آیت الله مهدوی کنی همواره در موضع یک انقلابی صریح و سیاستمداری صادق ظاهر شد

آیت الله مهدوی کنی همواره در موضع یک انقلابی صریح و سیاستمداری صادق ظاهر شد

رئیس مجلس خبرگان در پیامی به عالیت سالگرد ارتحال آیت‌الله مهدوی کنی تاکید کرده است: ایشان همواره در موضع سیاستمداری صادق و یک انقلابی صریح نمایان ساخته شد و ملاحظات انگیزه‌های جناحی را به حیطه‌ فعالیت‌های خود راه نداد.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد،آیت الله جنتی رئیس مجلس خبرگان رهبری در آستانه دومین سالگرد رحلت آیت الله مهدوی کنی(ره)، با صدور پیامی خلال پاسداشت خدمات ارزش دارنده و مقام شامخ علمی و معنوی آن عالم مبارز و انقلابی، یاد و فراموش ناشدنیشان را گرامی داشت.

  در این پیام آمده است:عالم مجاهد و پارسا مرحوم آیت‌الله مهدوی کنی(ره) بی شک از سرمایه‌های بزرگ انقلاب اسلامی بود که حیات درخشان و پربرکت خویش را در راه نشر و اعتلاء معارف اهل بیت «علیهم السلام» و ترویج مبانی امام و انقلاب، صرف نمود و منشأ برکات فراوانی برای مجامع علمی، حوزه‌ علمیه تهران و مردمان شریف کشورمان اسلامی بود.

این پیام می‌افزاید: آن عالم مبارز و با اخلاص که از شاگردان و معتمدان امام راحل «قدس سره الشریف» بود، قبل از انقلاب با تحمل زندان، تبعید و شکنجه های رژیم طاغوت و بعد از پیروزی نهضت اسلامی، همواره در پشتیبانی از نظام اسلامی و حمایت عملی از امام خمینی« رحمة الله علیه » و ولی امر مسلمین«مد ظله العالی»، تلاش و جدیت داشت.

    در این پیام تاکید شده است: ولی امر مسلمین بعد از رحلت آن عالم فرزانه به حق فرمودند «آیت الله آقای حاج شیخ محمّدرضا مهدوی‌کنی «رضوان الله علیه» آن یار صادق و وفادار امام و آن عالم بزرگوار از جمله‌ نخستین مبارزان راه دشوار انقلاب و از چهره‌های موثر و یاران صمیمی نظام جمهوری اسلامی و از وفاداران غیور و صادق امام بزرگوار بود و در همه‌ عرصه‌های اصلی کشور در زمان انقلاب شجاعانه و با صریحگویی تمام نقش‌آفرینی کرد».

   آیت‌الله جنتی در پیام خود آورده است: آن فقیه بصیر از بدو پیروزی انقلاب باشکوه اسلامی در عرصه های مختلف علمی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی در مناصب اصلی سرپرستی کمیته انقلاب اسلامی، وزارت کشور، اول وزیری، امامت جمعه تهران و سرانجام ریاست مجلس خبرگان رهبری؛ همه مکان و همه زمان در موضع یک عالم بیدار و یک سیاستمدار صادق و یک انقلابی صریح نمایان ساخته شد و هرگز ملاحظات شخصی و انگیزه‌های جناحی را به حیطه‌ فعالیت های گسترده و موثر خود راه نداد و با تأسیس دانشگاه امام صادق «علیه السلام» توفیق کشف کرد نیروهای مؤمن و مدیران متعهدی را برای اعتلای جبهه فکری انقلاب اسلامی تربیت نماید.

  در انتهای این پیام آمده است: مجلس خبرگان رهبری اینک در آستانه دومین سالگرد ارتحال آیت الله مهدوی کنی(ره) رئیس فقید این مجلس، خلال پاسداشت خدمات ارزش دارنده و مقام شامخ علمی و معنوی آن عالم مبارز و انقلابی، یاد و فراموش ناشدنیشان را گرامی داشته، علو درجات و رضوان الهی را برای آن مرحوم مسئلت می‌نماید.

***انتهاي مطلب***

نگارش از : تورانبانو ض.

سیاسی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

سيل است آب ديده و هر کس که بگذرد ««« »»» گر خود دلش ز سنگ بود هم ز جا رودآیت الله مهدوی کنی همواره در موضع یک انقلابی صریح و سیاستمداری صادق ظاهر شد


TT / 63 --- TP / 13%

گردآوری شده توسط : تورانبانو ض.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : مهدوی
برچسب ها : انقلابی , همواره , صادق , صریح , ظاهر , موضع

مطالب مرتبط