آیت الله مهدوی کنی را همانند چشمانم دوست داشتم

آیت الله مهدوی کنی را همانند چشمانم دوست داشتم

آیت‌الله مصباح یزدی گفت: حقیر، آیت‌الله مهدوی‌کنی را همانند چشمانم دوست داشتم و به ایشان ارادت قلبی داشتم منتهی برای داشتن چنین علاقه‌ای نیاز و لزومی عدم که ایشان همانند من اندیشد و نظر من را تکرار کند اصلاً این شکلی نیست و نباید باشد.

به گزارش «نسیم آنلاین»، تسنیم نگاشت: دومین سالگرد رحلت مرحوم آیت الله محمدرضا مهدوی کنی رئیس فقید مجلس خبرگان رهبری فرصت عالی ای بود تا درباره برخی اختلاف نظرها درباره مصادیق سیاسی میان آن مرحوم با آیت الله مصباح یزدی هم حرف زده شود؛ مسئله ای که حداکثر توان توسط رسانه ها و تفسیر قیمتی طرف مقابل برای بزرگنمایی آن به کارگیری شد تا از دل آن یک دوقطبی نگاه کن بزرگان وفادار به امام و رهبری پدیدار شود: دوقطبی مصباح-مهدوی.

رای گیری مجلس 90 و رای گیری ریاست جمهوری سال 92، بهانه ای بود که یک اختلاف نظر متداولی نگاه کن آیت الله مصباح یزدی و آیت لله مهدوی کنی درباره مصادیق گزینه های اصلح، به مضمون رسانه های ضدانقلاب خارجی و برخی مخالفین داخلی مبدل شود. این رسانه ها یک اختلاف روش نگاه کن 2 فقیه برجسته را شکاف بزرگ در جبهه انقلابیون توصیف می کردند. برخی ها نقل میکردند این همان قالب کردن «آرزو به مکان خبر» است.

اما پاسخ آیت الله مصباح یزدی به ادعای مطروحه درباره آنچه اختلاف او با آیت الله مهدوی کنی توصیف می شد، چه است؟ برای رسیدن به این پاسخ با مسافرت به قم و حضور در کانون تعلیمی و پژوهشی امام خمینی(ره) از علامه مصباح یزدی درباره چرایی یکسان نبودن نظرش با آیت الله مهدوی کنی در برخی مسائل سیاسی همچون مصادیق اصلح در رای گیری 90 و 92 پرسیدیم.

وی به تسنیم گفت: نفس اختلاف نظر نگاه کن انسان ها طبیعی و حتی مفید است. قرار نیست درباره روش های پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی همه ما مثل هم اندیشیم و هرکس یک روش را برگزد و دیگران هم بگویند فقط آن روش صحیح است.

وی با اظهار این که همه از اردات و علاقه ویژه حقیر به آیت الله مهدوی کنی مطلع بوده و هستند، گفت: حقیر با آیت الله مهدوی کنی سال ها در مدرسه حجتیه همسایه بودیم و سال ها در زمان طلبگی باهم دوستی داشتیم؛ خدا آگاهی میدارد و شاهد است که حقیر، آیت الله مهدوی کنی را همانند چشمانم دوست داشتم و به ایشان ارادت قلبی داشتم منتهی برای داشتن چنین علاقه ای نیاز و لزومی عدم که ایشان همانند من اندیشد و نظر من را تکرار کند اصلاً این شکلی نیست و نباید باشد.

آیت الله مصباح یزدی، آیت الله مهدوی کنی را یار و همراهی صدیق و ولایتمدار برای امام راحل و ولی امر مسلمین توصیف کرد و گفت: آیت الله مهدوی از بزرگان انقلاب و یاران وفادار به امام راحل بود که وفاداریشان به مقام مظعم رهبری تا آخر عمر مبارکشان ادامه داشت.

-ضمن تشکر از انتخاب شما، لطفا نظرات سازنده خود را در انتهاى صفحه براى ما بفرستيد-

نگارنده: پريماه ط.

سیاسی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

فرياد که از شش جهتم راه ببستند ««« »»» آن خال و خط و زلف و رخ و عارض و قامتآیت الله مهدوی کنی را همانند چشمانم دوست داشتم


TT / 58 --- TP / 12%

گردآوری شده توسط : پريماه ط.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : سیاسی
برچسب ها : مهدوی , همانند

مطالب مرتبط