امسال پالایشگاه ستاره خلیج فارس را به تولید بنزین می رسانیم

امسال پالایشگاه ستاره خلیج فارس را به تولید بنزین می رسانیم

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) گفت: امسال با برنامه ریزی که صورت گرفته پالایشگاه ستاره خلیج فارس را به تولید بنزین منتقل میکنیم.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد به نقل از روابط عمومی قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص)، عبادالله عبداللهی در حاشیه مهمانی بهره برداری از واحد تقطیر فاز اول پالایشگاه ستاره خلیج فارس در جمع خبرنگاران بیان کرد: با بهره برداری از واحد تقطیر، فاز اول پالایشگاه با تولید روزانه ١٢ میلیون لیتر بنزین تا پایان امسال به بهره برداری می رسد.
وی اضافه کرد: فاز اول پالایشگاه ستاره خلیج فارس شامل یوتیلیتی، واحدهای فرآیندی، مشعل، فصل مشترک و مخازن است که ٧٦ درصد از کل پالایشگاه را به خود اختصاص داده است.
به نقل کرده وی، فاز اول پالایشگاه ستاره خلیج فارس توانایی فرآورش روزانه ١٢٠ هزار بشکه میعانات گازی و تولید روزانه ١٢ میلیون لیتر بنزین یورو ٤، ٤,٥ میلیون لیتر گازوییل یورو ٤ و یک میلیون لیتر نفت سفید یورو ٤ و یک میلیون و ٣٠٠ هزار لیتر گاز مایع یورو ٤ را دارد.
عبداللهی اعلام کرد: با افتتاح فاز اول پالایشگاه ستاره خلیج فارس با ظرفیت پالایش ١٢٠ هزار بشکه میعانات گازی در روز تا پایان امسال شاهد قطع کامل واردات بنزین به کشور خواهیم بود.
وی گفت: فازهای ٢ و ٣ پالایشگاه ستاره خلیج فارس هر کدام به فاصله ٦ ماه بعد از فاز اول وارد مدار تولید می شود که طبق برنامه ریزی با تامین بموقع مالی، کل پالایشگاه با ظرفیت پالایش ٣٦٠ هزار بشکه میعانات گازی در روز به عنوان سومین پالایشگاه کشور و با ظرفیت تولید ٣٦ میلیون لیتر بنزین با کیفیت یورو ٤ و یورو ٥ به عنوان بزرگترین پالایشگاه تولید بنزین کشور تا پایان سال ٩٦ به بهره برداری کامل می رسد.
واحد تقطیر پالایشگاه ستاره خلیج فارس ظرفیت پالایش روزانه ١٢٠ هزار بشکه میعانات گازی، تولید روزانه بنزین یورو ٤ با ظرفیت ١٢ میلیون لیتر، تولید اولیه روزانه چهار میلیون و ٥٠٠ هزار لیتر گازوئیل، تولید اولیه یک میلیون لیتر نفت سفید و تولید اولیه روزانه ٣٠٠ تن گاز مایع (ال‎پی‎جی) دارد.
پالایشگاه میعانات گازی ستاره خلیج فارس، متعلق به شرکت نفت ستاره خلیج فارس، نخستین پالایشگاه در حال ساخت کشور است که از خوراک میعانات گازی بهره میگیرد.
این پالایشگاه با ظرفیت پالایش ٣٦٠ هزار بشکه در روز سومین پالایشگاه و با ظرفیت تولید ٣٦ میلیون لیتر بنزین با کیفیت یورو ٤ و ٥، بزرگترین پالایشگاه تولید بنزین کشور حساب میشود که معادل ٥٥ درصد مجموع تولید دیگر پالایشگاه‎های کشور، بنزین تولید می کند و با تکمیل همه فازهای آن مجموع تولید بنزین کشور به بیش از ١٠٠ میلیون لیتر خواهد رسید.

_______________________________

تهیه و تدوین : مرجان و.

اقتصادی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

ملک اين مزرعه دانی که ثباتی ندهد ««« »»» آتشی از جگر جام در املاک اندازامسال پالایشگاه ستاره خلیج فارس را به تولید بنزین می رسانیم


TT / 32 --- TP / 7%

گردآوری شده توسط : مرجان و.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : بنزین
برچسب ها : امسال , خلیج , پالایشگاه

مطالب مرتبط