اموزش بهره گیری از اینترنت موبایل در رایانه (2 عکس)

آموزش استفاده از اینترنت گوشی در کامپیوتر

تصویر شماره 1 ⇩

تدریس استفاده از اینترنت گوشی در کامپیوتر

هات‌اسپات وای‌ فای

اشتراک‌گذاری اینترنت گوشی از طریق وای‌ فای, یکی از مرسوم‌ترین و محبوب ترین راه های بهره گیری از آن روی رایانه هست. در این صورت, موبایل شما یک شبکه‌ وای‌ فای بوجود آورده و عملا مانند یک روتر, پلی بین شبکه‌ گوشی ای و آن شبکه برقرار می کند تا داده‌ها از این جاده منتقل شوند.

برای راه‌اندازی این سیستم که به آن هات‌اسپات «Hotspot» هم ذکر میشود, پس از اطمینان از فعال بودن اینترنت گوشیتان, به تنظیمات اصلی گوشی بروید. در گوشی‌های اندرویدی میبایست از قسمت اتصالات «Connections» روی انتخاب‌ای بنام هات‌اسپات موبایل «Mobile hotspot and tethering» یا مانند آن بزنید تا وارد پارت ایجاد شبکه‌ وای‌فای و فعالسازی آن شوید. در iPhone مستقیما انتخاب‌ای بنام هات‌اسپات شخصی «Personal Hotspot» در تنظیمات وجود دارد.

در این پارت قادر می باشید اسم و رمز عبوری را برای شبکه‌ وای‌فای‌تان‌ بر گزینید. دقت کنید نوع پروتکل را از WPA2 PSK عوض نکنید, زیرا امن‌ترین پروتکل هست. اضافه بر این, بعضی از انواع مختلف گوشی‌های اندرویدی تنظیمات زیاد تری مانند انتخاب کانال یا پنهان‌سازی اسم شبکه را هم در اختیار کاربران می گذارند.

پس از ایجاد و روشن کردن هات‌اسپات روی گوشی, شبکه‌ وای‌فای به وجود آمده را در فهرست شبکه‌ها در لپ‌تاپ یا رایانه تان نگاه میکنید و با وارد کردن رمز گذر قادر می باشید به آن متصل شوید. هنگامی که یک یا چندین سیستم به هات‌ اسپات ساخته‌شده متصل شوند, روی گوشی‌تان شمار این دستگاه‌ها نگاشته می شود تا متوجه شوید در حال آماده چندین سیستم به هات‌اسپات شما وصل شده‌اند.

در بعضی گوشی‌های اندرویدی توانایی اجازه به دستگاه‌های ویژه هم تعبیه شده و بقیه حتی با داشتن رمز گذر هم امکان اتصال را نخواهند داشت.به این نکته‌ هم توجه کرده باشید که فعال بودن هات‌اسپات, مصرف باتری گوشی‌ را بی اندازه بالا میبرد و اگه هم گوشی‌تان حسابی داغ شد, حیرت نکنید! پس زمانی که با آن کاری ندارید, حتما هات‌اسپات را خاموش کنید.

تصویر شماره 2 ⇩
تصویر تدریس استفاده از اینترنت گوشی در کامپیوتر

اتصال فیزیکی

اگه تلفن همراه‌تان را به رایانه متصل میکنید, قادر می باشید از طریق همان کابل USB, اینترنتش را هم با رایانه به اشتراک بگذارید. این‌ نوع اشتراک‌گذاری به ویژه برای رایانه هایی که امکان اتصال به وای‌فای را ندارند, خیلی کاربردی خواهد بود.

امکان می دارد در نگاه نخست, اشتراک اینترنت از طریق USB به عقیده پیچیده بیاید, اما در عمل این راحت‌ترین راه جابجایی اینترنت موبایل به رایانه حساب میشود. کافی هست در همان تنظیمات اتصالات,‌ تیک فعالسازی USB tethering را بزنید و گوشی‌تان را با کابل به رایانه متصل کنید. حال در قسمت «Network Connections» آداپتور تازه ای بارز میشود که در زیر آن «Remote NDIS based Internet» نگاشته شده هست.

اگه از این آداپتور برای اتصال به اینترنت بهره گیری کنید «که اگه به هیچ آداپتور دیگری متصل نباشید, به‌صورت خودکار صورت میگیرد», عملا به اینترنت گوشیتان متصل هستید. اشتراک‌گذاری اینترنت iPhone از راه USB هم دقیقا بدین شکل و تنها با فعال بودن Personal Hotspot و اتصال کابل امکان می دارد.

تنها فرق این هست که توصیف آداپتور, Apple Mobile Device Ethernet خواهد بود.اشتراک‌گذاری اینترنت به مدد کابل USB سرعت بالایی دارد و امتیاز دیگر آن هم این هست که هنگام بهره گیری دلواپس خالی‌ شدن باتری گوشی‌تان نخواهید بود!

اینترنت بلوتوثی

شاید تا اکنون به این فکر نمیکردید که می توان اینترنت موبایل را از طریق بلوتوث هم به اشتراک گذاشت! اما اگه به هر دلیل میخواهید عوض وای‌فای, از بلوتوث لپ‌تاپ برای دریافت اینترنت از گوشی‌تان بهره گیری کنید, قادر هستید از این طریق استفاده بکنید.

اشتراک‌گذاری اینترنت گوشی از طریق بلوتوث کمی پیچیده‌تر از دو راهکار سابق هست. برای این‌ کار, آغاز در قسمت اتصالات تیک بلوتوث tethering را می گذارید. بعد از آن با فعالسازی بلوتوث لپ‌تاپ‌ و گذاردن موبایل در حالت discoverable, به قسمت Devices & Printers در بازرسی پنل بروید. حال دکمه‌ افزودن یک سیستم «Add a Device» را زده و با انتخاب گوشی‌تان, مراحل pairing را به انجام رسانید تا لپ‌تاپ و گوشی‌تان pair شوند.

بعد از این مرحله و در همان قسمت Devices & Printers, روی آیکون گوشی‌تان کلیک راست کنید و از منوی Connect using, انتخاب‌ Access Point را بر گزینید. با اینکار, لپ‌تاپ‌تان از اتصال بلوتوث با گوشی برای اتصال به اینترنت بهره گیری خواهد کرد. درباره گوشی‌های iPhone هم دقیقا مراحل بدین شکل صورت خواهد گرفت.

شایان توجه هست, سرعت اشتراک‌گذاری بلوتوثی از هر دو حالت وای‌فای و کابل USB کندتر هست و گرچه گرفتاری زیاد تری هم دارد! پس استفاده از آن تنها در موقعیتی که هیچ‌‌کدام از دو حالت سابق جواب ندهد, توجیه دارد.

بی‌ موبایل!

اگه از آنتن‌دهی و سرعت اینترنت همراه در منطقه‌تان خوشنود هستید و میخواهید از آن روی لپ‌تاپ یا رایانه تان سودمند بشوید, احتیاجی نمی باشد حتما از گوشی‌تان برای اینکار مدد بگیرید. مودم‌های نسل سوم و چهارم قادر می باشند همین کار را با یک سیمکارت و بی نیاز از گوشی به انجام رسانند. امتیاز اصلی اینکار؟ خرج‌ خرید و استهلاک مودم به مراتب پایین‌تر از یک گوشی هوشمند سطح بالاست!

مودم‌های وای‌فای یا USB نسل سوم را قادر می باشید در مارک‌های مختلف از بازار آماده کنید و با گذاردن یک سیمکارت در انها, اینترنت گوشی ای را روی رایانه یا لپ‌تاپ‌ داشته باشید. مودم‌های وای‌فای, کارکردی مانند روترهای ADSL دارند و با منظم شبکه‌ وای‌فای روی انها, دستگاه‌ها به آن متصل میشود. مودم‌های USB کمی خاص‌تر هستند و با اتصال به پورت USB «مانند یک فلش», اینترنت سیمکارت را در اختیار آن رایانه یا لپ‌تاپ می گذارند.

برای استفاده از اینترنت 4G روی دستگاه‌های مختلف هم قادر می باشید از مودم‌های TD-LTE بهره گیری کنید که گرچه میبایست غیر از آن, سیمکارت‌ ویژه این فناوری را هم آماده کنید و با خرید بسته‌های اینترنت روی آن, اشتراک‌گذاری اینترنت نسل چهارم را آزمایید.

- نظرات شما مايه دلگرمى ماست -

گردآوری توسط : پگاه د.

تبلت و موبایل در بخش آموزش و ترفند سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

آن چنان در هوای خاک درش ««« »»» می‌رود آب ديده‌ام که مپرساموزش بهره گیری از اینترنت موبایل در رایانه (2 عکس)


TT / 226 --- TP / 23%

گردآوری شده توسط : پگاه د.
تاریخ گردآوری : 2018-01-23
در دسته بندی : گوشی
برچسب ها : اینترنت

مطالب مرتبط

نظرات

لطفا نظرات خود را در مورد فیلم و مطلب بالا بنویسید :