظام اسلامی در باب اقتصاد به مخصوص مولفه عمده برقراری عدالت در نظام اقتصادی جامعه به انجام رسانده میشود تا به یک فهم مشترک در امر توسعه کشور بر اساس شاخصه عدالت در نگاه کن مناطق گوناگون ایران که در برنامه ششم باید نکته توجه قرار گیرد دست یابیم.

وی بیان کرد: برای توسعه متوازن کشور قطعا به چنین رویه و برقراری نظام عادلانه در برنامه ریزی ها و هدف قرار دهی ها نیاز داریم و امیدواریم مجلس که برنامه ششم توسعه را در حال تدوین دارد بتواند با این رویکرد برنامه های عملیاتی تر را در حوزه اقتصادی دیزاین، تدوین و به دولت ارائه کند.

دبیر همایش برنامه ششم توسعه از دیدگاه اقتصاد اسلامی در اردبیل گفت: 80 اقتصاد آگاهی دار مطرح ایران در اردبیل گردهم آمدند تا دیدگاه های اقتصادی اسلام را با محوریت عدالت در برنامه ششم توسعه نکته کنکاش و بررسی گذارند.

حسن زاده ادامه داد: در این همایش که در دانشگاه محقق اردبیلی و به صورت یک روزه به انجام رسانده میشود بیش از 80 اقتصاد آگاهی دار مطرح کشور گردهم آمدند تا با محوریت اقتصاد اسلامی راهکارها و برنامه های مطرح را برای تدوین در برنامه ششم توسعه نکته توجه گذارند که امیدواریم با همکاری این اساتید و محققان برجسته در حوزه اقتصادی قادر باش به اهداف نکته نظر دست پیدا کرد.

وی با بیان این که در برگزاری این همایش دانشگاه تربیت مدرس تهران، مؤسسه اقتصاد ایران، دانشگاه محقق اردبیلی، اقتصاد و دارایی، برنامه و بودجه، میراث فرهنگی و اتاق تبلیغاتی همکاری های خوبی را با ما داشتند، یادآور شد: امیدواریم خروجی و نتیجه این همایش که پیش از ظهر امروز با ارائه هفت مقاله به انجام می رسد بتواند راهکار منطقی در تدوین برنامه ششم را با محوریت اقتصاد اسلامی ارائه کند تا با هدفمند کردن آن در کشور بتوانیم عدالت قرار می داری را برقرار کنیم.

دبیر همایش برنامه ششم توسعه از دیدگاه اقتصاد اسلامی در اردبیل تصریح کرد: متأسفانه در پنج برنامه گذشته روح عدالت در برنامه ریزی ها و هدف قرار دهی های توسعه کشور به مخصوص حوزه اقتصادی نادیده گرفته شده است که امیدواریم در قالب این همایش بتوانیم به اصل این موضوع توجه بیشتری داشته باشیم.

حسن زاده بیان کرد: علاوه بر 80 اقتصاددان مطرح کشور ما از رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس و همچنین معاونان سازمان مدیریت و برنامه ریزی فرا خواندیم تا در این همایش که در دانشگاه محقق اردبیلی به انجام رسانده میشود حضور یافته و دیدگاه و نظراتشان را مطرح کنند.

اگر پيشنهادى داريد در قسمت نظر بنويسيد

گردآورنده: فريبا آ.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

ماهم اين هفته برون رفت و به چشمم ساليست ««« »»» حال هجران تو چه دانی که چه مشکل حاليست80 اقتصاددان کشور دیدگاه های اقتصاد اسلامی در تدوین برنامه ششم توسعه را بررسی می کنند


TT / 56 --- TP / 12%

گردآوری شده توسط : فريبا آ.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : اقتصاددان
برچسب ها : تدوین , برنامه

مطالب مرتبط