آیت الله مهدوی کنی همه جا و همه وقت در موضع یک عالم بیدار و یک انقلابی صریح ظاهر شد

آیت الله مهدوی کنی همه جا و همه وقت در موضع یک عالم بیدار و یک انقلابی صریح ظاهر شد

در پیام رئیس خبرگان رهبری آمده است: آیت‌الله مهدوی‌کنی همه مکان و همه زمان در موضع یک عالم بیدار و یک سیاستمدار صادق و یک انقلابی صریح نمایان ساخته شد و هرگز ملاحظات شخصی و انگیزه‌های جناحی را به حیطه‌ فعالیت‌های گسترده و موثر خود راه نداد.

به گزارش «نسیم آنلاین»، آیت الله احمد جنتی رئیس مجلس خبرگان رهبری در آستانه دومین سالگرد رحلت آیت الله مهدوی کنی(ره)، با صدور پیامی حین پاسداشت خدمات ارزش دارنده و مقام شامخ علمی و معنوی آن عالم مبارز و انقلابی، یاد و فراموش ناشدنیشان را گرامی داشت.

نوشته کامل پیام آیت الله جنتی به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

قال رسول الله(ص):«العلماء مصابیح الارض و خلفاء الانبیاء و ورثنی و ورثة الانبیاء»؛کنزالعمال/28677.

عالم مجاهد و پارسا مرحوم آیت الله مهدوی کنی(ره) بی شک از سرمایه های بزرگ انقلاب اسلامی بود که حیات درخشان و پر برکت خویش را در راه نشر و اعتلای معارف اهل بیت «علیهم السلام» و ترویج مبانی امام و انقلاب، صرف نمود و منشأ برکات فراوانی برای مجامع علمی، حوزه علمیه تهران و مردمان شریف کشورمان اسلامی بود. آن عالم مبارز و با اخلاص که از شاگردان و معتمدان امام راحل «قدس سره الشریف» بود، قبل از انقلاب با تحمل زندان، تبعید و شکنجه های رژیم طاغوت و بعد از پیروزی نهضت اسلامی، همواره در پشتیبانی از نظام اسلامی و حمایت عملی از امام خمینی«رحمة الله علیه» و مقام عظمای ولایت«مد ظله العالی»، تلاش و جدیت داشت.

مقام عظمای ولایت بعد از رحلت آن عالم فرزانه به حق فرمودند «آیت الله آقای حاج شیخ محمّدرضا مهدوی کنی «رضوان الله علیه» آن یار صادق و وفادار امام و آن عالم بزرگوار از جمله نخستین مبارزان راه دشوار انقلاب و از چهره های موثر و یاران صمیمی نظام جمهوری اسلامی و از وفاداران غیور و صادق امام بزرگوار بود و در همه عرصه های اصلی کشور در زمان انقلاب شجاعانه و با صریحگویی تمام نقش آفرینی کرد».

آن فقیه بصیر از بدو پیروزی انقلاب باشکوه اسلامی در عرصه های مختلف علمی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی در مناصب اصلی سرپرستی کمیته انقلاب اسلامی، وزارت کشور، اول وزیری، امامت جمعه تهران و سرانجام ریاست مجلس خبرگان رهبری؛ همه مکان و همه زمان در موضع یک عالم بیدار و یک سیاستمدار صادق و یک انقلابی صریح نمایان ساخته شد و هرگز ملاحظات شخصی و انگیزه های جناحی را به حیطه فعالیت های گسترده و موثر خود راه نداد و با تأسیس دانشگاه امام صادق «علیه السلام» توفیق کشف کرد نیروهای مؤمن و مدیران متعهدی را برای اعتلای جبهه فکری انقلاب اسلامی تربیت نماید.

مجلس خبرگان رهبری اینک در آستانه دومین سالگرد ارتحال آیت الله مهدوی کنی(ره) رئیس فقید این مجلس، حین پاسداشت خدمات ارزش دارنده و مقام شامخ علمی و معنوی آن عالم مبارز و انقلابی، یاد و فراموش ناشدنیشان را گرامی داشته، علو درجات و رضوان الهی را برای آن مرحوم مسئلت می نماید.

احمد جنتی

رئیس مجلس خبرگان رهبری

- براى بالا بردن کيفيت سايت سرزه لطفا نظرات سازنده خود را در انتهاى صفحه براى ما بنويسيد -

گردآوری توسط : گلبهار ق.

سیاسی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

شکر خدا که از مدد بخت کارساز ««« »»» بر حسب آرزوست همه کار و بار دوستآیت الله مهدوی کنی همه جا و همه وقت در موضع یک عالم بیدار و یک انقلابی صریح ظاهر شد


TT / 63 --- TP / 13%

گردآوری شده توسط : گلبهار ق.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : سیاسی
برچسب ها : مهدوی , عالم , انقلابی , بیدار , صریح , ظاهر , موضع

مطالب مرتبط