انتخاب مرکز آمار به عنوان پیمانکار اجرای طرح هدفمندی یارانه ها درست نبود

انتخاب مرکز آمار به عنوان پیمانکار اجرای طرح هدفمندی یارانه ها درست نبود

رئیس مرکز آمار ایران با اشاره به موضوع هدفمندی یارانه‌ها گفت: انتخاب مرکز آمار ایران به عنوان پیمانکار اجرای طرح کار هدفمندی یارانه‌ها درست نبود.

به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا»؛ امیدعلی پارسا ظهر امروز چهارشنبه در مراسم آغاز سرشماری حضوری نفوس و مسکن اظهار کرد: سرشماری عمومی نفوس و مسکن و اطلاعات آن بسیار حائز اهمیت است؛ امسال برای نخستین بار سرشماری اینترنتی را مورد توجه قرار دادیم و مردم نیز استقبال مناسبی داشته اند.

وی افزود: البته سرشماری به صورت حضوری نیز به مدت یک ماه انجام می گیرد و اگر صددرصد مردم نیز به صورت اینترنتی ثبت نام کرده باشند باز هم ماموران سرشماری به درب منازل مراجعه می کنند و اطلاعات لازم را دریافت خواهند کرد.

رئیس مرکز آمار ایران یکی از کاربردهای سرشماری را در موضوع محلات و ناحیه های شهرداری عنوان کرد و گفت: اطلاعات سرشماری و نفوس عمومی و مسکن می تواند به برنامه ریزی برای محله ها منجر شود و این نشان می دهد که سرشماری عمومی نفوس و مسکن فقط برنامه ریزی برای کلان کشور نیست و در تمامی موضوعات خرد نیز دخیل خواهد بود.

پارسا به بیانات رهبر معظم انقلاب در زمینه آمار اشاره کرد و افزود: باید به نظام آماری توجه ویژه ای شود و آنچه به عنوان تشتت از سوی معظم له یاد شد باید مورد لحاظ قرار گیرد.

وی تصریح کرد: چرا باید کشور دو نرخ تورم و رشد اقتصادی داشته باشد؛ اینها به جز کاهش اعتماد مردم به نظام آماری و نظام نتیجه ای ندارد و باید در کشور ساماندهی شود.

رئیس مرکز آمار ایران با بیان اینکه استقبال مردم در سرشماری اینترنتی بسیار مناسب بوده است، تصریح کرد: تاکنون بیش از 33 میلیون نفر از مردم به مرکز آمار اعتماد کرده و اطلاعات خود را وارد کرده اند؛ مردم پی برده اند که اطلاعاتشان ربطی به هدفمندی یارانه ها ندارد و امیدواریم در سرشماری اینترنتی حضور فعالی داشته باشند.

پارسا با اشاره به موضوع هدفمندی یارانه ها عنوان کرد: انتخاب مرکز آمار ایران به عنوان پیمانکار اجرای طرح کار هدفمندی یارانه ها درست نبود.

وی تاکید کرد: مردم از هر قشری که هستند باید به مرکز آمار اعتماد کنند و بدانند که اطلاعات آنان صددرصد محرمانه خواهد بود؛ اطلاعات مردم حتی با دستور مقام قضایی نیز در اختیار آن مقام قرار نمی گیرد.

رئیس مرکز آمار ایران با بیان اینکه سرشماری اینترنتی نفوس عمومی و مسکن تا جمعه 30 مهر ماه تمدید شده است، گفت: از تمامی هموطنان بویژه ساکنان شهرهای بزرگ تقاضا می کنیم که به صورت اینترنتی در سرشماری شرکت کنند چرا که راه سهل و آسانی برای ورود اطلاعات خواهد بود و مردم مطمئن باشند که امنیت اطلاعات آنها مورد توجه قرار می گیرد.

پارسا درباره سرشماری عمومی نفوس و مسکن به صورت حضوری اظهار کرد: ماموران آمار از ساعت 7 صبح تا 21 به درب منازل هموطنان مراجعه کرده و تمامی اطلاعات لازم را دریافت می کنند که امیدواریم همکاری و همیاری لازم میان مردم و مسئولان سرشماری وجود داشته باشد.

وی سرشماری را بسیار حائز اهمیت دانست و تاکید کرد: سرشماری هیچ ابعاد سیاسی ای ندارد و به هیچ گروهی وابسته نیست چرا که سرشماری عمومی نفوس و مسکن کاری ملی است و امیدواریم به طور مناسب انجام پذیرد.

----------------------------------------------------

مطلب از : آرش ک.

اجتماعی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

کام جان تلخ شد از صبر که کردم بی دوست ««« »»» عشوه‌ای زان لب شيرين شکربار بيارانتخاب مرکز آمار به عنوان پیمانکار اجرای طرح هدفمندی یارانه ها درست نبود


TT / 0 --- TP / 0%

گردآوری شده توسط : آرش ک.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : اجتماعی
برچسب ها : هدفمندی , یارانه , عنوان , پیمانکار

مطالب مرتبط