اماکن توریستی آنکارا پایتخت وسیع کشور ترکیه (17 عکس)

جاذبه های گردشگری آنکارا پایتخت پهناور ترکیه
عکس شماره 1 ⇩

آنکارا پایتخت وسیع کشور ترکیه است

آنکارا پایتخت وسیع کشور ترکیه است که در دل خود از آپارتمانهای نوین شهری، نهاد های دولتی و کمپانیهای تجاری گرفته تا دانشگاهها و سفارت منزلهای خارجی را گنجانده است.

آنکارا اتوبان رابطه ای و قطب انتقال کشور ترکیه به حساب مییاید که دقیقا در مرکز کشور و قلات آناتولی قرار گرفته و راه را برای دسترسی مسافرین به سایر نواحی مهم کشور ترکیه هموار می کند.

آنکارا که نام آن وفات کرده آنقوره بوده، دومین شهر بزرگ کشور ترکیه پس از شهر استانبول است. قدمت آنکارا به عصر برنز و تمدن هاتیهایاها باز میگردد که در هزاره دوم پیش از ولادت مسیح در این منطقه زندگی می کرده اند. درخلال مراکز خرید زیادی در این شهر قرار دارد و هیچ کس دست خالی از آنجا برنمی گردد.


خوب ترین وقت مسافرت به آنکارا
آنکارا آب و هوای قاره ای دارد؛ فصل زمستان هایش بعلت بلندی از سطح دریا، خنک و پربرف است و تابستان هایش گرم و خشک. تابستان آنکارا از سایر شهر های ساحلی کشور ترکیه مطبوع تر است. شبهای تابستونی، گاهی خنک هم می شود، آن قدری که بد نمی باشد ژاکتی همراه با داشته باشید. باران بیشتر در فصل بهار و فصل برگریزان میبارد، اما معمولا میزانش زیاد نمی باشد و نمیبایست دلواپس خیسانده شدن بشوید. آنکارا را بهتر است ماههای مه (برج اردیبهشت)، ژوییه (ماه خرداد) و از ماه سپتامبر تا نیمه اکتبر (از اواسط شهریور ماه تا اواخر مهر) دید.

جاذبه های آنکارا
* آرامگاه آتاتورک

عکس شماره 2 ⇩
عکس جاذبه های توریستی آنکارا پایتخت وسیع کشور ترکیه

آرامگاه آتاتورک آنکارا، مؤسس جمهوری کشور ترکیه، در سال 1944 بنا شد

آرامگاه آتاتورک آنکارا، مؤسس جمهوری کشور ترکیه، واقع بر یک تپه چشمنواز در بخش «آنتیپ» شهر، در سال 1944 بنا شد و در 1953 تکامل یافته است. یک هم جوشی شگفت انگیز بین فکرهای معماری سنتی و نوین است و به عنوان یک دستاورد معماری نوین کشور ترکیه بی حریف باقی مانده است. عمارتی ساده است که حیاط بزرگی پوشیده با کفپوش های موزاییکی دارد.

در همه گوشه های محوطه این بنا جنگ جو ها حضور دارند و امکان می دارد به شما دشوار بگیرند، بویژه در زمان معاوضه شیفت. در اینجا یک موزه که مجسمه مومی آتاتورک را در خود میگنجاند، یافت می شود و متنها، نامه ها و اشیایی منتسب به آتاتورک، همچنین نمایشگاهی از تصاویر و عکسهایی که دقایق مهم در زندگی او و در تاسیس جمهوری را ضبط کرده اند، نگاه میشوند. این مکان همه روزه و موزه هرروز غیر از روز های دوشنبه باز است. در طول شبهای تابستان هم یک اکران نور و صدا اجرا می شود.

* معبد آگوستوس و روم آنکارا

عکس شماره 3 ⇩
عکس جاذبه های توریستی آنکارا پایتخت وسیع کشور ترکیه

معبد آگوستوس و روم آنکارا، بوسیله امپراتوری روم، پیش از ولادت بنا نهاده شده

این معبد پس از فتح آناتولی مرکزی بوسیله امپراتوری روم، پیش از ولادت بنا نهاده شده و در قرن دوم بدست رومی ها توسعه یافت و بعد از آن در قرن پنجم بیزانسی به کلیسا مبدل شد. این مکان در منطقه یولوس و در مجاورت مسجد حاجی بایرام قرار گرفته است.

* تئاتر رومی آنکارا

عکس شماره 4 ⇩
عکس جاذبه های توریستی آنکارا پایتخت وسیع کشور ترکیه

تئاتر رومی آنکارا، در سال 1982 یافته شده

این تئاتر در سال 1982 یافته شده و بعد از آن، حفاری آن از سال 1983 میلادی آغزا شد و ساخت آن به قرن دوم پس از ولادت باز میگردد. مجسمه های رومی یافته شده در معرض اکران قرار گرفته اند و در بخش جایگاه تماشا گران حفاری همچنین ادامه دارد.

* قلعه آنکارا

عکس شماره 5 ⇩
عکس جاذبه های توریستی آنکارا پایتخت وسیع کشور ترکیه

قلعه آنکارا، درواقع نماد شهر آنکارا بوده و احتمالاً به دستور میداس سلطان آنکارا ساخته شده

این قطعه درواقع نماد شهر آنکارا بوده که بر تپه ای به بلندی 978 متر در منطقه یولوس ساخته شده و احتمالاً به دستور میداس سلطان آنکارا در زمان هیتایتی ها ساخته شده که به عنوان پادگان ساخته شد و بعدها بدست رومی ها و گلاتین ها تکمیل شده است.

* موزه فرهنگ در آنکارا

عکس شماره 6 ⇩
عکس جاذبه های توریستی آنکارا پایتخت وسیع کشور ترکیه

موزه فرهنگ در آنکارا، برابر خانه اپرا در بلوار طلعت پاشا بنا شده


این موزه برابر خانه اپرا در بلوار طلعت پاشا بنا شده و حاوی مجموعه ثمین از صنایع دستی راجع به فرهنگ عامه و آثار راجع به مساجد زمان سلجوقی و عثمانی است.

* موزه هوانوردی در آنکارا

عکس شماره 7 ⇩
عکس جاذبه های توریستی آنکارا پایتخت وسیع کشور ترکیه

موزه هوانوردی، در شهر آنکارا و در نااتیمسگوت قرار گرفته

این موزه در شهر آنکارا و در نااتیمسگوت قرار گرفته و در این موزه نمونه مدل های کوچک و بزرگ از هواپیما و تصاویر نادر بزرگ هوایی وجود می دارد.

* موزه طرح و نقاشی در آنکارا

عکس شماره 8 ⇩
عکس جاذبه های توریستی آنکارا پایتخت وسیع کشور ترکیه

موزه طرح و نقاشی و مجسمه سازی در نزدیکی موزه فرهنگ آنکارا واقع بوده

موزه طرح و نقاشی و مجسمه سازی در نزدیکی موزه فرهنگ آنکارا واقع بوده که دارای کلکسیونی غنی از هنر ترکی راجع به اواخر سده 19 است و در آن گالری هایی برای اکران آثار بازدیدکنندگان وجوددارد.

* موزه رادیو و تلویزیون کشور ترکیه در آنکارا

عکس شماره 9 ⇩
عکس جاذبه های توریستی آنکارا پایتخت وسیع کشور ترکیه

در موزه رادیو و تلویزیون کشور ترکیه (TRT) آثار و ادوات راجع به زمان افتتاحیه فعالیت رادیو در کشور ترکیه به اکران گذارده شده


در موزه رادیو و تلویزیون کشور ترکیه (TRT) آثار و ادوات راجع به زمان افتتاحیه فعالیت رادیو در کشور ترکیه از جمله گرامافون ها و رادیوهای کهنه به اکران گذارده شده است. این موزه در ساختمان مرکزی هیات مدیره رادیو و تلویزیون کشور ترکیه در منطبه اورن واقع شده است. موزه رادیو و تلویزیون روز های دوشنبه، چهارشنبه و جمعه از 11 بامداد تا ساعت 15 باز است.

* موزه مردم شناسی

عکس شماره ده ⇩
عکس جاذبه های توریستی آنکارا پایتخت وسیع کشور ترکیه

موزه مردم شناسی از اولین موزه هایی است که در دوره جمهوریت ساخته شده


موزه مردم شناسی از اولین موزه هایی است که در دوره جمهوریت ساخته شده. این موزه هم اینک از ده سالن، یک کتابخانه، یک آرشیو، مخازن و قسمت ویژه امور اداری تشکیل شده است. در یکی از سالن ها در ورودی موزه، محل دفن آتاتورک دیده می شود. عناوین تالارهای دیگر موزه عبارتند از: سالن البسه و اکسسوری، سالن گلدوزی ها و کار دستی ها، سالن پارچه ها و غیره.

* شهربازی شگفت انگیز آنکارا از خوب ترین های جهان است

عکس شماره 11 ⇩
عکس جاذبه های توریستی آنکارا پایتخت وسیع کشور ترکیه

مساحت کل آنکاپارک آنکارا 1200000 مترمربع است


مساحت کل آنکاپارک آنکارا 1200000 مترمربع است و 100000مترمربع آن بدست اسباب بازیهای گوناگون اشغال شده است. پارک شامل 1217 اسباب بازی کوچک و بزرگ است البته برای استفاده چهارفصل از این تمیز، بعضی از اسباب بازی ها در زیر ده چادری که برای این اسباب بازی ها انتخاب شده، قرار دارند. به زودی بزرگترین باغ وحش خاورمیانه در آنکاپارک افتتاح خواهدشد که تجهیز شده به بیمارستان جانداران هم است.

در شهربازی بزرگ آنکارا ترن هوایی به طول 870 متر و ارتفاغ 35 متر یافت می شود که یکی از مهیج ترین ترن های هوایی جهان است. همچنین چرخ و فلک آن یکی از بزرگترین چرخ و فلک های جهان است. مجسمه های مصرف شده در این پارک خیلی قشنگ و غول پیکر هستند. مجسمه غول پیکر دایناسور آنکاپارک آنکارا، با 70 متر بلندی در کتاب گینس (رکوردهای جهانی) به ثبت رسیده است. این پارک از جاهای تماشایی کشور ترکیه است که نگاهی به آن، فراموش نشدنی خواهدبود.

دلواپس تردد در این شهربازی بزرگ آنکارا نباشید. ابزار انتقال عمومی شما را در پارک می چرخانند و قادر هستید در جوار اسباب بازی یا محل دلخواه تان پیاده شوید. پارکینگ شهربازی هم در خدمت بازدیدکنندگان است.

* پارک جنگلی آتاتورک آنکارا

عکس شماره 12 ⇩
عکس جاذبه های توریستی آنکارا پایتخت وسیع کشور ترکیه

کشور ترکیه با داشتن آب و هوای مرطوب و طبیعت زیبا و هوای سلامت از جنگلهای بسیار خوشگلی برخوردار است

کشور ترکیه با داشتن آب و هوای مرطوب و طبیعت زیبا و هوای سلامت از جنگلهای بسیار خوشگلی برخوردار است.

پارک جنگلی آتاتورک، یکی از مراکز تفریحی بسیار مهم در آنکارا به حساب مییاید و دارای باغ وحش، چایخانه و مکانهایی برای پیک نیک است و محصولات جور وا جوری هم در این پارک کشور ترکیه میسازد.

بسیاری از تفریحات آنکارا در حومه شهر قرار دارد و ابزار نقلیه عمومی برای دسترسی به آن ها یافت می شود. برای این پارک اتوبوس مسافربری، مینی بوس و قطار یافت می شود.

از دیگر جاهای تماشایی می توان موزه جنگ آزادی، موزه جمهوری، موزه تاریخ طبیعی، موزه محیط باز لکوموتیو، موزه هواشناسی، موزه اسباب بازی، موزه زراعت، مسجد حاجی بایرام، مسجد اصلان خانه، مسجد اهلی اولان، مسجد علاالدین، مسجد ینی جناب احمد و مسجد کجاتپه را نام برد.

مراکز خرید

عکس شماره 13 ⇩
عکس جاذبه های توریستی آنکارا پایتخت وسیع کشور ترکیه

یکی از اصلیترین قسمتهای مسافرت به آنکارا سرزدن به مراکز خرید است

یکی از اصلیترین قسمتهای مسافرت به آنکارا سرزدن به مراکز خرید است و توریستان برای تهیه سوغات و سرگرمی هم که شده سری به بازار ها و مراکز خرید شهر می زنند. مراکز تجاری آنکارا در کشور ترکیه سرشناس بوده و شماری از توریستان تنها جهت تجارت و خرید از این مراکز تجاری به آنکارا مسافرت میکنند.

بازدیدکنندگان از این شهر معمولا می خواهند از مغازه های کهنه در چیکریکچیلار یوکوشو نزدیک به اولوس دیدن کنند. خیابون مسگران یا باکیرجیلار چارشیسی محبوبیت ویژه ای دارد و بسیاری از اشیای باحال کهنه و تازه را، افزون بر اشیای مسی، می توان در اینجا یافت، مثل جواهرات، قالی، لباس، عتیقه جات و کارهای سوزن دوزی شده و غیره. با رفتن به بالای تپه به طرف دروازه ارگ، قادر هستید مغازه های باحال بسیاری را نگاه بکنید که ادویه ها، مویه های خشکانده شده، آجیل و هر نوع کالا دیگری را به فروش میرسانند.

اینجا کلکسیونی بزرگ و بسیار تازه است. مراکز خرید نوین بیشتر در کیزبلای و در خیابون تونالی هیلمی واقع در چانکایا وجود دارند. این منطقه شامل بازار نوین کاروم و همچنین برج آتاکوله در چان کایا است. از بالای آناکوله در بلندی 125 متری، منظره باشکوهی روی تمام شهر یافت می شود. غذاخوری چرخانی هم یافت می شود که در آن می توان به شکل خلاص تری از کل منظره خوشی برد. گالریا در اومیت کوی، مرکز بیل کنت، آرمادا در سوگوت اوزو، میگروس آک کپرو و کارفور در باتی کنت سایر مجالها برای یک خرید نوین هستند.

انتقال

عکس شماره 14 ⇩
عکس جاذبه های توریستی آنکارا پایتخت وسیع کشور ترکیه

فرودگاه جهانی آنکارا در 35 کیلو متری شمال این شهر واقع شده


فرودگاه جهانی آنکارا در 35 کیلو متری شمال این شهر واقع شده که قادر هستید با قطار به این فرودگاه رفت و آمد کنید. انتقال عمومی در این شهر مبتنی بر تاکسی خصوصی، اتوبوس مسافربری و مترو است. مترو وسیله ای است که شما قادر هستید با آن به اغلب نقاط شهر سریعا مسافرت کنید. وسیله دیگر اتوبوس مسافربری بوده و شما قادر هستید از ایستگاه های اتوبوس مسافربری برای دستیابی به مرکز شهر بهره گرفته و از ایستگاه اصلی به تمام مراکز تماشایی که در 5 کیلو متری جنوب غربی شهر قرار گرفته، مسافرت کنید.

وسیله دیگر تاکسی است. تاکسی های این شهر تماما به رنگ زردرنگ بوده و محاسبه قیمت اجاره با بهره گیری از تاکسی متر انجام می گیرد. قیمت نخستین تاکسی متر در بدو وارد شدن با وسیله حدود 2 دلار است و پس از طی یک جاده ده کیلو متری حدود 20 الی 30 دلار بنا بر اوضاع راهبندان باید پرداخت کرد. این تاکسی ها تنها به صورت خصوصی مسافر سوار میکنند.

هتل های آنکارا
هتل های آنکارا شروطی و امکانات متفاوتی دارند. هر کدامین از هتل های 3 ستاره آنکارا، هتل های 4 ستاره آنکار و هتل های 5 ستاره آنکارا از نظر قیمت و امکانان بسیار اختلاف دارند. خوب ترین هتل های آنکارا، هتل های پنج ستاره آنکاراست. در این هتل ها شما قادر هستید از امکاناتی نظیر استخر، حمام ترکی، باشگاه پرورش اندام و... برخوردار باشید.

آنچه هتل های آنکارا کشور ترکیه را برجسته می کند، رفتار شایسته کارکنان هتل هاست، البته قیمت هتل های آنکارا هم در ارتباط با سایر شهر های توریستی دیگر معقولتر است. اما آن چه را که در رابطه با هتل ها باید بدانید این است که این هتل ها دو دسته اند:

* هتل های سه ستاره

اوزیلهان، گولد هتل، هتل بویوک ارشان، هتل سیمن (Segmen)، هتل الیت

عکس شماره 15 ⇩
عکس جاذبه های توریستی آنکارا پایتخت وسیع کشور ترکیه

هتل های سه ستاره

* هتل های چهار ستاره
ایوب اوغلو، دیوان، رمادا، هاستون، Best، نوا پالاس، آلدینو، تونالی، میداس، آنکارا هیلتون واقع در نزدیکی کیزیلای، هتل ددمان آنکارا (Dedeman)

عکس شماره شانزده ⇩
عکس جاذبه های توریستی آنکارا پایتخت وسیع کشور ترکیه

هتل های چهار ستاره


* هتل های پنج ستاره
آنکارا هیلتون واقع در کاواکلیدره (نزدیک سفارت ایالات متحده)، گرند ریکسوس، شرایتون، کراون پلازا (از سفارت دوره ولی چسبیده به پاساژ آنکامال و ایستگاه مترو)، مگارزیدنس

عکس شماره 17 ⇩
عکس جاذبه های توریستی آنکارا پایتخت وسیع کشور ترکیه
هتل های پنج ستاره آنکارا

**************************************

مسئول متن : شاهرخ ت.

جهانگردی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

چنان کرشمه ساقی دلم ز دست ببرد ««« »»» که با کسی دگرم نيست برگ گفت و شنيداماکن توریستی آنکارا پایتخت وسیع کشور ترکیه (17 عکس)


TT / 693 --- TP / 34%

گردآوری شده توسط : شاهرخ ت.
تاریخ گردآوری : 2018-04-11
در دسته بندی : آنکارا
برچسب ها : پهناور , پایتخت , ترکیه , جاذبه های توریستی

مطالب مرتبط

نظرات

لطفا نظرات خود را در مورد فیلم و مطلب بالا بنویسید :