امروز تمدن اسلامی از نفاق رنج می برد

امروز تمدن اسلامی از نفاق رنج می برد

راویل عین الدین در پیامی به همایش وحدت اسلامی مسکو گفت: امروز تمدن اسلامی از نفاق رنج می‌برد و این نتیجه ساده انگاری ماست.

به گزارش سرویس نگاه کن الملل خبرگزاری «حوزه»، "راویل عین الدین" رئیس شورای مفتیان روسیه که به دلیل مریضی قادر نبود در همایش نگاه کن المللی"وحدت اسلامی-وحدت مسلمین: مبنای مکالمه" که در مسکو به انجام رسانده شد، حضور یابد، پیامی به این نشست ارسال کرد. این پیام توسط "دمیر محی الدینوف" معاون ایشان قرائت شد. این پیام به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

در قرآن نقل شده است شما خوب ترین امت من هستید که جهت خیر منتقل کردن به بشر آمده اید من به شما پیشنهاد امر به معروف و نهی از منکر کرده ام. همچنین در قرآن نقل شده که از همدیگر طلاق نگیرید. وحدت امت اسلامی یکی از خوشگل ترین اموری است که خدای متعال به آن دستور داده است.

امروز تمدن اسلامی از نفاق رنج می برد و این نتیجه ساده انگاری ماست، ما از فرمان خدا لغزش کرده ایم.

وحدت مسلمانان باید در کنار وحدت نگاه کن مذاهب آن باشد ، وحدت مسلمانان هیچ رابطه ای با کسانی که نفاق می اندازد ، ندارد.

ما باید خودمان هماهنگ باشیم ساختار محکمی داشته باشیم و از وحدت پیروی کنیم و در جهت اشاعه فرمان های خداوند تلاش کنیم، ایجاد وحدت نگاه کن مسلمانان نیاز به تلاش دارد.

بایستی با درک درگیریهایی که در برابر امت اسلامی قرار دارد در جهت وحدت و انسجام امت اسلامی بیشتر از همیشه تلاش کنیم و گام برداریم این فقط با اراده الهی که داریم امکان پذیر است. ما با برگزاری این همایش در این جهت گام بر می داریم؛ گامی در جهت همدردی، صلح، وحدت و همسوئی.

ما شاد هستیم که روابط چند ساله با گردهمایی جهانی تقریب مذاهب اسلامی داریم. آیت الله اراکی فردی بسیار قدرتمند و با مسئولیت می باشد که قادر هستم ایشان را دوست روسیه آگاهی بدارم. من افتخار می کنم که با ایشان همکاری صمیمانه داریم و این همکاری صمیمانه باعث شده که این همایش را با مدد هم تشکیل دهیم و امیدواریم که در آینده بیشتر از این همکاری ها داشته باشیم.

در آخر آرزوی صلح، آرامش، بهروزی و وحدت برای همه امت اسلام دارم.

---براى بالا بردن سطح کيفى، لطفا نظرات سازنده خود را در انتهاى صفحه براى ما بفرستيد---

تهیه از : ارژنگ ک.

حوزه در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

به دور لاله دماغ مرا علاج کنيد ««« »»» گر از ميانه بزم طرب کناره کنمامروز تمدن اسلامی از نفاق رنج می برد


TT / 57 --- TP / 15%

گردآوری شده توسط : ارژنگ ک.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : حوزه
برچسب ها : تمدن , نفاق

مطالب مرتبط