فرق الماس و برلیان چه است؟ (3 عکس)

تفاوت الماس و برلیان چیست؟
تصویر شماره 1 ⇩

الماس و برلیان فرق هایی بایکدیگر دارند

اغلب اشخاص فکر می کنند الماس همان برلیان است اما این بحث کاملا اشتباه است، الماس و برلیان فرق هایی بایکدیگر دارند که در ذیل میبینید.

فرق الماس و برلیان در چه چیزی است؟

آیا واقعا الماس همان برلیان است؟ خیر! آغاز الماس ها از معادن برداشت شده و بعد از آن به کشور هایی نظیر کشور بلژیک فرستاده میشوند تا در آنجا به اشکال مختلف تراش بخورند.

حال این الماس ها بسته به تراش خود، نام خاص خود را دارند که از این میان میشود تراش برلیان، مارکیز، پرنس و باگت را نام برد.

با عمومی شدن بهره گیری از طلا و جواهر و همچنین سایر اکسسوری، گاهی استفاده اشتباه از اصطلاحات درمیان اشخاص شاغل در این زمینه نگاه کرده می شود که این خطا عمدتا از نا اطلاع بعضی از اشخاص نشات گرفته که متاسفانه این خطا به عموم مردم هم سرایت کرده است. یکی از این اصطلاحات اشتباه، بهره گیری از عبارت برلیان برای سنگ گران الماس است که در ذیل هر یک را به خوبی توضیح می شود. واپسین خبر در این پارت درباره فرق الماس و برلیان بیشتر حرف میزند.

تصویر شماره 2 ⇩
تصویر فرق الماس و برلیان چه چیزی است؟

برلیان نوعی تراش است که برای سنگ الماس بهره گرفته میشود

آیا واقعا الماس همان برلیان است؟

مروری بر برلیان Brilliant برای درک فرق الماس و برلیان

برلیان نوعی تراش است که برای سنگ الماس بهره گرفته میشود. این نوع تراش بچه تراشی است به اسم تراش سوییسی که برای انواع مختلف و اقسام سنگهای مختلف وفات کرده استفاده می شده است.

در تراش برلیان امروزه سعی بر آن است که هر چه بیش از پیش جلوه های بصری سنگ الماس را به اکران بگذراند و زاویه ها و نوع خوبش را به شکلی منظم کنند که نور وارده شده به سنگ الماس با صفحات زیاد تری از سنگ برخورده کرده و در پایان به چشم ما اصابت کند.

برای رسیدن به این مساله محققان موسسات بزرگ ایالات متحده و کشور بلژیک همیشه برای خوب تر کردن نوع تراش الماس ها سعی میکنند و سال به سال استاندارهای تازه ای را برای اینکار ارائه می دهند.

و در اصل تراشندگان الماس چه کسانی که به سبک باستانی مباردت به تراش الماس می کنند و چه کسانی که با سیستم های توسعه یافته، میبایست پیرو این استاندارد باشند.

تصویر شماره 3 ⇩
تصویر فرق الماس و برلیان چه چیزی است؟

برلیان نوعی تراش است که برای سنگ الماس بهره گرفته میشود

الماس کما، بالاترین درجه ی دشواری را درمیان سنگهای گران و نیمه گران دارد

درباره الماس کما بیش اغلب مردم اطلاعات خوبی دارند، من جمله این که، بالاترین درجه ی دشواری را درمیان سنگهای گران و نیمه گران دارد، سنگی خیلی پربها است گاهی اوقات الماسهایی که پیشینه ی ویژه به خود را با خود همراه با دارند پشتوانه ی پول مملکت ها می باشند، نوع شفاف و بی رنگ آن سرشناس ترین نوع آن است ولی امروز برای گوناگونی هم که شده از رنگ های مختلف آن هم استقبال به عمل می آید و غیره ….

پس بخاطر این که این نوع تراش یعنی تراش برلیان صرفا برای سنگ الماس روز جدید در حال پیشرفت و پیشرفت هست عموم اشخاص این سنگ گران را بنام برلیان میشناسند در حالیکه در اصل میبایست به یاد داشته باشیم که نام این سنگ الماس است و تراش آن برلیان، امکان می دارد نوعی سنگ با بهره گیری از نوع دیگری از تراش ها، تراش خورده باشد پس نمیبایست برای آن سنگ عبارت برلیان را بکار ببریم.

*********************

مسئول متن : پاكمهر و.

ساعت و جواهر در بخش دنیای مد و زیبایی سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

نقش می‌بستم که گيرم گوشه‌ای زان چشم مست ««« »»» طاقت و صبر از خم ابروش طاق افتاده بودفرق الماس و برلیان چه است؟ (3 عکس)


TT / 188 --- TP / 32%

گردآوری شده توسط : پاكمهر و.
تاریخ گردآوری : 2018-04-11
در دسته بندی : برلیان
برچسب ها : الماس

مطالب مرتبط

نظرات

لطفا نظرات خود را در مورد فیلم و مطلب بالا بنویسید :