امام جمعه خوی: سرمایه گذاران در خوی از بروکراسی در برخی ادارات به ستوه آمده اند

امام جمعه خوی: سرمایه گذاران در خوی از بروکراسی در برخی ادارات به ستوه آمده اند

‌‌در نخستین روز از سفر اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی به آذربایجان غربی، جلسه این اعضای این کمیسیون در شهرستان خوی برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خوی، امام جمعه خوی دقایقی پیش در نشست اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در این شهر با تقدیر از تشکیل جلسه در شهرستان خوی اظهار داشت: امیدواریم با عنایات خداوند این سفر و این حضور نمایندگان مجلس در خوی دارای برکات متعددی برای شهرستان و استان باشد.

حجت الاسلام والمسلمین سیدرضی موسوی شکوری با برشماری سیره حکومت علوی افزود: امام علی (ع) به سه موضوع برای برخورداری از معاش در دوره حکومت خویش تاکید کردند که خوراک، آب سالم و مسکن از جمله آن هاست و علاو بر آن امیرمومنان علی (ع) می فرماید همه مردم کوفه از رفاه برخوردار شدند و پایین ترین آن ها نان گندم می خورند و سرپناه مناسب دارند و از آب سالم استفاده می کنند.

وی گفت: از منظر مولا علی (ع) فقر سه اثر مهم دارد که اولین اثر نقص در دین است، نقص در عقل و ایجاد دشمنی نیز از دیگر موارد هستند.

امام جمعه خوی افزود: برکات سفرهای گروهی به شهرستان ها و استان ها روشن است که دولت ها هم چندین سال است انجام می دهند و اتفاقاً سفر به اقصی نقاط کشور از جمله رسالت های مهم نمایندگان مجلس است چرا که مستقیماً با وظایف نمایندگان ارتباط دارد و در سفر یک نماینده می توانند بهتر مسائل را لمس کند و بر عملکرد قوه مجریه در شهرستان ها بیشتر نظارت است.

وی تصریح کرد: رسیدگی به شکایت های مردم که بعضی توان سفر به پایتخت را ندارند، نظارت براصل آزادی و نظارت بر امور مختلف کشور از جمله دیگر موارد هستند که در چنین سفرهایی امکان آن به وجود می آید.

شکوری افزود: بخشی از مشکلات مهم کشور که منجر به مچ گیری می شود و رسانه ای می شود، ریشه اش ضعف نظارت است، مصوبات ادوار گذشته مجلس نیاز به بررسی جدی دارد.

وی اظهار داشت: بسیاری از سرمایه گذاران به شهرستان خوی مراجعه کرده اند اما با موانعی همچون مراجعه به چندین اداره برای کسب موافقت روبه رو شده که این امور سبب ناامیدی سرمایه گذاران می شود.

امام جمعه خوی تصریح کرد: بخشی نگری بعضی از نمایندگان نیز مشکل جدی است چون نماینده انتخاب شده نماینده کل کشور است و تنها برای یک بخش نیست، خلاصه کردن فعالیت های جمعی مجلس در جلسات رسمی نیز یکی دیگر از مشکلات مجلس شورای اسلامی است و ایرادی ندارد که بخشی از این جلسات در شهرستان ها برگزار شود.

وی افزود: وجود رانت خواری در مراکز اقتصادی، گسترش روز افزون اختلاف طبقاتی جامعه، مچ گیری از مدیران به جای نظارت، کم توجهی به چارچوب های اقتصاد اسلامی نیز از جمله مشکلات مربوط به حوزه کمیسیون اقتصادی هستند.

**با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما کاربران عزيز، يارى نماييد**

نگارش: آريا خ.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

باده نوشی که در او روی و ريايی نبود ««« »»» بهتر از زهدفروشی که در او روی و رياستامام جمعه خوی: سرمایه گذاران در خوی از بروکراسی در برخی ادارات به ستوه آمده اند


TT / 0 --- TP / 0%

گردآوری شده توسط : آريا خ.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : استان ها
برچسب ها : ستوه , سرمایه , ادارات , بروکراسی

مطالب مرتبط