«الشرق الاوسط»: آنکارا درباره لزوم خروج «النصره» از شرق حلب با روسیه هم نظر است

«الشرق الاوسط»: آنکارا درباره لزوم خروج «النصره» از شرق حلب با روسیه هم نظر است

یک روزنامه سعودی گزارش داد که کشور ترکیه قبول دارد که باید عناصر تروریستی «جبهة فتح الشام» (جفش) از شرق شهر حلب بیرون روند.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد، وزارت پاسداری روسیه سه شنبه (روز پیش) ساعت 10 به زمان محلی اعلام کرد که جنگنده های این کشور به همراه جنگنده های کشور سوریه حملات خود به مواضع تروریستها در شهر حلب را متوقف کرده اند.

وزارت پاسداری روسیه همچنین تأکید کرد که ایالات متحده باید از این فرصت بهره گرفته و سرکرده های گروههای تروریستی حاضر در حلب را قانع کند که از این شهر بیرون روند.

در مقابل گروههای تروریستی حاضر در حلب از جمله «تجمع فاستقم و احرار الشام» اعلام کردند که به هیچ وجه حضور نمی دارند این شهر را ترک کنند و تسلیم نخواهند شد.

این آتش بس واکنش های بین المللی گوناگونی را در پی داشت. روزنامه سعودی «الشرق الاوسط» امروز چهارشنبه گزارش داد که کشور ترکیه به این مسئله واکنش مثبتی نمایان کرده است.

به گزارش این روزنامه، آنکارا بر سر لزوم خروج عناصر «جبهة فتح الشام» (که پیشتر جبهه النصره نام داشت) از شرق حلب با روسیه اتفاق نظر دارد تا بعد از این اقدام، مدد های بشردوستانه به افراد غیر ارتشی محاصره شده برسد.

برخی از منابع آگاه اعلام کردند که این مسئله در جریان مسافرت «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه به استانبول و در جلسه های مکانیزم هماهنگی مشترک میان دو کشور که در سطح نیروهای مسلح و سرویسهای اطلاعاتی و وزارت خارجه به انجام رسانده شد، مطرح شده است.

بنا بر این گزارش، بعد از نشست لوزان که شنبه گذشته در سوئیس به انجام رسانده شد، این مسئله نکته رایزنی قرار گرفت و تماسهای مستمری میان آنکارا، مسکو، عربستان و قطر در جریان است.

در همین راستا، «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور کشور ترکیه نیز اعلام کرد که عملیات موسوم به «سپر فرات» به سوی شهر «الباب» در شمال کشور سوریه ادامه خواهد داشت.

در جریان این عملیات ایالات متحده و کشور ترکیه از تروریستهای ارتش آزاد حمایت می کنند تا بتوانند بعد از بیرون رانندگی کردن گروهک تروریستی داعش از شمال کشور سوریه در این مناطق، منطقه امنی به وسعت 5 هزار کیلومتر مربع را بوجود آورند؛ مسئله ای که نقل می شود، چنانچه محقق شود، احتمال دارد نیروهای متخاصم کشور ترکیه با ارتش کشور سوریه و نیروهای مقاومت نیز درگیر شوند (جزئیات بیشتر).

***لطفا نظر خود را در مورد سايت سرزه در انتهاي صفحه براي ما بنويسيد***

نگارش توسط: اردوان ی.

بین المللی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

می صبوح و شکرخواب صبحدم تا چند ««« »»» به عذر نيم شبی کوش و گريه سحری«الشرق الاوسط»: آنکارا درباره لزوم خروج «النصره» از شرق حلب با روسیه هم نظر است


TT / 81 --- TP / 21%

گردآوری شده توسط : اردوان ی.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : آنکارا
برچسب ها : روسیه , الشرق , الاوسط , النصره

مطالب مرتبط