فتح الله زاده:مشاوره های چاپلوسانه و ناپخته گودرزی را زمین زد/او وزارت ورزش را ویرانه تحویل داد

فتح الله زاده:مشاوره های چاپلوسانه و ناپخته گودرزی را زمین زد/او وزارت ورزش را ویرانه تحویل داد

خبرگزاری فارس: فتح‌الله‌زاده:مشاوره‌های چاپلوسانه و ناپخته گودرزی را زمین زد/او وزارت ورزش را ویرانه تحویل داد

مدیرعامل سابق باشگاه استقلال گفت:مشاوره‌های ناپخته و چاپلوسانه و رفیق‌بازانه گودرزی را زمین زد.

علی فتح الله زاده در مکالمه با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در خصوص استعفای وزیر ورزش و جوانان و حواشی ایجاد شده اطراف این مسئله گفت: حقیقت این است که نزدیک به سه سال استقلال و پرسپولیس در دوره مدیریت گودرزی قادر نبودند قهرمان شوند به خصوص وقتی که به کارنامه دو تیم نگاه می کنیم حداقل یک سال در میان چنین اتفاقی رخ می دهد.

وی اضافه کرد: از طرف دیگر بخش جوانان وزارت بسیار ضعیف عمل کرد و در حالیکه این بخش قبلا یک سازمان مجزا بود در این دوره به وزارت وصل شد و عملا در خیلی از مباحث دچار ضعف شدید بود. وقتی ضعف مدیریت باشد چنین اتفاقی می افتد.

فتح الله زاده تأکید کرد: مبحث بعدی اختلاف زیاد در نگاه کن مدیران و حتی نزدیکان وزیر ورزش بود. حتی کسی که خود وزیر او را به وزارت آورده بود با او به معضل خورد. به نظر من حد و قواره محمود گودرزی وزارت ورزش نبود و مجلس پس از انتخاب چهار نفر و عدم رأی اعتماد به آنها ناچار شد به گودرزی رأی بدهد. شاید چنانچه مدیر دیگر در سطح پایین پس از آن چهار نفر کاندید می شد باز هم رأی می آورد.

مدیرعامل سابق باشگاه استقلال در ادامه مکالمه با فارس، تأکید کرد: بیش از نمود کاری رفتارهایی در ذهن ها از گودرزی به جا ماند که زیاد خوب نبود. شما خودتان آگاهی میدارید هر وقت او بود من آسانتر گفت و گو می کردم ولی الان که رفته عادت ندارم زیاد در نکته اش صحبت بکنم اما گودرزی از لحاظ معرفتی هم نمره قبولی نگرفت و حالا من امیدوار هستم ورزش کشور به جایگاه خودش برگردد و نیروی تازه نفسی را افزاید.

وی تأکید کرد: من از ریاست محترم جمهور می خواهم که کاستی های سه سال را به ورزش برگرداند چون تقریبا در همه رشته ها درگیریهای بسیار زیادی موجود بود و سطح وزارت پایین آمده بود. به خصوص در بحث جوانان که در نکته اش توضیح دادم. در نهایت برای گودرزی در جای دیگر به جز ورزش آرزوی موفقیت می کنم.

فتح الله زاده در خصوص این که تیتر امروز روزنامه استقلال جوان که به مدیر مسئولی وی است کمی تند به چشم میامد، گفت: من در کشورمان نبودم و امروز به تهران رسیدم. شب گذشته فرزندها از طریق محیط جایزی جلد را به من نمایان کردند و نگاه کردم تصویر و عکسی از محمود گودرزی به صورت تمام صفحه در مهمانی ختمی روی جلد بردند و تیتری نامتعارف بهره گرفتند.

وی تأکید کرد: همان جا تماس گرفتم و مخالفتم را اعلام کردم و در نهایت عکس را تغییر دادیم که به نظرم کمی از آن حالت تندی درآمد اگرچه آقایان در همین زمان حضورشان مدعی بودند که ما با همین روزنامه علیه آنها فعالیت کردیم ولی من هیچ گاه چنین کاری به انجام نرساندم و به دیدگاه ژورنالیست های حاضر در روزنامه ارج نهادم.

فتح الله زاده با اشاره به این که استنباط خودش به عنوان شخص بی طرف از عملکرد وزیر ورزش کدام است، گفت: به نظرم شعارهایی داده شد که عملی نشد. از سوی دیگر پول های بیشتری نسبت به گذشته خرج شد و بدهی بیشتری هم به جا مانده است.من مانده ام این 30 میلیارد در سال چطور خرج شده است که بعدها اظهارنظرهای تازه ای در این مورد خواهید شنید. امروز را به یاد داشته باشید که من چه وقتی این صحبت ها را کردم. وقتی می رسد که کلی بازیکن در رابطه با بدهی های این چندین سال حرف خواهند زد.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد، علی فتح الله زاده به هنگام آغاز کار وزارت ورزش گودرزی در یک برنامه تلویزیونی با امیررضا خادم دچار چالش شد. اگرچه خادم بعدها از مسئولیتی که در قبال استقلال پرسپولیس داشت کنار کشید اما مدیرعامل باشگاه استقلال حالا در رابطه با او گفتمانهای جالبی دارد. فتح الله زاده در این زمینه نقل میکنید از قدیم نقل کرده اند که در مثل مناقشه نیست. زمستان می آید و روسیاهی به ذغال می ماند. همین روزنامه استقلال جوان وقتی که خادم ورزش می کرد حامی او بود و سال های سال از او به عنوان پهلوان کشتی یاد کرد اما همین که امیر خادم حکم گرفت شخصیتش تغییر کرد و نتوانست ظرفیتش را حفظ کند.

وی تأکید کرد: هنوز هم منتظرم خادم بیاید و آن 300 سهامی که مدعی بود ما از کنار استقلال به نام خودمان زدیم به مردمان نمایان بکند. او در برنامه زنده به من تهمت زد و ناشیانه کار کرد. این ها چرخ دوران است چون بسیاری آمده اند و رفته اند. اصلا جهان نیارزد که به دلیل این پست و مقام این طوری به دیگران اتهام بزنیم.

فتح الله زاده در ادامه مکالمه با فارس در خصوص این که نقل میشود اطرافیان وزیر ورزش به او ضربه زده اند، گفت: این ها حقیقت است. مشاوره های ناپخته و چاپلوسانه و رفیق بازانه وزیر را زمین زد. من آرزو داشتم در این سه سال که این همه اتهام به من زده شد یک بار وزیر ورزش ما را فرا بخواند و نقل بکنید شما از خودتان پاسداری کنید اما او یک طرفه به قاضی می رفت. متأسفانه عده ای کوچولو فکر گوش وزیر را پر می کردند و من فقط به یک مورد آن اشاره می کنم که مردمان آگاهی بدارند.

وی اضافه کرد: وقتی که من در استقلال بودم کل پرسنل باشگاه به همراه عوامل اردوگاه و مرغوبکار با هم 25 میلیون تومان ماهانه حقوق می گرفتند که پس از دوره من کم کم این رقم به 125 میلیون ارتقا یافت. ولی به او گزارش می دادند که فتح الله زاده به کارکنانش این طوری حقوق می دهد. آیا 25 میلیون زیاد است یا 125 میلیون؟ چنانچه کسی شخص نخست ورزش می شود باید روی همه چیز اشراف یابد نه این که با حرف این و آن بر آن بشود. این ها نقاط ضعف بزرگ وزیر ورزش بود. اتفاقا من می نگاه کردم که همه به گودرزی تذکر می دادند که همین مشاوران تو را زمین می زنند. اما او گوش نمی کرد. حالا با کارنامه ضعیف وزارت را ترک کرد. ما میاندیشیدیم چنانچه شخص دانشگاهی بیاید جواب می گیریم ولی نگاه کردید که ورزش مدیر می خواهد و جوهره مدیریت باید در وجود انسان باشد.

فتح الله زاده در ادامه مکالمه با فارس، تأکید کرد : امیدوارم بیمهریهایی که با من و امثال من صورت گرفت جبران شود و امیدوارم حالا که گودرزی بدون استرس از بیرون به همه چیز نگاه می کند به این نتیجه برسد که افرادی را که به عنوان معاون به آنها اطمینان کرده بود در حد وزارت نبودند. من توصیه ام به رئیس جمهور این است که همین حالا شخصی را که درنظر دارد به عنوان سرپرست شناساند چون تا او بیاید و بخواهد با این فضا آشنایی پیدا کند حداقل چندین ماه زمان میبرد و چنانچه این دولت در ادامه چهار سال دوم باز هم کار کند آن وقت سرپرست کنونی آب نگاه شده و از ابتدای دولت آینده قادر هست برنامه های خود را پیاده کند. از نظر من وزارتخانه تبدیل به اداره کل شده بود و یک ویرانه است.

وی در پایان در خصوص پیغام هایی که به صفحه رئیس جمهور داده می شود، گفت: خود این موضوع نمایان کننده این است که مردمان از حالت موجود شاد هستند و تا به امروز همه چیز را خوب تفسیر کردند.

****با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما، کمک کنيد****

نگارش توسط: پروانه ه.

ورزشی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

عشق دردانه‌ست و من غواص و دريا ميکده
««« »»»
سر فروبردم در آن جا تا کجا سر برکنم

فتح الله زاده:مشاوره های چاپلوسانه و ناپخته گودرزی را زمین زد/او وزارت ورزش را ویرانه تحویل داد

TT / 174 — TP / 14%

نظر دهید