آیت الله مهدوی کنی مصداق عالم بیدار و سیاستمدار صادق و انقلابی بود

آیت الله مهدوی کنی مصداق عالم بیدار و سیاستمدار صادق و انقلابی بود

آیت الله جنتی، در آستانه دومین سالگرد رحلت آیت الله مهدوی کنی(ره)، در پیامی حین پاسداشت خدمات ارزش دارنده و مقام شامخ علمی و معنوی آن عالم مبارز و انقلابی و سیاستمدار صادق خواند.

به گزارش خبرگزاری «حوزه» از تهران آیت الله جنتی، رئیس مجلس خبرگان رهبری در آستانه دومین سالگرد رحلت آیت الله مهدوی کنی(ره)، با صدور پیامی حین پاسداشت خدمات ارزش دارنده و مقام شامخ علمی و معنوی آن عالم مبارز و انقلابی و سیاستمدار صادق خواند.

نوشته پیام بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

قال رسول الله(ص):«العلماء مصابیح الارض و خلفاء الانبیاء و ورثنی و ورثة الانبیاء»؛کنزالعمال/28677.

عالم مجاهد و پارسامرحوم آیت الله مهدوی کنی(ره) بی شک از سرمایه های بزرگ انقلاب اسلامی بود که حیات درخشان و پربرکت خویش را در راه نشر و اعتلاء معارف اهل بیت «علیهم السلام» و ترویج مبانی امام و انقلاب، صرف نمود و منشأ برکات فراوانی برای مجامع علمی، حوزه علمیه تهران و مردمان شریف کشورمان اسلامی بود. آن عالم مبارز و با اخلاص که از شاگردان و معتمدان امام راحل «قدس سره الشریف» بود، قبل از انقلاب با تحمل زندان، تبعید و شکنجه های رژیم طاغوت و بعد از پیروزی نهضت اسلامی، همواره در پشتیبانی از نظام اسلامی و حمایت عملی از امام خمینی« رحمة الله علیه » و آیت الله سید علی خامنه ای«مد ظله العالی»، تلاش و جدیت داشت.

آیت الله سید علی خامنه ای بعد از رحلت آن عالم فرزانه به حق فرمودند «آیت الله آقای حاج شیخ محمّدرضا مهدوی کنی «رضوان الله علیه» آن یار صادق و وفادار امام و آن عالم بزرگوار از جمله نخستین مبارزان راه دشوار انقلاب و از چهره های موثر و یاران صمیمی نظام جمهوری اسلامی و از وفاداران غیور و صادق امام بزرگوار بود و در همه عرصه های اصلی کشور در زمان انقلاب شجاعانه و با صریحگویی تمام نقش آفرینی کرد».

آن فقیه بصیر از بدو پیروزی انقلاب باشکوه اسلامی در عرصه های مختلف علمی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی در مناصب اصلی سرپرستی کمیته انقلاب اسلامی، وزارت کشور، اول وزیری، امامت جمعه تهران و سرانجام ریاست مجلس خبرگان رهبری؛ همه مکان و همه زمان در موضع یک عالم بیدار و یک سیاستمدار صادق و یک انقلابی صریح نمایان ساخته شد و هرگز ملاحظات شخصی و انگیزه های جناحی را به حیطه فعالیت های گسترده و موثر خود راه نداد و با تأسیس دانشگاه امام صادق «علیه السلام» توفیق کشف کرد نیروهای مؤمن و مدیران متعهدی را برای اعتلای جبهه فکری انقلاب اسلامی تربیت نماید.

مجلس خبرگان رهبری اینک در آستانه دومین سالگرد ارتحال آیت الله مهدوی کنی(ره) رئیس فقید این مجلس، حین پاسداشت خدمات ارزش دارنده و مقام شامخ علمی و معنوی آن عالم مبارز و انقلابی، یاد و فراموش ناشدنیشان را گرامی داشته، علو درجات و رضوان الهی را برای آن مرحوم مسئلت می نماید.

احمد جنتی

رئیس مجلس خبرگان رهبری

- لطفا نظر خود را در مورد سايت سرزه در بخش نظر بنويسيد -

نگارش : آمي‌تيس ط.

حوزه در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

بنازم آن مژه شوخ عافيت کش را ««« »»» که موج می‌زندش آب نوش بر سر نيشآیت الله مهدوی کنی مصداق عالم بیدار و سیاستمدار صادق و انقلابی بود


TT / 54 --- TP / 11%

گردآوری شده توسط : آمي‌تيس ط.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : مهدوی
برچسب ها : عالم , انقلابی , بیدار , صادق

مطالب مرتبط