ضبط و امحا ۱۹۰۰ قلم قلیان در شهرستان خرم آباد

ضبط و امحا ۱۹۰۰ قلم قلیان در شهرستان خرم آباد

سرپرست مرکز بهداشت خرم‌آباد با بیان اینکه در مرحله نخست جمع‌آوری قلیان در شهرستان خرم‌آباد ۱۹۰۰ قلم قلیان ضبط و امحا شده است گفت: در مرحله دوم اماکن عرضه‌ قلیان پلمب می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم آباد، محمد بیرانوند شامگاه چهارشنبه در جمع خبرنگاران این شهرستان در جمع خبرنگاران به اجرای مرحله اول طرح جمع آوری قلیان از مراکز عرضه قلیان اشاره کرد و اظهاراداشت: هزار و 900 قلم قلیان امروز از مراکز عرضه قلیان در خرم آباد ضبط و امحا شد.

وی افزود: این تعداد قلیان پس از جمع آوری با دستور مقامات قضایی و با همکاری مرکز بهداشت خرم آباد و اداره اماکن نیروی انتظامی این شهرستان در سایت دفن زباله های شهر خرم آباد امحا شد.

سرپرست مرکز بهداشت خرم آباد بابیان اینکه استعمال تنباکو به وسیله قلیان مضرات بسیاری برای بدن دارد، عنوان کرد: ازآنجاکه اثرات منفی قلیان چندین برابر سیگار است، مبارزه باعرضه قلیان در سطح امان عمومی امری ضروری است بنابراین باید تلاش شود تا فرهنگ استفاده از قلیان که در میان برخی خانواده ها وجود دارد از بین برود.

وی مشتریان قلیان در اماکن عمومی را بیشتر قشر جوان دانست و گفت: عوارض مخرب قلیان بر سلامت انسان بر کسی پوشیده نیست و عرضه آن همه اماکن عمومی ممنوع است به طوری که تاکنون هیچ مجوزی به عنوان مرکز عرضه قلیان توسط مرکز بهداشت تأیید نشده است و نمی شود.

بیرانوند بابیان اینکه با مراکز عرضه قلیان برخورد قانونی می شود، افزود: متأسفانه قلیان جزی از خدمات ثابت رستوران ها به ویژه رستوران های سنتی شده است که مرکز بهداشت خرم آباد عمده این قلیان ها را از رستوران ها جمع آوری و امحا کرده است.

وی با اشاره به اینکه فاز دوم برنامه جمع آوری قلیان در سطح شهرستان خرم آباد از چند روز آینده آغاز می شود، عنوان کرد: در این فاز اماکنی که در آن ها قلیان باشد علاوه بر ضبط قلیان ها جریمه مالی نیز اعمال می شود از طرفی متصدیان اماکنی که برای چندمین بار اقدام به عرضه قلیان پلمب و تعطیل خواهند شد.

**************

نگارنده : افسانه ا.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

آبرو می‌رود ای ابر خطاپوش ببار ««« »»» که به ديوان عمل نامه سياه آمده‌ايمضبط و امحا ۱۹۰۰ قلم قلیان در شهرستان خرم آباد


TT / 0 --- TP / 0%

گردآوری شده توسط : افسانه ا.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : استان ها
برچسب ها : قلیان , امحا

مطالب مرتبط