آیت الله بهجت:خدا لعنت کند کسانی که کفار را مسلط کردند

آیت الله بهجت:خدا لعنت کند کسانی که کفار را مسلط کردند

/مرحوم حضرت آیت الله العظمی بهجت می فرمود: کار ما به این جا رسیده که با داشتن قرآن، زیر بار کفار می‌رویم! خدا لعنت کند به کسانی که با رشوه خواری، کفار را بر بلاد اسلامی مسلط و مسلمانان را تسلیم بهایم و درندگان کردند!

به گزارش خبرگزاری تسنیم، مرحوم حضرت آیت الله العظمی بهجت می فرمود: کار ما به این جا رسیده که با داشتن قرآن، زیر بار کفار می رویم! خدا لعنت کند به کسانی که با رشوه خواری، کفار را بر بلاد اسلامی مسلط و مسلمانان را تسلیم بهایم و درندگان کردند! چه رشوه ای که یکی بدهند و هزار بگیرند، آیا این رشوه است؟! غلط است که اسم رشوه بر آن بگذاریم. آیا این کارها از روی اضطرار و ناچاری است تا گفته شود: رفع ما اضطروا الیه؛ (آن چه امت من در انجام آن ناچارند... از آنان برداشته شده است.) آن را شامل می شود؟! آیا نمی توانیم در خانه ها و بلاد خود بنشینیم؟ آیا ناچاریم که با آنها هم پیمان شویم؟! آیا بزرگان و مشایخ ما مسلمانان از روی ناچاری چنین کاری کردند؟! ما مسلمانان با این که چنین گنجی داریم، گویا نداریم و از دست داده ایم! و از سوی دیگر دشمنان خود را هم کالعدم حساب کرده ایم. سنی ها قرآن کریم را کالعدم شمردند و ما شیعیان، امام و عترت را! اعتقاد داریم ولی عملا کالعدم حساب کرده ایم و تابع سازمان ملل و فرمان او - که تابع زور است - هستیم.

کتاب در محضر حضرت آیت ا.... العظمی بهجت – ص 134
محمد حسین رخشاد

پيشنهادات شما براى ما بسيار مهم و سازنده خواهد بود

گردآورنده: آبگينه ث.

فرهنگی هنری در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

من دوستدار روی خوش و موی دلکشم ««« »»» مدهوش چشم مست و می صاف بی‌غشمآیت الله بهجت:خدا لعنت کند کسانی که کفار را مسلط کردند


TT / 0 --- TP / 0%

گردآوری شده توسط : آبگينه ث.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : فرهنگی هنری
برچسب ها : مسلط , لعنت , بهجت , کفار

مطالب مرتبط