اموزش افت مصرف باتری موبایلهای اندرویدی

آموزش کاهش مصرف باتری گوشی های اندرویدی

عکس اموزش کاهش مصرف باتری گوشی های اندرویدی

اموزش کاهش مصرف باتری گوشی های اندرویدی 

گوشی های اندرویدی باتری بسیار زیادی به کار میبرند و این مورد برای گوگل اندروید یک نقطه ضعف بزرگ در بازار تلقی میشود. به گوشی های هوشمند ما روزانه تواناییهای بیشماری اضافه میشود و توانمند تر می شوند. ما از این دستگاه ها برای گوش دادن به موزیک، بازی کردن با انواع مختلف بازی ها و خواندن ایمیل های شخصی و کاری بهره میگیریم.

فعالیت های دیگری مثل وب‌گردی و بهره گیری از رسانه های آنلاین هم از طریق بهره گیری از این دستگاه های هوشمند امکان می دارد. حالا که فناوری «حقیقت مجازی» محور توجه همگان شده است، شما قادر هستید حتی در صورتیکه در خانه تان روی مبل لم داده اید، یک دنیای کاملا متفاوت را آزمایید و از آن صفا بکنید. در این صورت خیلی کمتر امکان می دارد

موقعیتی اتفاق بیافتد که شما ناگزیر باشید حتی یک تماس تلفنی برقرار کنید. اما یکی از جنبه های تلفن های هوشمند که متاسفانه بهبود چندانی نداشته، باتری آن است.برای این که زمان زیادی را صرف شارژ کردن باتری تان نکنید ناگزیر هستید تلفن همراهی تهیه بکنید که باتری بزرگی دارد یا توانایی شارژ شدن باتری اش بیشتر از دیگر گوشی هاست.

البته راه هایی هم وجود دارد که شما قادر هستید بنا بر آن ها زمان زیاد تری از تلفن همراهتان بهره گیرید. مسلما این شیوه ها قادر نیستند عمر باتری شما را دو یا سه برابر کنند، اما با یادگیری این شیوه ها وقتی که به تلفن همراهتان احتیاج دارید، با یک باتری خاتمه یافته مواجه نخواهید شد.

اپلیکیشن هایی که باتری شما را می خورند

بحثی که موجب می شود گوشی های هوشمند بسیار خوب و کارآمد باشند این است که قادر هستید برای هر منظور و هدفی یک اپلیکیشن مرتبط دانلود کرده و بهره گیرید. اما از میان این اپلیکیشن ها امکان می دارد شماری موجود موجود باشند که باتری زیاد تری به کار برند.

شما قادر هستید به منوی تنظیمات تلفن همراهتان بروید و بخش باتری را نگاه بکنید تا متوجه شوید اپلیکیشن ها ی گوناگون چه مقدار باتری شما را به کار میبرند. البته اپلیکیشنی که بیشتر بهره میگیرید حتماً در صدر این لیست واقع خواهد بود. اگه متوجه شدید که اپلیکیشنی بیش از اندازه در حال بهره گیری از باتری شما است، بهتر است آن را کاملا از روی موبایلتان کنار زنید.

معضل این اپلیکیشن ها معمولا با بروزرسانی های بعدی حل می شود و شما قادر هستید وقتی آپدیت بعدی این اپلیکیشن عرضه شد، مجدداً آن را دانلود کرده و نصب کنید.اپلیکیشن هایی روی گوشی شما وجود دارند که به موقعیت جاای شما دسترسی دارند. استفاده مستمر از GPS توسط این برنامه ها موجب مصرف بیش از اندازه باتری می شود.

برای وارسی این موضوع قادر هستید به تنظیمات رفته و بخش Location را بینید. در این بخش قادر هستید لیست اپلیکیشن هایی که از GPS بهره میگیرند را نگاه بکنید. قادر هستید با گشودن هرکدام از این اپلیکیشن ها، جزییات و مقدار مصرف آن ها را بینید.

اگه مقدار مصرف باتری اپلیکیشنی زیاد بود، قادر هستید دسترسی موقعیت جاای آن را قطع کنید. اگه استفاده ویژه ای از خصوصیت GPS ندارید، بهتر است حتی آن را هم خاموش کنید. GPS را در اکثر تلفن های هوشمند در منوی دسترسی با سرعت به تنظیمات خواهید یافت. اگه می خواهید از Google Maps بهره گیرید، قادر هستید آن را به سادگی روشن کرده و پس از به پایان رسانده شدن کارتان مجدداً خاموشش کنید.

یکی دیگر از دلایلی که موجب به پایان رسانده شدن ذخیره باتری می شود، استفاده مستمر از ویجت ها است. بهره گیری از ویجت ها برای کاربران بسیار راحت و بی گرفتاری است اما وقتی تعداد زیادی از آن ها فعال باشند امکان می دارد انرژی زیادی از باتری را به کار برند. پس اگه ویجتی در گوشی یا تبلت شما وجود دارد که احتیاج مبرمی به آن ندارید، بهتر است آن را غیرفعال کنید.

وضعیت Power Saving

تمام گوشی های هوشمند اندرویدی دارای توانایی ای به نام وضعیت Power Saving می باشند. فعال کردن این وضعیت موجب کاهش فهالیت های پشت پرده می شود. Power Saving جلوه های مخصوص پویانمایی ای را قطع می کند، خدمات مکان پیدا کنی را غیرفعال می سازد و نور صفحه اکران را هم کم میکند. این اقدامات در جهت استفاده بهینه از انرژی باقیمانده باتری

انجام میشود. این وضعیت معمولا وقتی که سطح ذخیره باتری به ۱۵% می رسد به صورت خودکار فعال می شود. اما اگه حالتی برای شما اتفاق بیافتد که باتری موبایلتان به سرعت در حال تخلیه انرژی باشد و نتوانید آن را به شارژر وصل کنید، قادر هستید به منوی تنظیمات رفته، این حالت را یافته و آن را فعال کنید.

بعضی کمپانیهای معمار مثل شرکت سامسونگ، هوآوی و دیگر شرکت ها، وضعیت دیگری هم به نام Ultra Power Saving در منوی تنظیمات موبایلهایشان گذاشته اند که به معنی حالت ذخیره انرژی در سطح بالاتری است. این وضعیت به این معنی است که با فعال کردنش، گوشی شما عملا به یک گوشی کاملا ساده مبدل میشود

که فقط قادر هستید با آن تماس تلفنی برقرار کنید و SMS گیرید. اگه در حالتی هستید که سطح شارژ موبایلتان بسیار پایین است و در عین حال باید تماس تلفنی اصلی ای برقرار کنید، این وضعیت بسیار به شما یاری خواهد رساند.

تنظیمات صفحه اکران

اکثر گوشی های هوشمند دارای توانایی ای بنام تنظیم نور صفحه بصورت خودکار می باشند. همان گونه که از نام این وضعیت برمی آید، نور صفحه را بنا بر نور محیط پیرامون و توسط سنسور های روی صفحه اکران، تنظیم می کند. اگه می خواهید مصرف باتری موبایلتان را کمتر کنید، تنظیم دستی نور صفحه اکران و گذاشتن آن روی دست کم، قادر هست به شما کمک شایانی کند. حتی وقتی که باتری گوشی کاملا شارژ شده است هم بهتر است نور صفحه را در حد میانگین گذارید.

برای این که انرژی باتری شما هدر نرود، یک کار دیگر هم قادر هستید به انجام رسانید و آن هم در مورد نور صفحه در حالتی است که از آن بهره نمیگیرید. همیشه وقتی گوشی را بی خیال میشوید، چند ثانیه ای طول می کشد تا نور صفحه کاملا خاموش شود. بهتر است این فاصله وقتی را به دست کم ( مثلا ۱۰ ثانیه) منتقل بکنید. قادر هستید در بخش تنظیمات صفحه اکران، این وضعیت را مدیریت کنید.

نگهداری فیزیکی از باتری

اکثر تولید کنندگان گوشی های هوشمند ادعا می کنند باتری هایی که میسازند، طول عمر بالایی دارند اما به مرور متوجه می شوید که عملکرد باتری دستگاه شما روزانه کمتر می شود. اگه شروط نگهداری از باتری خوب نباشد، سرعت این روند ازدیاد پیدا میکند. تحقیقات نمایان میکند که تفاوتی ندارد تلفن شما در حال استفاده باشد یا نه.

اگه دستگاه حرارت داده شود، عمر باتری آن کاهش مییابد. برای بهبود شروط نگهداری از باتری کافی است حواستان را جمع کنید تا در روزهای گرم و آفتابی، گوشی را روی داشبورد ماشی نگذارید.وقتی از گوشی بهره میگیرید، متوجه می شوید که دمای آن زیاد شده و حرارت داده شده است. مخصوصا اگه یک بازی با گرافیک سنگین به انجام رسانید،

نگاه میکنید که گوشی چه مقدار در دستان شما گرم و اذیت کننده شده است. در این زمان بهتر است برنامه مورد استفاده تان را ببنیدید و گوشی را ول کنید تا خوابد و سرد شود. قادر هستید حتی گوشی را خاموش کنید تا سرعت انجام این پروسه ازدیاد یابد.

بسیاری از کاربران در دسته ۱۰-۹۰ قرار دارند. یعنی باتری دستگاهشان را بیش از ۹۰% شارژ نمی کنند و البته اجازه نمی دهند شارژ آن به کمتر از ۱۰% برسد. بعضی تحقیقات نمایان کرده است ۴۰-۸۰ گزینه خوب تری است با این که کاربران قادر نیستند همیشه از این راه حل بهره گیرند و وقتی سطح شارژ باتریشان به ۴۰% رسید، ان را شارژ کنند. اما به هر حال بهتر است دست کم یکبار هر سه ماه اجازه دهید شارژ باتری کاملا خالی شود و مجدداً آن را شارژ کنید.

اپلیکیشن هایی که به طول عمر باتری یاری میرسانند

امکان می دارد شما اندیشید که اپلیکیشن های زیادی باید دانلود کنید تا به عمر باتریتان اضافه شود اما بهتر است بدانید که تنها تعداد اندکی از این برنامه ها حقیقتا کاربردی و سودمند می باشند.Greenify به شما یاری میرساند اپلیکیشن هایی که شارژ زیادی از باتری را به کار میبرند تشخیص داده و آن ها را غیرفعال کنید.

به این ترتیب سرعت عملکرد و پردازش دستگاه هم ازدیاد مییابد. این اپلیکیشن ها در پس زمینه دستگاه شما تا وقتی مجدداً به آن ها اجازه فعالیت ندهید، غیرفعال باقی می مثل.البته به یاد داشته باشید که بهره گیری از برنامه Greenify موجب می شود بخش اصلی عملکرد اپلیکیشن ها متوقف شود پس بهتر است از آن برای پیام رسان ها و آلارم ساعت بهره نگیرید.

این برنامه همچنین برای سیستم هایی با گوگل اندروید ۶ مارشمالو و بالاتر، تواناییهای مهار عملکرد شدیدتری بنامهای Doze on the go و Aggressive Doze افزوده است.

Doze برنامه ای است که همراه با گوگل اندروید ۶ مارشمالو شناسانده شد. این خصوصیت وقتی گوشی در حال انجام کار ویژه ای نیست، به بهینه سازی مصرف انرژی باتری توجه میکند. البته این خصوصیت تنها وقتی فعال می شود که دستگاه در حال شارژ نباشد و دست کم ۳۰ دقیقه در حالت بیکار مانده باشد.

نکاتی که در بالا به آن ها اشاره داشتیم، راه چاره های شایع و عمومی ازدیاد طول عمر باتری است. بنا بر این موارد قادر هستید از خالی شدن با سرعت باتری دستگاهتان پیش گیری کنید.

-نظر يا پيشنهاد خود را با ما در ميان گذاريد-

تهیه کننده: پاكمهر و.

تبلت و موبایل در بخش آموزش و ترفند سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

ما در درون سينه هوايی نهفته‌ايم
««« »»»
بر باد اگر رود دل ما زان هوا رود

اموزش افت مصرف باتری موبایلهای اندرویدی

TT / 427 — TP / 27%

نظر دهید