راز آیت الکرسی خواندن مدام کمیل/ چرا کمیل می‎خواست زنده بماند؟

راز آیت الکرسی خواندن مدام کمیل/ چرا کمیل می‎خواست زنده بماند؟

کمیل به آیت‌الکرسی اعتقاد فراوانی داشت و همیشه بر زبانش جاری بود و این عادت ما شد وقتی که با هم بیرون می‌رفتیم همیشه به من می‌گفت آیت‌الکرسی را بخوان.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد از بابل، مستکبران پس از پیروزی انقلاب اسلامی با تشکیل گروهک‌های تروریستی و اقدامات گوناگون سیاسی و اقتصادی درصدد ضربه زدن به کشور بوده و هستند اما همواره با رشادت‌های جوانان این مرز و بوم مواجه شدند و قادر نبودند به اهداف شوم خود دست کشف کنند.

در این میان یگان مخصوص صابرین سپاه به‌عنوان مدافع حریم امنیت وطن نقش ویژه‌ای در حفظ کیان انقلاب اسلامی داشته است.

با همسر پاسدار شهید مصطفی (کمیل) صفری‌تبار یکی از شهدای این یگان گفت‌وگویی به انجام رساندیم که در ادامه از نظرتان می‌گذرد.

فارس: لطفاً خودتان را شناسانید؟

مریم یوسفی هستم، همسر پاسدار شهید مصطفی (کمیل) صفری‌تبار؛ کمیل در 13 ماه شهریور 1390 در آذربایجان غربی در منطقه سردشت ارتفاعات جاسوسان به همراه 11 تن از یاران شهیدش به‌دست گروهک تروریستی پژاک به شهادت رسیدند.

فارس: چطور با هم آشنایی پیدا کردید؟

یکی از اقوام دور سبب آشنایی من و کمیل شد، آنها با خانواده چهار بار به خواستگاری من آمدند.

با وجود این که خانواده‌ام مذهبی و ارتشی بودند نمی‎آگاهی داشتم من نیز می‎توانم با یک تکاور مزدوج شوم که سرانجام پاسخ مثبت دادم.

در طول این 7 ماه ازدواجم با کمیل درس‌های زیادی گرفتم و او برای من مثل یک معلم بود و اکنون نیز پس از گذشت پنج سال با خاطرات، عکس‌ها و یادگاری‌هایش زندگی می‌کنم.

فارس: کمیل چه تغییراتی در زندگی شما به‌وجود آورد؟

پیش از ازدواج در جلسات مذهبی شرکت می‌کردم و نماز و روزه‌ام را نیز به‌جا می‌آوردم اما وضع حجابم آن‌طور که نماد یک زن مؤمن باشد، نبود، منتظر یک تلنگر بودم که فردی مرا به این سمت و سو سوق دهد.

کمیل نیز دوست داشت با فرزندی مزدوج شود که حجاب، عقاید و طرز تفکرش را عوض کند، او در این راه مددم کرد و حتی پس از شهادتش این بحث برای من پررنگ‌تر شده است.

فارس: لطفاً درباره گروهک تروریستی پژاک که عامل شهادت شهدای قله جاسوسان بودند، اشاره‌ای داشته باشید.

این گروهک تروریستی وابسته به کردستان کشور ترکیه است که ایالات متحده و اسرائیل آن را از لحاظ سلاح و تجهیزات مجهز می‌کنند.

در طول 8 سال پاسداری مقدس منطقه کردستان کشورمان را ناامن کردند، به‌طوری که با شنیدن اسم آنها مو به تن خیلی از افراد سیخ می‌شد.

این گروهک تروریستی در دل کوه‌ها سکنی می‌گزیدند و دست به عملیات‌های تروریستی می‌زدند تا مکانی که مدافعان ما را به‌عنوان قربانی جلوی عروس و داماد سر می‌بریدند.

پس از جنگ تحمیلی نیز این گروهک درصدد طلاق کردستان از کشورمان اقدامات بسیاری را انجام داد و بسیاری از جوانان را با وعده‌های پوچ به سمت خود کشاند.

یگان مخصوص صابرین و بسیاری از رزمندگان ما برای پاسداری به مناطق جاسوسان که یکی از مهم‌ترین مناطق گروهک تروریستی پژاک بود اعزام شدند، وقتی که رزمندگان توانستند این ارتفاعات را از دست متجاوزان پس بگیرند، سر دسته این گروهک تروریستی اعلام کرده بود که کمر ما شکست.

در این عملیات رزمندگان ما توانستند با گرفتن تلفات زیاد از تروریست‌ها، ارتفاعات را آزاد و گروهک تروریستی را با خفت به عقب رانندگی بکنند.

فارس: یک خاطره ویژه از کمیل بگویید.

کمیل به آیت‌الکرسی اعتقاد فراوانی داشت و همیشه بر زبانش جاری بود و این عادت ما شد وقتی که با هم بیرون می‌رفتیم همیشه به من می‌گفت آیت‌الکرسی را بخوان.

یک روز به شوخی به او نقل کردم که «جان خیلی عزیز است» او در پاسخم گفت: «زن جان! این را بدان که جان برای آدم خیلی عزیز است ولی من دوست ندارم به مرگ طبیعی، تصادف و مریضی فوت بکنم، مرگ یک بچه شیعه باید با شهادت باشد، حیف که کلی زحمت در این دنیا بکشی ولی به مرگ طبیعی فوت بکنی».

فارس: به‌نظر شما نقش دستگاه‌های فرهنگی در معرفی کردن فرهنگ ایثار و شهادت باید چطور باشد؟

با وجود سخنان آیت الله سید علی خامنه ای که بارها در سخنان خود تأکید کردند که تبلیغات برای شهدا بسیار اندک بود و مردمان و مسؤولان آگاهی نمیدارند که این شهدا چه کارهایی به انجام رساندند و شما بروید مردمان و مسؤولان را توجیه کنید، متأسفانه در این زمینه کم‌کاری‌های زیادی صورت گرفته است که با توجه به سخنان آیت الله سید علی خامنه ای امید است مسؤولان فرهنگی برای اشاعه فرهنگ منحصر بفرد اسلامی و ایرانی در جامعه، به این مسئله دقت دارند زیرا با معرفی کردن این شهدا به جوانان، بسیاری از آسیب‌های اجتماعی جامعه از نگاه کن می‌رود و این قشر از جامعه در مسیر درست قرار می‌گیرند.

بنده نیز بلافاصله پس از شهادت کمیل، به روایتگری درباره وی توجه کردم و با گذشت پنج سال، شهر به شهر برای معرفی کردن شهدای یگان صابرین رفتم و خودم را در این زمینه مسؤول می‌دانم که وقتی که شوهرم راه حسینی داشت من نیز زینب‌وار این راه را ادامه بدهم.

فارس: سخن شما با جوانان.

همسری را برگزید که خدایی باشد، این مسئله می‌تواند سبب شود در بحث همسرداری کامیاب باشید؛ قدر همسران‌تان را آگاهی بدارید چرا که زوج ها شما نعمت بزرگی از سوی خدا هستند

هرگز به‌دلیل مسائل پیش‌پاافتاده گره‌های بزرگی را در زندگی خود به‌وجود نیاورید.

فارس: خواسته شما از مسؤولان.

یکی از خواسته‌های خانواده شهدای یگان مخصوص صابرین دیدار با آیت الله سید علی خامنه ای است.

فارس: حرف پایانی.

کسی نمی‌تواند درک کند که رزمنده‌ای به شهادت می‌رسد، همسرش چه سختی‌ها و مشقت‌هایی را تحمل می‌کند.

باید هم نقش پدر و هم نقش مادر را برای فرزندانش بازی کند و وقتی که فرزند بهانه می‌گیرد با بغض جواب گریه‌های بچه اش را بدهد.

صبح‌ها با خیال این که نبود شهیدش فقط یک استراحت کن باشد، بیدار می‌شود و دوباره بغض می‌کند که دوباره باید روزش را بدون رنگ و بوی شهیدش به شب بگذراند، کسی نمی‌تواند حتی یک لحظه خود را جای زوج ها شهدا قرار بدهد چرا که هم باید فرزندانش را حسینی‌وار و زینبی‌وار بپرورد و هم نبود عزیزترین فرد زندگی‌اش را تحمل کند.

**************************

مسئول متن : رامتين م.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

بجز آن نرگس مستانه که چشمش مرساد ««« »»» زير اين طارم فيروزه کسی خوش ننشستراز آیت الکرسی خواندن مدام کمیل/ چرا کمیل می‎خواست زنده بماند؟


TT / 131 --- TP / 13%

گردآوری شده توسط : رامتين م.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : مدام
برچسب ها : کمیل , الکرسی

مطالب مرتبط